Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja bym się tym póki co nie ekscytował. Nie wiadomo jak to się sprawdzi użytkowo - zwłaszcza jak upadnie taki telefon z rozłożonym obiektywem. Moim zdaniem to jest kolejna proteza która sie szerzej nie przyjmie.
    W obecnych telefonach największym problemem nie jest jakość aparatów foto tylko wytrzymałość.
    No ale firmy "żyją" z tego co sprzedają teraz i co mają szansę sprzedawać "jutro".
    Dlatego zrobią wszystko (nowe funkcje, nowe technologie, lepsze...) byśmy kupowali nowe smartfony co 2-3 lata i dlatego najprawdopodobniej wytrzymałość nie jest priorytetem przy ich konstrukcji.
    Gdyby to był priorytet to awaryjność z tego powodu nie byłaby większa niż przy upadku kompakta z rozłożonym obiektywem

    Ile starych telefonów komórkowych masz w szufladach ?
    Ile z ich dlatego że uległy uszkodzeniu ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-11-2020 o 22:08
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No ale firmy "żyją" z tego co sprzedają teraz i co mają szansę sprzedawać "jutro".
    Dlatego zrobią wszystko (nowe funkcje, nowe technologie, lepsze...) byśmy kupowali nowe smartfony co 2-3 lata i dlatego najprawdopodobniej wytrzymałość nie jest priorytetem przy ich konstrukcji.
    Gdyby to był priorytet to awaryjność z tego powodu nie byłaby większa niż przy upadku kompakta z rozłożonym obiektywem

    Ile starych telefonów komórkowych masz w szufladach ?
    Ile z ich dlatego że uległy uszkodzeniu ?

    jp
    Bajki opowiadasz Waszmość Tu chodzi tylko i wyłącznie o celowe "postarzanie" produktu i wymuszanie zakupu NOWEGO. Żadne nowe funkcje tu nie decydują, podobnie jak reklamowana "wytrzymałość" i "wodoszczelność" nie decydują o długowieczności smartfona. No chyba, że masz na myśli nokię 6110 z 1998 roku (chyba gdzieś u mnie zalega

    Telefony vel smartfony traktowałbym jak RTV-AGD z krótką datą przydatności do użycia (czyli rok). Każdy z nich po roku się zaczyna "zamulać" i jest to celowe działanie za pomocą aktualizacji oprogramowania (wymiana baterii tu nie pomoże).

    Apple ukarany za spowalnianie starszych telefonów. Dostał bolesną karę. Amerykański koncern przyznał się, że spowalniał starsze modele iPhone'ów za pomocą aktualizacji oprogramowania. https://businessinsider.com.pl/firmy...efonow/k8lpzzd


    Jak na razie aparaty fotograficzne są wolne od tego typu działań, choć nowy soft w większości aparatów uniemożliwia stosowanie zamienników baterii , itp. W aparatach foto takie działania wydaje mi się, że nie są tak powszechne , jak właśnie w smartofnach. Trudno mi bowiem wyobrazić sobie fotografa sportowego, któremu po wgraniu nowego softu FPS spadłoby bez powodu z 20 klatek do 4 klatek na sekundę w serii. A tak właśnie dzieje się w smartfonach zamulających się w nieskończoność. Z drugiej strony N i C woli zamiast wgrać nowy soft woli dodać cyferkę, lub kreseczkę wypuszczając "nowy" rzekomo aparat z poprawionym softem np. AF-a.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-11-2020 o 22:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #103
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No ale firmy "żyją" z tego co sprzedają teraz i co mają szansę sprzedawać "jutro".
    Dlatego zrobią wszystko (nowe funkcje, nowe technologie, lepsze...) byśmy kupowali nowe smartfony co 2-3 lata i dlatego najprawdopodobniej wytrzymałość nie jest priorytetem przy ich konstrukcji.
    Gdyby to był priorytet to awaryjność z tego powodu nie byłaby większa niż przy upadku kompakta z rozłożonym obiektywem

    Ile starych telefonów komórkowych masz w szufladach ?
    Ile z ich dlatego że uległy uszkodzeniu ?

    jp
    Tyle że piszemy o dwóch różnych sprawach - jak nie zrobisz selfika to się świat nie zawali, a jak Ci przestanie działać Twoja firma, bo właśnie telefon spadł na ziemię i nie masz kontaktu z klientami to jest to zupełnie inna kategoria problemu.
    Może dla firm produkujących smartfony nie jest to priorytetem - nie wiem ale moim zdaniem to jest główna rzecz która wkurza wiele znanych mi osób (może wydajność jest jeszcze ważniejsza) i na to czekają, a nie jakieś pierdy z wysuwanym obiektywem ...

    A jeszcze w temacie naszej działki. Dla wielu fotografów zawodowych na drugim miejscu jest jakość zdjęć (ta i tak jest już bardzo wyrównana). Na pierwszym jest ergonomia. I z tego powodu nie sądzą żeby telefony szybko zdominowały ten rynek. Dlatego fundamentalnie nie zgadzam się z twierdzeniami jakoby aparaty miały zupełnie zniknąć i miałyby zostać całkowicie zastąpione przez telefony.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tyle że piszemy o dwóch różnych sprawach - jak nie zrobisz selfika to się świat nie zawali, a jak Ci przestanie działać Twoja firma, bo właśnie telefon spadł na ziemię i nie masz kontaktu z klientami to jest to zupełnie inna kategoria problemu.
    Może dla firm produkujących smartfony nie jest to priorytetem - nie wiem ale moim zdaniem to jest główna rzecz która wkurza wiele znanych mi osób (może wydajność jest jeszcze ważniejsza) i na to czekają, a nie jakieś pierdy z wysuwanym obiektywem ...

    A jeszcze w temacie naszej działki. Dla wielu fotografów zawodowych na drugim miejscu jest jakość zdjęć (ta i tak jest już bardzo wyrównana). Na pierwszym jest ergonomia. I z tego powodu nie sądzą żeby telefony szybko zdominowały ten rynek. Dlatego fundamentalnie nie zgadzam się z twierdzeniami jakoby aparaty miały zupełnie zniknąć i miałyby zostać całkowicie zastąpione przez telefony.
    Ok, aparaty dla zawodowych fotografów i wysublimowanych pasjonatów będą pewnie produkowane jako wysokiej jakości nisza produktowa. a więc w cenach Leica
    Ale jaki to będzie procent fotografujących/filmujących ?

    Myślisz że za 10 lat gdy funkcja/technologia foto w smartfonach się udoskonali to firmy (jak teraz) Canon, Nikon, ... będą mogły żyć/prosperować że sprzedaży klasycznych aparatów i obiektywów foto ?
    Chyba jedynym sposobem by (tylko) przedłużyć "żywot" klasycznych aparatów to jakiś przełom technologiczny by dobrej jakości o dużej rozdzielczości obiektywy miały rozmiar i ciężar "naleśników", by zestaw można było nosić "w kieszeni".

    Ergonomię można "rozwiązać" na wiele sposobów np. uchwyt do którego wsuwa się smartfon gdy chcesz go dobrze trzyma lub mocować na statywie lub ....

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-11-2020 o 23:53
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #105
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ok, aparaty dla zawodowych fotografów i wysublimowanych pasjonatów będą pewnie produkowane jako wysokiej jakości nisza produktowa. a więc w cenach Leica
    Ale jaki to będzie procent fotografujących/filmujących ?
    Nie wiem ale już się powoli tak dzieje...
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Myślisz że za 10 lat gdy funkcja/technologia foto w smartfonach się udoskonali to firmy (jak teraz) Canon, Nikon, ... będą mogły żyć/prosperować że sprzedaży klasycznych aparatów i obiektywów foto ?
    No to będą mieli problem, zresztą Canon to jakiś czas temu już przewidywał. Natomiast nie sądzę żeby to się aż tak skurczyło żeby wszyscy padli. Zresztą część firm jak np. rzeczony Canon nie żyje wyłącznie z działu foto.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ergonomię można "rozwiązać" na wiele sposobów np. uchwyt do którego wsuwa się smartfon gdy chcesz go dobrze trzyma lub mocować na statywie lub ....

    jp
    Tylko po co jak można zrobić od zera dedykowane urządzenia o pożądanych właściwościach.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Patrząc na to, co się ostatnio odwala, ja się zastanawiam, czy za 5-7 lat cena EOS R5 osiągnie cenę paczki fajek, czy paczka fajek osiągnie cenę EOS R5?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #107
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Patrząc na to, co się ostatnio odwala, ja się zastanawiam, czy za 5-7 lat cena EOS R5 osiągnie cenę paczki fajek, czy paczka fajek osiągnie cenę EOS R5?
    Zdecydowanie stawiam na to drugie .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zdecydowanie stawiam na to drugie .....
    Oby nie...
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #109
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Czyli za sprawą smartfonów oraz AI :
    a. za 3 - 5 lat sprzedawały się będą klasyczne aparaty foto tylko jako ML FF z wymienną optyką ?
    b. za 7 - 10 lat aparaty foto będziemy kupować tam gdzie teraz sprzedają czarne płyty, magnetofony kasetowe, wzmacniacze lampowe, ..... ?

    To dla klasycznych aparatów foto kamień węgielny autostrady do muzeum techniki ?
    Autostrada się nie kojarzy z latami, tylko z czymś szybkim. Nie nadużywaj tego określenia.
    prius, samochód elektryczny. ten model ma lat .. sporo. Kiedy elektryki wyślą spalinowce do muzeum?
    Bezlustra ile mają lat? Nawet licząc Sony i FF to masz 7 lat, a to wcale nie były pierwsze ML. C i N weszli w ML FF 2 lata temu. I nadal sprzedają więcej lustrzanek niż ML.
    Czyli po 7 latach lustrzanki mają się nadal jednak lepiej niż ML. O jakiej autostradzie mówisz?
    I ty masz na myśli sprzedaż NOWYCH aparatów. A ile lustrzanek jest u ludzi?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2020 o 13:31
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Autostrada sie nie kojarzy z latami, tylko z czymś szybkim. Nie nadużywa tego okreslenia.
    prius, samochód elektryczny. ten model ma lat .. sporo. Kiedy elektryki wyslą spalinowce do muzeum?
    Bezlustra ile mają lat? Nawet licząc Sony i FF to masz 7 lat, a to wcale nie były pierwsze ML. C i N weszli w ML FF 2 lata temu. I nadal sprzedają więcej lustrzanek niż ML.
    Czyli po 7 latach lustrzanki mają się nadal jednak lepiej niż ML. O jakiej autostradzie mówisz.
    I ty masz na myśli sprzedaż NOWYCH aparatów. A ile lustrzanek jest u ludzi?
    Analiza rozwoju różnych konkurencyjnych technologii, przewidywanie zachowań rynku (zysku) jest głównym źródłem/przesłanką strategii produktowej
    To strategia produktowa firm (a w konsekwencji co tworzą działy R&D) decyduje co będzie sprzedawane, z czego firma "będzie żyć"

    Koniec rozwoju jakieś technologii to decyzja że dział R&D nie otwiera/podejmuje nowych projektów związanych z tą technologią, przerwanie rozpoczętych będących w początkowej fazie itd.
    To jest kamień węgielny "autostrady do muzeum" dla tej technologii

    Na ogół po takiej decyzji to po jakichś 2-3 latach od niej firma nie wprowadza na rynek już żadnego wyrobu w tej technologii.
    A w ciągu tych 2-3 lat mogą się pojawić jeszcze te wyroby które już były w fazie przygotowania produkcji, miały zamówione części jeśli "księgowy" uzna że się opłaca.

    Dotychczasowi użytkownicy "starej" technologii mają "pełne" szuflady wyrobów ale trzeba tak prowadzić rozwój "nowej", taki PR, tak.... by zachęcić do kupna nowych wyrobów.
    Istnienie firm zależy od tego ile ludzie kupią "nowych" wyrobów a nie o tego ile mają "starych" wyrobów w szufladach.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-11-2020 o 23:31
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •