Strona 19 z 27 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 264

Wątek: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

  1. #181
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Próbowałem z VPN i Revolut i nie przeszło na etapie płatności kartą Revolut.
    Nie wiem jak z innymi, ale Revolut oficjalnie jest bankiem i co jakiś czas pyta mnie o potwierdzenie adresu, polskiego adresu.
    U mnie właśnie revolutem to chodzi. Bez zabawy VPN. 50,99 liry tureckiej ale to pakiet foto jedynie.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  2. #182
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    U mnie właśnie revolutem to chodzi. Bez zabawy VPN. 50,99 liry tureckiej ale to pakiet foto jedynie.
    Ale robiłeś specjalnie konto z Lirami, czy tak po prostu? Karta wirtualna czy fizyczna?
    Turek przecież może mieć polską kartę, inna sprawa, że nie wierzę, że algorytmy Adobe nie są w stanie sprawdzić lokalizacji kraju z którego się łączę.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 18-09-2023 o 21:16

  3. #183
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Łączyć się możesz skąd chcesz (Turek może wyjechać) ale kupić ma w swoim regionie czyli łącząc się z Turcji. Tak ja rozumiem cały patent tego taniego zakupu, na czas zakupu stwarzamy wszelkie pozory, że przebywamy, mieszkamy, rezydujemy w Turcji i tam nabywamy pakiet Adobe w odpowiedniej opcji. By następnie już normalnie go używać, łącząc się bez VPN z dowolnego miejsca na świecie.

  4. #184
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Daleki byłbym o tez, że Adobe chce być fair wobec kogokolwiek
    Oczywiście to mnie nie usprawiedliwia.
    W ogolnym rozrachunku oni i tak zgarniaja pieniadze z rynku, ile dokladnie to nie ma az takiego znaczenia.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  5. #185
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Gdyby to nie miało takiego znaczenia to wszędzie mogłaby być jednakowa stawka tych 60 lir tureckich, a tak nie jest.

  6. #186
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Mialem na mysli to, ze odsetek ludzi robiacych taki przekret jest tak maly, ze to czy sciagna od nich kwoty X czy Y nie ma w ogolnym rozrachunku znaczenia. Gdyby skala tego zjawiska wplywala na dzialanie przedsiebiorstwa to ktos by sie juz nad tym pochylil i wprowadzil zmiany.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  7. #187
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 412

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Możliwe, że ci którzy kombinują z zakupem w kraju X bo taniej, żyjąc w kraju Y gdzie drożej w ogóle subskrybcji by nie kupili tylko używali piratów więc Adobe być może i tak jest do przodu.

  8. #188
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ale robiłeś specjalnie konto z Lirami, czy tak po prostu? Karta wirtualna czy fizyczna?
    Turek przecież może mieć polską kartę, inna sprawa, że nie wierzę, że algorytmy Adobe nie są w stanie sprawdzić lokalizacji kraju z którego się łączę.
    Moja standardowa karta do płatności wszędzie, na której obecnie znajdują się tylko PLN no i jest przewatulowanie na 7,71PLN.

    Ogólnie sytuacja zabawna bo my będąc w UE jesteśmy niejako zmuszeni do posiadania takich cen, podobnie jest z grami chociażby na Steam. Nawet gdy w kraju byłaby już dosyć duża inflacja a zarobki spadły takie Adobe czy Steam nie obniżyłoby nam cen. Dwa najpopularniejsze kraje to właśnie Turcja i Argentyna bodajże.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  9. #189
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Jeśli chodzi o Adobe to mnie trochę boli, że nie ma opcji jakiejś tańszej subskrypcji na pakiet foto dla amatorów, którzy nie zarabiają na foto, czyli takiej nie do komercyjnego wykorzystania (tak wiem, że to byłoby wielkie pole do nadużyć) lub zniżki dla uczniów (wziąłbym na syna), bo dla uczniów jest tylko ten szerszy pakiet.
    Ja się zatrzymałem pa pudełku i co prawda daję jeszcze radę (Adobe DNG lub TIFF-y z DPP), ale wiadomo, że fajnie byłoby móc po prostu wrzucić RAW-a i od razu się tym bawić. Tylko tyle lub aż tyle.

  10. #190
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja się zatrzymałem pa pudełku i co prawda daję jeszcze radę (Adobe DNG lub TIFF-y z DPP), ale wiadomo, że fajnie byłoby móc po prostu wrzucić RAW-a i od razu się tym bawić. Tylko tyle lub aż tyle.
    Też próbowałem. Wersja 5.7 nie jest zła. Ale wersja z subskrybcji miażdży maskami i ratowaniem fot spapranych przez ISO. Trudno. Żadne hobby nie jest bezkosztowe. A przynajmniej niewiele...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 19 z 27 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •