Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: Już nie mogę z 6d

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez Yaru Zobacz posta
    Z tego co pamiętam jeszcze z forum KKM to Ty 6d już chyba 5 lat kupujesz
    Stale mnie ciągnie może nie tyle do samej puszki, co do spróbowania obiektywów. Chciałem zobaczyć jak się sprawuje 50 1.2 czy 135 /2.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    jesteś sadomaso?
    jak nie to po prostu zrób to
    to łatwe jak poranna wizyta w wc
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    kup R, posikasz się z radości jak Af pracuje. Żadna lustrzanka nie ma startu i tyle w temacie.

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    kup R, posikasz się z radości jak Af pracuje. Żadna lustrzanka nie ma startu i tyle w temacie.
    Tylko to cena zupełnie inna, a różnicę wolałbym przeznaczyć na jakies dodatkowe szkiełko.

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Od lat używam pierwszej wersji 6d. Robię głowien fotografie reportażową (reportaż przemysłowy), studyjna packshoty, oraz od jakiegoś czasu przrodniczą, głownie ssaki, ptaki, czasem jakiś widoczek. Plus oczywiści to co nazywamy fotografią rodzinna. Jesli chodzi o AF, to ma tylko porównanie do d800 w warunkach studyjnych i mogę napisać że d800 miażdży 6d jeśli chodzi o czułość. Tam gdzie 6d nie jest w stanie wyostrzyć na centralnym punkcie (jasne płótno, z jasną delikatną fakturą) d800 ostrzy bez zająknięcia na centalnym i o ile mnie pamięć nie myli również na bocznych punktach.
    Natomiast w bardziej codziennych sytuacjach 6d daje jak najbardziej radę na punkcie centralnym. Znam co najmniej trzech-czterech fotoreporterów prasowych którzy ze względu na wagę i cenę body przeszli z piątek na szóstki i używali ich z powodzeniem.
    Na pewno nie jest to demon szybkości ale w większości sytuacji daje radę. Matryca też całkiem przyjemna, choć na pewno nie gumowa jak choćby nawet w starym fuji x100, kolory w pierwszej 5d też mi się bardziej podobają niż te z 6d, ale to już kwestia gustu.
    Pewnie gdybym nie kupił Tamrona 150-600 g2 i nie zaczął robić dużo zwierzaków i ptaków, dalej byłbym był bardzo zadowolony z 6d. Niestety w w tego typu fotografii nie ma chyba czegoś takiego, jak wystarczająco szybki aparat, więc od czasu do czasu rozważam różne opcję zmiany. Najbardziej radykalna opcją była by zmiana na d500 + 200-500mm f5,6, lub nawet 500mm f5,6, ale ergonomia Nikona mi nigdy nie pasowała i jakoś tak się składa, że wszyscy moi znajomi z Nikonami mieli jakieś problemy. Jak nie zaplamiona olejem matryca, to problemy z BF/AF na firmowych szkłach, czego nigdy nie doświadczyłem w Canonie.
    Generalnie 6d bardzo polecam, przyjemny aparat, ale AF ma raczej na gorszym poziomie niż w Nikonach.
    Ostatnio edytowane przez elduce ; 04-07-2019 o 11:22

  6. #36
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Dzięki za wyczerpujące info a masz może porównanie jak się sprawdza af w bardziej codziennych warunkach w 6d względem d800 ?

  7. #37
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Mam tylko porównanie w studiu. Musisz brać pod uwagę że 6d to już dość stara konstrukcja i jej bezpośrednią konkurencją był nikon d600. D800 to raczej odpowiednik canona w klasie 5d, przynajmniej tak mi się zdaje.
    Poczytaj jeszcze, czy przypadkiem 50mm l i 135mm l nie będą "wąskim gardłem" jeśli chodzi o AF. Na przykład taki Canon 85mm f 1,2L na pewno do szybkich szkieł nie należy, za to maluje rewelacyjnie.

  8. #38
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    jesteś sadomaso?
    jak nie to po prostu zrób to
    to łatwe jak poranna wizyta w wc
    to ląduje w moim zeszyciku najlepszych tekstów z forów

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Dzięki za wyczerpujące info a masz może porównanie jak się sprawdza af w bardziej codziennych warunkach w 6d względem d800 ?
    czy tylko ja uważam, że porównywanie d800 z 6d to jest tak, jakbyś 6d porównywał z 5dIV?
    ebe ebe

  9. #39
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Cenowo d800 to jak właśnie 6d. Możliwościami tylko się roznia, tu d800 bardziej przypomina 5dlll, tak mi się wydaje

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Nie możesz z 6D? Strasznie współczuję. W bezlusterkowcach paski są węższe i to boleśnie wbijając się w ramię też się może odbić na jakości zdjęć. Pociągnij wątek jeszcze ze dwa lata, przez ten czas nie rób zdjęć, podejmij właściwą decyzję...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •