Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Uniwersalny obiektyw do 70D

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Uniwersalny obiektyw do 70D

    Drodzy forumowicze,

    Od dzisiaj jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem C 70D, mojego pierwszego Canona i lustrzanki jednocześnie. Na początek chcę zaopatrzyć się w obiektyw 50/1,8, o którym większość pisze, że ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Zakupiłem samo body, wobec czego nie mam obiektywu kitowego i tu pojawia się moje pytanie: jaki obiektyw byłby dla mnie najbardziej uniwersalny? Chciałbym fotografować głównie portrety (stąd mój wybór 50 mm), ale zdarzą się również imprezy rodzinne, jak i wycieczki w plener. Który obiektyw wydaje się w tym wypadku najbardziej uniwersalny. Budżet jaki planuję przeznaczyć na obiektywy to ok. 3000 PLN. Będę dźwięczny za wszelkie podpowiedzi.

    PS. Jeśli powieliłem wątek to przepraszam, z wyszukiwarką jesteśmy prawie kolegami, ale mogłem coś przeoczyć

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Za 3000, to bym brał obiektyw kitowy, 85/1,8 do portretów w plenerze i lampę 430.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Dzięki za odpowiedź fret. Czy taki zestaw spełni warunki, na których mi zależy? Czytałem, że obiektyw kitowy jest ciemny i warto rozejrzeć się za czymś jaśniejszym.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Cytat Zamieszczone przez Umkisz Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź fret. Czy taki zestaw spełni warunki, na których mi zależy? Czytałem, że obiektyw kitowy jest ciemny i warto rozejrzeć się za czymś jaśniejszym.
    Kit + lampa da Ci na imprezach rodzinnych wielokrotnie większe możliwości i nieporównywalnie lepszą jakość niż trochę jaśniejszy obiektyw, a do plenerowych portretów 85/1,8 to zupełnie inna bajka niż 50/1,8. Nawet najtańsza, manualna lampa z odchylanym palnikiem, razem z kitem, będzie o niebo lepszym wyborem niż jeden jasny zoom i na dodatek będzie wyborem dużo tańszym. To oczywiście moje bardzo subiektywne zdanie.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    jeśli to Twoja pierwsza lustrzanka to kup 18-135 stm jako obiektyw uniwersalny i 50 1.8. zamiast c430 kup zamiennik od yongnuo za 1/3 ceny. pofocisz, zastanowisz się co dalej. ah, no i jak portrety to zestaw blend by się przydał.
    ebe ebe

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Ja ci mogę polecic to co sam mam czyli sigma 17-50 f2.8 (swietny wg mnie jak na kase jaką kosztuje [do apsc tylko!] choc sa opinie że mają te obiektywy problemy z ff i bf więc warto dany egzemlarz sprawdzic, ew odpowiednik tamrona) oraz canona 70-300 f 4-5.6 nano usm. Uzywam tych szkieł z 80d przy symbolicznej mikrokalibracj af jesli chodzi o sigme. Oczywiscie oba nowe pewnie przekroczą o kilka stowek te 3 tys.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 27-06-2019 o 14:20

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    I kto będzie te blendy trzymał?

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    I to jest poważny argument przeciw blendom ! Ja ostatnio zakupilem taką sporą 5w1 na 180cm wysoką i wziąłem małżonke zeby trzymała bo córka chciala zeby jej troche portretów zrobic a oczywiscie udało się wyjść w pelnym słońcu w południe to skończyło sie na tym że ściągnąłem całkiem warstwy odbijajace i zostawiłem tylko rozpraszającą i kazalem tak stawać żeby corka była w cienie od blendy. Inne rozwiązania z odbijaniem światła były zbyt skomplikowane - optyka geometryczna, kąt padania równy kątowi odbicia itd... to zbyt skomplikowane rzeczy... .

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I kto będzie te blendy trzymał?
    Od wielu lat doskonale sobie radzę w pojedynkę z trzymaniem i odpowiednim ustawieniem blendy. Tak więc jak dla mnie - pytanie retoryczne.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Za 3000, to bym brał obiektyw kitowy, 85/1,8 do portretów w plenerze i lampę 430.
    Akurat lampy błyskowej osobie, która nie posiada doświadczenia z pracą ze światłem błyskowym w ogóle bym nie polecał (nawiasem pisząc nie używam lamp błyskowych - poza lampami studyjnymi w studiu).


    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nawet najtańsza, manualna lampa z odchylanym palnikiem, razem z kitem, będzie o niebo lepszym wyborem niż jeden jasny zoom i na dodatek będzie wyborem dużo tańszym.
    Tutaj to się przewróciłem i powoli zbieram szczękę z podłogi. Krótko pisząc - wspomniana powyżej manualna najtańsza lampa na stopce aparatu + brak doświadczenia ze światłem błyskowym = idealny przepis na nieszczęście.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Do imprez rodzinnych i portretów tak Ci polecają??? Chyba Ciebie nie lubią...
    Również przez ponad dekadę (prawie dwie) używałem z powodzeniem EF 24-105 f/4 L USM do portretów zarówno w APS-C jak i FF (7D/5D) i nie widzę powodu, aby wyśmiewać innych polecających to szkło.

    ps.
    Zauważyłem, że od dawna nic nie wspomniałeś nic o "różowych tygrysach" i "autostradzie". Masz ku temu okazję...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-06-2019 o 18:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I kto będzie te blendy trzymał?
    fotograf, pomocnik, kolega, koleżanka, wizażystka, modelka, ktokolwiek z rodziny, można też dokupić statyw z uchwytem do blendy. zadałeś pytanie na poziomie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    .
    Zauważyłem, że od dawna nic nie wspomniałeś nic o "różowych tygrysach" i "autostradzie". Masz ku temu okazję...
    widzę dzień uszczypliwości i docinek personalnych dniem straconym cnie @candar ? żebyś później nie płakał, że ktoś się na Ciebie uwziął jak w innym wątku
    ebe ebe

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •