Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #161
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    przecież mi nie chodziło o intencjonalne poruszenie...
    ebe ebe

  2. #162
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Szanowni,
    Wczoraj byłem na imprezie dzieciecej (wiecie dużo ruchu, sztuczne oświetlenie punktowe) z moim 70D i Sigmą 17-50/2,8 i tak zrobiłem 200 zdjęc z czego do pokazania nadaje się może z 40 ...
    No to jest przecież rewelacyjny wynik!
    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    ... faktycznie przejść na EOS M i tutaj tylko bardziej mi się podoba M5 niż M50, bo ma lepszą baterię, odchylany ekran i więcej pokręteł sterujących.
    Więcej pokręteł, bardzo ważna rzecz dla niektórych - o.k.
    M5 ma ekran odchylany w ograniczonym zakresie
    M50 ma ekran gibany - wybieraj co Tobie bardziej pasuje.

    Przy okazji: mam na M5 osadzonego na stałe Tamrona 18-400 i ostrzy b. dobrze. Nie twierdzę, że świetnie. W warunkach "przyrodniczych" warto pamiętać o ręcznym ustawieniu ostrości, które w M5 dzięki "podkolorowaniu ostrego" super się sprawdza.
    Nie ustawia na leżące "po drodze" źdźbła traw, gałązki itp.

    Pozdrawiam Krzysztof
    Ostatnio edytowane przez soko ; 03-06-2019 o 10:07
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  3. #163
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Mea Culpa! Sprzęt jest ok. tylko fotograf do d. Brak elementarnej wiedzy sprawił że tyle było odrzutów.
    Af ustawiony na AI Focus więc mogło się zdarzyć że nie zdążył się przełączyć na AI Servo. Większość zdjęć była robina przy czsie rzędu 1/80s. Swoją droga to dziwne że automatyczny program Canon Sport dobiera takie czasy (zdjęcia robiłem na Sport i A).
    W weekned przeszedłem na tryb M (co robiłem dotychczas bardzo rzadko, gdyż bawiłem się raczej A i S) i ustawiałem wg porad i co? I miazga (oczwiście nie wszystkie, ale jednak) zdjęcia wyszły dla mnie fenomenalne, ostre w punkt, nieporuszone, świetny bokeh tam gdize trzeba ... Nie sądziłem że tą Sigmą zrobię takie fotki kiedyś ... jak najlepsze sample w recenzajch bezlustrkowców.
    Dzięki Wszystkim za porady a malkontentom pozwolę sobie przypomnieć, że jest to temat "Dla początkujacych" (tak zdaję sobie sprawę, ż epraca u podstaw bywa ciężka, ale jednak trzeba ją zrobić)
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01 ; 03-06-2019 o 17:10

  4. #164
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Czyli dobrze czułem gdzie w trawie piszczy Spoko kazdy się uczy ważne aby umieć wyciągać wnioski.

  5. #165
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    polecam taki zielony prostokącik. wtedy wszystko ogarniesz.
    ebe ebe

  6. #166
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    robiłeś w tym trybie zdjęcia? Bo ja tak i imo efekty wcale nie są satysfakcjonujące. Powiem nawet że tryby auto w Canonie są co najwyżej średnie. Za to Olympus ma super to zoptymalizowane
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01 ; 03-06-2019 o 21:04

  7. #167
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    robiłeś w tym trybie zdjęcia? Bo ja tak i imo efekty wcale nie są satysfakcjonujące. Powiem nawet że tryby auto w Canonie są co najwyżej średnie. Za to Olympus ma super to zoptymalizowane
    Ja praktycznie 99% zdjęć robie w trybie preselekcji przysłony z ustawionym mozliwie jak najnizszym ISO. Za tryb M jeszcze się prawie nie chwytam chyba że mam czas i mogę się pobawić na próbę. Tyle poki co moje umiejętności mi służą

  8. #168
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    robiłeś w tym trybie zdjęcia? Bo ja tak i imo efekty wcale nie są satysfakcjonujące. Powiem nawet że tryby auto w Canonie są co najwyżej średnie. Za to Olympus ma super to zoptymalizowane
    TO BYŁ SARKAZM.

    focę w M+ autoiso lub preselekcja przysłony.
    ebe ebe

  9. #169
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Wszystkie nowe lub prawie nowe aparaty sa fajne i robia zdjecia , do ktorych trudno sie przyczepic - Canon jednak ma jeszcze te wlasciwosc, ze jego aparaty daja sie naprawiac bez wiekszych klopotow , czego raczej nie mozna powiedziec ani o Nikonie ani o Sony - nie wspominajac juz o Olympusie czy Fuji - to praktycznie jednorazowki.Poki jest gwarabcja to problemu wielkiego nie ma , ale potem to juz tylko placz i zgrzytanie zebow. No, ale wcale nie jest przeciez powiedziane, ze sie cokolwiek zepsuje :-)))..

  10. #170
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez jelcyk Zobacz posta
    Wszystkie nowe lub prawie nowe aparaty sa fajne i robia zdjecia , do ktorych trudno sie przyczepic - Canon jednak ma jeszcze te wlasciwosc, ze jego aparaty daja sie naprawiac bez wiekszych klopotow , czego raczej nie mozna powiedziec ani o Nikonie ani o Sony - nie wspominajac juz o Olympusie czy Fuji - to praktycznie jednorazowki.Poki jest gwarabcja to problemu wielkiego nie ma , ale potem to juz tylko placz i zgrzytanie zebow. No, ale wcale nie jest przeciez powiedziane, ze sie cokolwiek zepsuje :-)))..
    Rozumiem, że pisząc o awaryjności oraz "jednorazowości" systemów: N, S, O i F napisałeś z doświadczenia bo zapewne już po kilka aparatów z każdego wymienionego systemu miałeś, używałeś i naprawiałeś ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-06-2019 o 08:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •