Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Wymiary 139.8 x 103.8 mm
    Waga 1430 g
    https://www.optyczne.pl/1562-Canon_R...obiektywu.html

    o ku***
    jak się ma takie wymagania - ale to pikuś - ile by ważył gdyby miał "niezbędną" dla amatora jasność 1.4 i ile by kosztował

    i tak jest lekki bo zastąpi dwie albo i trzy stałki

    ale zawsze można zejść na ziemię i kupić używany EF 24-105 /4 - dla amatora z kategorii "robię wszystko czyli nic" to jedyny potrzebny obiektyw

  2. #142
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Fajny ten obiektyw. Wziąłbym gdybym miał FF (bo zaczyna się dopiero od 24mm, co w sumie nie jest źle jak na moje potrzeby) ... ale nie ma. I jeżeli będę miał to będzie to np. R.
    Nie sądzę też żeby w APS-C mógł naprawdę zastąpić 24, 30, 35, 50 czy 85mm które mają w większości F1,8 albo i mniej.
    Jest też Canon 17-55 f2,8 czy alternatywa w postaci Sigmy/Tamrona. Oczywiście to tylko 55 na długim końcu a nie 105 jak przy ww. obiektywie.
    Ceny na allegro już od 1600zł https://allegro.pl/listing?string=Ca...p-ele-1-3-0517 więc jeszcze w moim zasięgu. Pomyślę. Dzięki

  3. #143
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Szanowni,
    Wczoraj byłem na imprezie dzieciecej (wiecie dużo ruchu, sztuczne oświetlenie punktowe) z moim 70D i Sigmą 17-50/2,8 i tak zrobiłem 200 zdjęc z czego do pokazania nadaje się może z 40 a tych które mi się jako tako podobają może z 10. AF pudłował jak szalony i to nawet na zdjęciach na których pokazywał że ostrość jest ustawiona w punkcie w którym chciałem po obejżeniu na dużym ekranie okazywało się, że nie są ostre, mimo, że nie schodziłem raczej poniżej f4.
    Poważnie zastanawiam się po co się męczyć i czy go nie sprzedać w cholerę skoro nie umiem nim robić zdjęć i faktycznie przejść na EOS M i tutaj tylko bardziej mi sie podoba M5 niż M50, bo ma lepszą baterię, odchylany ekran i więcej pokręteł sterujących.

  4. #144
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    A czy przypadkiem wiekszosc tych zdjęć nieostrych to nie są zdjecia poruszone ze względu na zbyt dlugi czas naswietlania a nie nieostre bo af nie trafił? Jakie czasy migawki mają te zdjęcia? Stabilizacja obiektywu była napewno włączona? Msm 80d i z tą sigma trafia calkiem fajnie zarowno w LV jak i normalnie.
    Ten obiektyw to nie demon predkosci w ustawianiu ostrości wiec jak w sztucznym świetle robiles przy f4 i wiecej i dzieci szybko sie ruszały to może nie zdążył zlapac ostrości? A robiles na one shot czy servo? Znam takie przypadki ze robiono poruszające się dzieci na one shot w ten sposób że aparat złapał ostrość dzieciak dalej się poruszał a fotografujacy nie spieszyl sie z nacisnieciem spustu...
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 01-06-2019 o 20:18

  5. #145
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    czy ten koleś co miał rzucać canona w cholerę już to zrobił czy jeszcze nie?
    ebe ebe

  6. #146
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    czy ten koleś co miał rzucać canona w cholerę już to zrobił czy jeszcze nie?
    Z tym bym był ostrożny. Mojemu sąsiadowi lekarz kazał zrzucić wagę i teraz ma sprawę w sądzie za uszkodzenie samochodu który stał pod jego balkonem.

  7. #147
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Z tym bym był ostrożny. Mojemu sąsiadowi lekarz kazał zrzucić wagę i teraz ma sprawę w sądzie za uszkodzenie samochodu który stał pod jego balkonem.
    muszę to popić
    ebe ebe

  8. #148
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    jeszcze nie ale jest szansa
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #149
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    AF pudłował jak szalony i to nawet na zdjęciach na których pokazywał że ostrość jest ustawiona w punkcie w którym chciałem po obejżeniu na dużym ekranie okazywało się, że nie są ostre, mimo, że nie schodziłem raczej poniżej f4.
    Jeśli masz szkło sigmy, body kup sigmy i wszystko będzie git!

  10. #150
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Szanowni,
    Wczoraj byłem na imprezie dzieciecej (wiecie dużo ruchu, sztuczne oświetlenie punktowe) z moim 70D i Sigmą 17-50/2,8 i tak zrobiłem 200 zdjęc z czego do pokazania nadaje się może z 40 a tych które mi się jako tako podobają może z 10. AF pudłował jak szalony i to nawet na zdjęciach na których pokazywał że ostrość jest ustawiona w punkcie w którym chciałem po obejżeniu na dużym ekranie okazywało się, że nie są ostre, mimo, że nie schodziłem raczej poniżej f4.
    Poważnie zastanawiam się po co się męczyć i czy go nie sprzedać w cholerę skoro nie umiem nim robić zdjęć i faktycznie przejść na EOS M i tutaj tylko bardziej mi sie podoba M5 niż M50, bo ma lepszą baterię, odchylany ekran i więcej pokręteł sterujących.
    więcej pokręteł więcej problemów

    bezlusterkowiec - do dynamicznych kadrów - pożyjemy zobaczymy - kup używanego 5DIII i jakiś używany obiektyw canona do niego - ma jeszcze lepszą baterię, brak odchylanego ekranu (duża zaleta) i wszystkie pokrętła sterujące jakie potrzebujesz lub bedziesz potrzebował - ale jeśli nie umiesz robić zdjęć 70D to skąd wniosek że bedziesz umiał robić M5 czy M50?

Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •