Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 816171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 187

Wątek: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

  1. #171
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niestety wspomne o Tobie. Ja generalnie jestem z tych co nie karzą a rozmawiają i przekonują. To "ekipa" bardzie ochoczo rozdaje kartki i bany. I w dyskusji na forum modów zapadła decyzja by ci dac permbana, to już ze 2 lata? rok? I powiem,że forum nikona odetchnęło. Za to piszesz teraz częsciej tu. Wiesz, że są całkiem skuteczne blokady przed ponowna rejestracją zbanowanych. Przestań sledzic JP. Lubisz sobie upatrzyc ofiarę, tak jak nikoniarzach i tu z kolei tą ofiarą stał się JP. naprawde nie możesz sie opanować? Skończą ci sie duże fora foto, bo chyba sie nie zarejestrujesz na KKM?
    jeśi więc pytasz od kiedy to mogę powiedzieć, że m.in odkąd zacząłeś się tu intensywniej udzielać i atakować.
    Ostatni mój wpis w tym temacie. Nigdy na forum nikona nie "udzielałem się" więcej niż tutaj. Tu się zarejestrowałem dużo wcześniej, zdążyłem jeszcze na końcówkę czasów, gdy można było się czegoś dowiedzieć, zobaczyć fajne zdjęcia, etc. Na forum nikoniarze zarejestrowałem się dla jednego interesującego mnie działu, którego tu nie było i nie ma. Wszedłem tam w relacje z jedną w zasadzie osobą, Twoim znajomym, który jak wiesz i tak w efekcie zrobił Cię w balona. Forum Nikona odetchnęło? Nie miałem świadomości, że byłem tam tak istotny :-) Ten oddech jednak trochę skisły. bo Wojtuś i tak kręci jak chce. I tak jak w jego przypadku, tak i w moim opcja permanentnego bana, czy też bana po IP nie działa Multikonta były, są i będą. Zresztą sami je zakładacie w celu podniesienia "oglądalności" (tutaj też). Tutaj też kiedyś dostawałem ostrzeżenia i czasowe bany. Nawet już nie pamiętam za co. Od Kolekcjonera i Merde. Ale nigdy z tym nie dyskutowałem, bo zawsze były słuszne. Co więcej, mogę powiedzieć, że i Kolekcjonera i Merde i Akustyka, jako moderatorów i użytkowników szanuję i zaakceptuję ich każde zdanie czy decyzję. Twojego nie, bo jesteś kompletnie pozbawiony obiektywizmu, a poza tym łatwo sterowalny.
    Co do śledzenia Kolegi Jana Pawlaka - wyjaśniłem w wątku obok i nie będę się powtarzał. Nie mam nic do Jana Pawlaka, co więcej wyraźnie napisałem, że jako jeden z niewielu dokonał przesiadki na sony w sposób właściwy (bo z zeissami), co niestety jednak i tak nie przełożyło się na jakość zdjęć, a co potwierdza pewną bardzo znaną regułę. Nie zazdroszczę też Janowi sprzętu, bo każdy realizuje swoje marzenia/hobby w sposób mu odpowiadający i wara od tego (wręcz stawałem w jego obronie, gdy ktoś tam napisał, że nie powinien mieć takiego aparatu, etc.). Nie znoszę jedynie powielania bełkotu marketingowego jako prawdy objawionej i negowania czegoś z założenia (to dotyczy także Candara i Ciebie obecnie). Ba, powiem więcej, co być może trudno Ci pojąć, nie jestem wrogiem sony!! Jestem wrogiem wciskania kitu, że TYLKO sony. Czego niestety nie potrafisz dostrzec nie tylko w odniesieniu do mnie, ale w odniesieniu do tego co się na tym forum aktualnie dzieje. Tu nie chodzi o to, że posiadacze canona i użytkownicy tego forum negują wybory innych, tylko o to, że przedstawiciele innych systemów (a raczej po prostu - Jan Pawlak, Candar i Ty) udowadniacie w każdym wątku na siłę, jaki to canon jest do pupy. Zresztą nawet @Kolekcjoner o tym napisał. Czy Ty na serio tego nie widzisz??? Przecież nie wyglądasz na osobę tak mało kumatą, więc po prostu chyba z tym jest Ci po drodze i to Cię rajcuje.
    Jestem zarejestrowany na KKM, od dawna (pierwszym moim aparatem była Minolta). Nie piszę tam nic do Jana Pawlaka, bo użytkownicy i administracja forum KKm sama go temperuje, widząc to, czego Ty nie widzisz.
    To forum upada, od krótkiego czasu przed przyjściem nowego właściciela, kiedy w zasadzie było już to wiadome. Nie, to nie jest wina nowego właściciela. To wina między innymi Twoja, bo nie robisz nic, żeby było inaczej. Z przyczyn zewnętrznych jest Tobie na rękę, żeby nie było tu lepiej. Kiedy łączenie forów?

    Pozdrawiam! Bez odbioru.

  2. #172

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    ja myślę, że nikogo to nie uwiera, a jedynie ciągłe powtarzanie tego faktu przez trolli. nikt nie przyznaje, że jest inaczej i że dr canona jest najlepszy, bo nie jest. chodzi raczej o postawę części z użytkowników forum, którzy starają się na siłę wywarzać otwarte drzwi.
    Podpisuję się pod tym oburącz.

    Nie jest prawdą że @tomfoot uwziął się na Pana Jana, dowodem jest reakcja adminów KKM wobec poczynań tegoż.

    @Jacek_Z wydaje mi się że zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy, mianowicie o tym, że drenowanie w kółko tego samego o wynalazkach Sony których nie ma w Canon, powtarzam w kółko, do znudzenia, i gdzie popadnie, jest przejawem braku szacunku ze strony fanów Sony do przynajmniej części pozostałych użytkowników tego forum, ba, można pójść dalej i zapytać, czy takie mielenie wciąż tego samego w niemal każdym wątku jest wulgarnym pokazem własnych kompleksów, czy też może prowokowaniem tych, którzy jeszcze tu zaglądają? Piszesz "Bo niepotrzebnie podejmujecie polemikę, że to niepotrzebne..." przeczytaj wątek o Canon R, zobaczysz o co chodzi.
    Zacytuję jeszcze @swallow77 z postu #154
    "A moja stara piatka nadal robi takie zdjecia jak 12 lat temu. Wydaje mi sie, ze ja z kolei, robie lepsze niz te 12 lat temu. Pewnie rowniez dzieki temu forum."
    Pytam, czy to samo mogą napisać apostołowie Sony?
    Ostatnio edytowane przez Wieslaw18 ; 26-03-2019 o 18:11

  3. #173
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    zasadniczo offtop się zrobił taki wielki jak wielka jest przewaga Sony w DR
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #174
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rozumiem, że na canon-board było zycie, zanim nie pojawiły sie dyskusje o bezlustekowcach? Bo słyszę diagnozę, że to przez to forum sie nie da czytać. Zdiagnozujmy czy naprawdę?
    Pytanie. Dlaczego wieksza ilość uzytkowników systemu Canona niż Nikona i Olympusa nie przekładała sie na więcej treści, a wręcz przeciwnie? Dlaczego tu sie pisze prawie tyle co na olyclubie (niewiele więcej) i 3x mniej niz na nikoniarzach?
    Kto chętny do odpowiedzi?
    zasdniczo do prowadzenia dyskusji trzeba osób chętnych do prowadzenia dyskusji i tematów w których można prowadzić duskusję i z tym jest kłopot kłopot na forum - temat wiekszego DR matryc sony jest wyeksploatowany, forum jako całość ma go opanowanego do perfekcji - standardowy post o DR i standardowa odpowiedź plus ewentualnie osobiste opinie użytkownków np. moja że wsadzanie matrycy zrobionej w starej technologi do RP to są jaja z pogrzebu.

    w innych tematach jest równie źle klient z reguły okopuje się w dziwnych i nie mających nic wspólnego z teorią i praktyką twierdzeniach, powtarza posty z jedną i tą samą tręścią i wszelką dyskusję (nawet w sprawach bezdyskusyjnych) która jest niezgodna z linią klienta diabli biorą, dodatkowo klient zwykle usiłuje odkryć koło na nowo zapominając o tym ze koło juz dawno zostało odkryte - a jak spojrzysz na zdjęcia to widzisz "dziurę hdr" .

    czasem na forum pojawiają się ciekawe tematy ale zwykle takich wątkach nie ma treści która zbliżałaby do rozwiązania poblemu ani zakończenia tzn. uzykownik który być może rozwiązał problem nic o tym nie pisze - panuje jakaś niechęć do "nauczania" i rozwiązywania problemów generalnie niechęć do przekazywania jakiejkolwiek wiedzy, a jestem przekonany że jest sporo użytkowników którzy tą konkretną wiedzę mają ale wolą offtopować w innych wątkach niż napisać coś konkretnego.

  5. #175
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    zasadniczo offtop się zrobił taki wielki jak wielka jest przewaga Sony w DR
    No to zdanie, mimo że o niesławnym dr, nawet bawi

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #176
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    ..Jestem wrogiem wciskania kitu, że TYLKO sony. .
    No i tu problem. Bo nadinterpretowujecie. Ja nie widzę wpisów, że TYLKO Sony. Jesli pisze o DR użytkownik Sony, to porównuje do Sony. Tu by mogli to samo pisać ludzie od Nikonów czy pentaxa.
    Oni nie piszą TYLKO Sony. Zafiksowaliście się.

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Nie jest prawdą że @tomfoot uwziął się na Pana Jana, dowodem jest reakcja adminów KKM wobec poczynań tegoż.
    Już pisałem. Podłożył sie z tym przeostrzeniem. Rózne sa zboczenia, on ma takie - ostrość.
    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Zacytuję jeszcze @swallow77 z postu #154
    "A moja stara piatka nadal robi takie zdjecia jak 12 lat temu. Wydaje mi sie, ze ja z kolei, robie lepsze niz te 12 lat temu. Pewnie rowniez dzieki temu forum."
    Pytam, czy to samo mogą napisać apostołowie Sony?
    Mogą. Mój wieeeeloletni kolega, nasi rodzice się znali zanim my się urodziliśmy . Uzywał Minolty (wielu modeli, co kilka lat zmieniał), uzywa Sony i robił A9 i teraz A99 i delikatnie mówąć nie jest zachwycony, że Sony mu nie daje kolejnej lustrzanki. A99 jest OK jeśli chodzi o obrazek, ale on się z nią czuje jakos tak "niedzisiejszy" (foci macro, używał Velvii, do dzis pewnie nie wychodzi poza ISO 100-200, foci motyle, ma doktorat z entomologii, serio)
    Fakt, że on w ogóle sie nie udziela na forach, ani tu, ani na KKM.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-03-2019 o 13:40
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #177
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i tu problem. Bo nadinterpretowujecie. Ja nie widzę wpisów, że TYLKO Sony. Jesli pisze o DR użytkownik Sony, to porównuje do Sony. Tu by mogli to samo pisać ludzie od Nikonów czy pentaxa.
    Oni nie piszą TYLKO Sony. Zafiksowaliście się.
    Nie. Jacek generalnie to ja widzę że Ty widzisz tylko to co jest Ci wygodne. Moim zdaniem załatwisz to forum do reszty.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #178
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Osobiście to uważam, że trochę brakuje na forum uczciwej/obiektywnej oceny użytkowanych aparatów przez członków forum - bez tzw. popadania w samozachwyt.

    Przykładowo mogę od razu napisać, że najgorszą ergonomię z aparatów, które używałem przez chwilę na evencie miało Sony A330 (rok 2009, czyli mała prehistoria)

    Już kolejny A550 miał nieco lepszy uchwyt. Oczywiste jest, że porównywałem chwyt z tymi aparatam, których wcześniej używałem EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I/II/III

    Z drugiej strony nigdy nie zapomnę (prawie jak mowa pogrzebowa spartańskiego Pentaxa K1000, który pod wieloma względami swego czasu był dla wielu użytkowników ideałem lustrzanki (dla mnie również, ale na dzień obecny to cały czas wyłącznie canon F1N i tego już nic i nikt nigdy nie zmieni

    Zmierzam do tego, że dla każdego ideałem może dowolny aparat, który innym z różnych względów się nie podoba. W przypadku formatu APC-C osobiście uważam, że pod względem obsługi (niekoniecznie chwytu bo trzeba dokupić odpowiedni grip) jest seria Fuji XT (XT-1, XT2, XT-3), która przywraca przyjemność fotografowania ich użytkownikom. Podobnym przykładem może być też ponadczasowa bryła serii canona 5D, którą rozpoznam po ciemku z zamkniętymi oczami a może i nawet po zapachu jak onegdaj syrenkę, warszawę i dużego fiata.

    Wydaje mi się, że brakuje rzeczowych uwag dotyczących użytkowanych aparatów w oparciu o własne doświadczenia i przemyślenia ich użytkowników. problem w tym, że schody zaczną się z chwilą próby porównania kilku aparatów bo użytkownicy różnych aparatów będą mieli z założenia inne doświadczenia albowiem każdy z nas "startował" z innego miejsca i być może z całkiem odmiennych od siebie systemów (czasami już nieistniejących). Ale nie wydaje mi się to niewykonalne do zrobienia.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-03-2019 o 20:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #179
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    @candar - jak pisałem tu o swoich doświadczeniach z moimi aparatami to jeden mnie wyśmiał, a drugi zignorował. Więc te Twoje akty strzeliste powyżej brzmią delikatnie mówiąc mało wiarygodnie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #180
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @candar - jak pisałem tu o swoich doświadczeniach z moimi aparatami to jeden mnie wyśmiał, a drugi zignorował. Więc te Twoje akty strzeliste powyżej brzmią delikatnie mówiąc mało wiarygodnie.
    Myślę, że dałoby radę napisać wiarygodne wypowiedzi na podstawie własnych doświadczeń bez rzeźbienia kaczuszek w otoczakach (dla dociekliwych szczegóły w tym temacie to w The Good Fight sezon 2 odc. 10).

    Własnych - czyli nie tych z tabelek testowych dla szumofobów, ale zdjęć własnoręcznie wykonanych z krytycznym podejściem wyników w odniesieniu do różnych aparatów bez niecenzuralnych ozdobników. Podobnie jak wiele innych osób jestem uczulony na wszelkie reklamy, teksty sponsorowane, tabelki testowe, wykresy i bardziej doceniam własne (czyli innych osób) organoleptyczne wrażenia, ale poparte rzeczowymi argumentami z realnego aparatu realnymi zdjęciami.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-03-2019 o 21:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 816171819 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •