Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

Widok wątkowy

  1. #1

    Domyślnie błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    Cześć,
    proszę o pomoc, jak w tytule...

    Zapełniłam całą kartę, skopiowałam pliki na dysk, gdy wszystko przeniosłam,a pliki były na dysku...spokojnie skasowałam zdjęcia z karty. Do tego, nadpisałam nowe pliki. Wiem, wszytko źle. Na moje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że przecież widziałam te pliki na dysku, nie miałam pojęcia, że się źle skopiowały. Próbowałam odczytać je przez lr, ps i inne przeglądarki. Pojawia się komunikat "Prawdopodobnie ten format pliku nie jest obsługiwany".

    Cała karta od razu skopiowała się na dysk - później dopiero zorientowałam się, że nie miałam tam wystarczającej ilości miejsca na dysku więc skopiowałam te pliki na większy dysk zewnętrzny- nic to nie dało.

    Wiem, że mogę oddać kartę i na pewno część zdjęć mi uratują, ale czy jest szansa, że zrobię to sama? może inna przeglądarka? zmiana rozszerzenia??? Wiem, że to brzmi jak sf ale przy takich technologiach odczytywanie błędnie zapisanych plików powinno być do zrobienia w warunkach domowych.

    Od razu napiszę,nie zarabiam na foto, mam więc tylko 1 slot, były to "tylko" zdjęcia rodzinne ale i tak szkoda.

    edit: każdy plik był w jpg i raw. Teraz każdy z nich ma wg właściwości ok 14 gb a na dysku jpg ok 4 kb a raw 8 kb

    Co się w ogóle stało, dlaczego i jak do tego doszło i jak w przyszłości uniknąć takiej sytuacji, oprócz sprawdzania pliku zaraz po jego zgraniu.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Ostatnio edytowane przez peak-a-boo ; 18-01-2019 o 00:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •