Strona 407 z 410 PierwszyPierwszy ... 307357397405406407408409 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 061 do 4 070 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #4061
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    U mnie z R5 BT nie działa, więc zawsze łącze przez Wi-Fi...
    Niektóre funkcje działają przez Bluetooth, a niektóre przez WiFi. Generalnie jednak jeśli są problemy z połączeniem to zazwyczaj wynikają z zapamiętanych danych parowania które trzeba resetować.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #4062
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Niektóre funkcje działają przez Bluetooth, a niektóre przez WiFi. Generalnie jednak jeśli są problemy z połączeniem to zazwyczaj wynikają z zapamiętanych danych parowania które trzeba resetować.
    Na początku aparat nawet parował się przez NFC, znaczy tak zaczynałem potem przechodził na wifi. Ale z tego co wiem to różnie z tym bywa.

  3. #4063
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ok, jakoś poszło. Nie wiem czy coś nachrzanione w sofcie i logice, czy ja coś namotałem ale jakoś tak pod górę to zrobili. Niestety u mnie by cokolowiek zrobić oprócz połączenia BT krzyczało że potrzebuje komunikacji Wi-Fi, nawet do wyzwolenia migawki. Na początku przy próbie polaczenia BT, problemy jak wcześniej pisałem. Zrobiłem potem po Wi-Fi ale łączyło z kompem, a nie telefonem. Potem znowu kilkukrotna próba BT z rozłączaniemi załączaniem Wi-Fi w tle no i poszło. Teraz łączy się za każdym razem najpierw BT potem Wi-Fi i wszystko działa.

  4. #4064
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    Ok, jakoś poszło. Nie wiem czy coś nachrzanione w sofcie i logice, czy ja coś namotałem ale jakoś tak pod górę to zrobili. Niestety u mnie by cokolowiek zrobić oprócz połączenia BT krzyczało że potrzebuje komunikacji Wi-Fi, nawet do wyzwolenia migawki. Na początku przy próbie polaczenia BT, problemy jak wcześniej pisałem. Zrobiłem potem po Wi-Fi ale łączyło z kompem, a nie telefonem. Potem znowu kilkukrotna próba BT z rozłączaniemi załączaniem Wi-Fi w tle no i poszło. Teraz łączy się za każdym razem najpierw BT potem Wi-Fi i wszystko działa.
    Aż się dziś tym pobawię, w sumie tylko raz miałem sesje gdzie używałem tabletu córki do podgladu i odpalania aparatu zeby laski widzialy co robię.

  5. #4065
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    BT nie używam, ale zauważyłem, że jak się łączę przez wifi poza domem, to aparat robi tryb dostępu i działa to sprawnie, ale w domu aparat najpierw łączy się z domową siecią wifi (do której raz go kiedyś podłączyłem) i tak nie znajduje się ze smartfonem, ale jest w aparacie opcja przełącz sieci i wtedy R stawa swój punkt dostępowy.

    Na marginesie dodam, że w przypadku R6m2 obsługa przez Camera Connect jest dużo bardziej responsywna i sprawniejsza (wszystko działało zdecydowanie szybciej).

  6. #4066
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 350

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    BlueTooth to jest w ogóle powalony protokół i nie ma co kierować się jego zachowaniem przy ocenie sprzętu. Mam w domu głośnik - taki duży, imprezowy, renomowanej firmy - i jaka jest zabawa, gdy ktoś się do niego chce podłączyć swoim telefonem, a przed chwilą był tam tablet. "Procedura" wyłączenia BT w tablecie, wyłączenia i włączenia głośnika, ponowne połączenie - tym razem z telefonem. Uciecha po pachy, już nawet muzyka nie jest potrzebna.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #4067
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    Ok, jakoś poszło. Nie wiem czy coś nachrzanione w sofcie i logice, czy ja coś namotałem ale jakoś tak pod górę to zrobili. Niestety u mnie by cokolowiek zrobić oprócz połączenia BT krzyczało że potrzebuje komunikacji Wi-Fi, nawet do wyzwolenia migawki. Na początku przy próbie polaczenia BT, problemy jak wcześniej pisałem. Zrobiłem potem po Wi-Fi ale łączyło z kompem, a nie telefonem. Potem znowu kilkukrotna próba BT z rozłączaniemi załączaniem Wi-Fi w tle no i poszło. Teraz łączy się za każdym razem najpierw BT potem Wi-Fi i wszystko działa.
    Walne klasykiem, wystarczyło przeczytać instrukcje :P
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  8. #4068
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    BMam w domu głośnik - taki duży, imprezowy, renomowanej firmy - i jaka jest zabawa, gdy ktoś się do niego chce podłączyć swoim telefonem, a przed chwilą był tam tablet. "Procedura" wyłączenia BT w tablecie, wyłączenia i włączenia głośnika, ponowne połączenie - tym razem z telefonem. Uciecha po pachy, już nawet muzyka nie jest potrzebna.
    A to nie Mackie może? Bo jeśli tak to to jest ciężki przypadek ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #4069
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Aż się dziś tym pobawię, w sumie tylko raz miałem sesje gdzie używałem tabletu córki do podgladu i odpalania aparatu zeby laski widzialy co robię.
    Ja tylko sprawdzałem kiedyś, czy działa geolokalizacja do zdjęć z telefonu. Chyba działa.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #4070
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Macie kurła problemy z GPS, Wi-Fi, BT, NAS, itp., bo się wam zachciało się tego używać i już żyć bez tego nie umiecie. Ja tam nic z tego nie używam, więc nie mam problemów. Z R7 też bym nie miał, gdybym go nie kupił

    P.S.

    Używam BT 5.0 na zewnętrznych nadajniko-odbiornikach do wabika na ptaki i nie mam z tym problemów. Problemy stwarzają implementacje BT w urządzeniach końcowych. A jedyny kabel, jaki wtykam do aparatu, to wężyk spustowy.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 407 z 410 PierwszyPierwszy ... 307357397405406407408409 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •