Strona 394 z 410 PierwszyPierwszy ... 294344384392393394395396404 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 931 do 3 940 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3931
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie można ustawić tak aby dotyk LCD przestawał działać kiedy wizjer jest aktywny?

  2. #3932
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Można tak ustawić że jak zbliżasz oko do wizjera to LCD się wyłącza to nie wiem w czym problem? Chyba że gość ma nos jak pinokio

  3. #3933

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A do czego? Podpowiedz.
    Napiszę od siebie: maziam sobie po nim od lewa do prawa i z powrotem kiedy mam oko przy wizjerze, gdy chcę zmienić obszar AF od wykrywania twarzy do wszystkich możliwych punktów pokrycia kadru , a dotknięcie prawego koniuszka powoduje, że w magiczny sposób pojawia się lub znika histogram.

  4. #3934
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Można tak ustawić że jak zbliżasz oko do wizjera to LCD się wyłącza to nie wiem w czym problem? Chyba że gość ma nos jak pinokio
    LCD się wyłącza, ale dotyk działa, bo możesz przecież jednocześnie palcem przesuwać po ekranie i tym samym przesuwać punkt AF.

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Napiszę od siebie: maziam sobie po nim od lewa do prawa i z powrotem kiedy mam oko przy wizjerze, gdy chcę zmienić obszar AF od wykrywania twarzy do wszystkich możliwych punktów pokrycia kadru , a dotknięcie prawego koniuszka powoduje, że w magiczny sposób pojawia się lub znika histogram.
    OK, rozumiem.

  5. #3935
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie można ustawić automatycznego wyłączania dotyku podczas patrzenia przez wizjer? U konkurencji jest taka możliwość a do tego chyba nawet fabrycznie jest zaprogramowany przycisk, którym można wyłączyć dotyk przy włączonym LCD.

  6. #3936
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    946

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Byłoby to bez sensu, bo dotykiem musisz ustawić położenie punktu AF, jeśli używasz wyboru punktowego lub strefowego.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #3937
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ma to bardzo duży sens. Kiedy korzystam z LCD wskazuję palcem punkt ostrości lub przyciskiem blokuję dotyk LCD jeśli by mi to z jakiegoś powodu przeszkadzało. Kiedy patrzę przez wizjer mogę zadecydować czy dotyk LCD ma być aktywny czy nie poprzez ustawienie opcji w menu. Korzystając z wizjera punkt ostrości przy nieaktywnym dotyku LCD mogę przesuwać joystickiem.
    Jednym słowem mam wybór i mogę ustawić dotyk LCD tak jak mi pasuje.

  8. #3938
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Byłoby to bez sensu, bo dotykiem musisz ustawić położenie punktu AF, jeśli używasz wyboru punktowego lub strefowego.
    A ja nie rozumiem gdzie tu sens. Co prawda R-ki w ręku nie miałem, ale:
    Patrząc przez wizjer, mając palec wskazujący na spuście nie jestem w stanie innym palcem dosięgnąć choćby połowu ekranu.
    Ta funkcja ma w mojej opinii sens tyko w LV.

  9. #3939
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    (...)
    Patrząc przez wizjer, mając palec wskazujący na spuście nie jestem w stanie innym palcem dosięgnąć choćby połowu ekranu.
    Ta funkcja ma w mojej opinii sens tyko w LV.
    Bez problemu robi się to kciukiem
    Poza tym możesz tak to ustawić, że np. tylko 1/4 ekranu (np. prawa dolna, albo prawa górna) będzie na to czuła.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 14-08-2023 o 12:09

  10. #3940
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    To się sprawdzi jak drugą ręką trzymam za obiektyw i wtedy prawa nie musi trzymać stabilnie aparatu.
    Gorzej jak mam większy zoom, typu 70-200/2.8 i lewa ręka spoczywa na pierścieniu zooma a prawa musi solidnie trzymać body.
    To podobnie jakbym pracował trzymając aparat w jednym ręku.
    Wiem, że na upartego się da, ale dla mnie to mało ergonomicznie.
    I takie pytanie, czy po ograniczeniu pola wybierania do 1/4 ekranu punkt AF przesuwa się wraz z przesuwaniem palca,
    czy zostaje "przyklejony" do miejsca gdzie nastąpiło pierwsze dotknięcie?
    Jeżeli to pierwsze rozwiązanie, to jestem skłonny zgodzić się, że ma to sens.

Strona 394 z 410 PierwszyPierwszy ... 294344384392393394395396404 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •