Strona 359 z 410 PierwszyPierwszy ... 259309349357358359360361369409 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 581 do 3 590 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3581

    Dołączył
    Apr 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.PNG
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	514,3 KB
ID:	7925

    Pomiar punktowy, ten sam kadr i pod światło, gdzie znajduje się opcja backtrecking w eos r? nie znalazłem w menu. Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #3582
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    No dobra, ale zdjecia różnią się parametrami ekspozycji, w tym także ISO.
    Pomiar ekspozycji masz na "pattern".
    Nie dzieje się nic niezwykłego...

  3. #3583

    Dołączył
    Apr 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    ok czyli tak ma być, powiedz mi proszę gdzie w eos r jest funkcja backtreckingu? bo nigdzie w menu nie widzę, chyba że jest inaczej nazwana

  4. #3584

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Witam wszystkich forumowiczów,
    mam pytanie odnośnie focus bracketingu.Czy jest jakiś myk żeby w tym modelu mieć tą funkcję.Ostatnio sporo fotografuję makro i w pewnych przypadkach ta funkcja jest nieodzowna.Od roku mam Panasonic G9 i nie ma problemu z FB.Ale teraz dostałem parcie na pełną klatkę i szukam Canona z FB.Wiem że R5 i R6 to mają ale cena...Podobno można poprzez canon connect ale i to jest problematyczne.Proszę o jakieś informacje.

  5. #3585
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Adriang Zobacz posta
    ...
    W lewym zdjęciu masz korekte ekspozycji 1.33 EV a w drugim brak - 0 Ev. Jak to wytłumaczysz?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-05-2022 o 22:06
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #3586
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez bitmonet Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów,
    mam pytanie odnośnie focus bracketingu.Czy jest jakiś myk żeby w tym modelu mieć tą funkcję.Ostatnio sporo fotografuję makro i w pewnych przypadkach ta funkcja jest nieodzowna.Od roku mam Panasonic G9 i nie ma problemu z FB.Ale teraz dostałem parcie na pełną klatkę i szukam Canona z FB.Wiem że R5 i R6 to mają ale cena...Podobno można poprzez canon connect ale i to jest problematyczne.Proszę o jakieś informacje.
    Jeżeli zakup R5 lub R6 nie wchodzi w grę, to trzeba zaopatrzyć się w RP czyli najtańszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec marki Canon.

    https://www.kenrockwell.com/canon/eo...#focusstacking

  7. #3587
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Adriang Zobacz posta
    gdzie w eos r jest funkcja backtreckingu? bo nigdzie w menu nie widzę, chyba że jest inaczej nazwana
    Menu -> Fotografowanie (czerwone, z aparacikiem) -> trzecia zakładka -> pierwsza pozycja (Expo.comp./AEB lub po polsku Koryg.exp./AEB).

    Instrukcja, str. 155. https://www.canon.pl/support/consume...uals&language=
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  8. #3588

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dzięki za odpowiedź mkamelg , też tak myślałem ale miałem nadzieję że z nowszą aktualizacją się pojawi.Ale skoro przez ponad 3 lata nie wprowadzili tej funkcji to chyba próżne nadzieje.Swoją drogą dlaczego nie ma FB w tym modelu.Technicznie nie ma problemu tylko oprogramowanie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bitmonet ; 02-05-2022 o 08:28

  9. #3589

    Dołączył
    Apr 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jacek, zdjęcie zostało wykonane w trybie preselekcji przysłony, miałem ustawiony pomiar punktowy i w tych dwóch zdjęciach celowałem w dwa różne miejsca

  10. #3590
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Pomiar punktowy czy AF punktowy? W exifie podany jest pomiar matrycowy. Ale ten z kolei większą wagę kładzie na miejsce, na które ustawiono ostrość (ustawienie domyślne, zdaje się, że można to wyłączyć), stąd może być różna ekspozycja tego samego kadru przy różnych miejscach ustawienia ostrości. Tylko skąd te różne wartości korekty ekspozycji w obydwu powyższych zdjęciach?
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

Strona 359 z 410 PierwszyPierwszy ... 259309349357358359360361369409 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •