Strona 324 z 410 PierwszyPierwszy ... 224274314322323324325326334374 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 231 do 3 240 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3231
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    Cześć! Czy Wasze R-ki też tak „gadają” non-stop? Mój nawet jak nie robi zdjęć to ciągle mruczy, skrzypi, chrumka, trzeszczy...tak jakby ciągle ostrzyli, tylko ciszej. Chyba z każdym obiektywem tak gada, z Canonem, sigmą, tamronem. Dopiero po wyłączeniu całkowitym milknie po chwili. Nie wiem czy to normalne, moje lustra nie odzywają się nie pytane, a ten skwierczy na okrągło i nie wiem czy mu coś nie dolega.
    Dziwna sprawa. Najlepiej nagraj te dźwięki i wrzuć tu. Coś jest kaput z puszką albo... a tak bardziej serio to słałbym do serwisu. Wycena jest najczęściej bezpłatna.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #3232

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wyłącz ciągły af w menu.
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 08-11-2020 o 02:22

  3. #3233
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Wyłącz ciągły af w menu.
    Dokładnie, gdy jest włączony, i np. masz założony dekielek na obiektyw caly czas szuka ostrości i chrumka, jak to ładnie nazwałeś tyle że to chrumka obiektyw nie korpus.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 08-11-2020 o 08:51
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  4. #3234
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    Cześć! Czy Wasze R-ki też tak „gadają” non-stop? Mój nawet jak nie robi zdjęć to ciągle mruczy, skrzypi, chrumka, trzeszczy...tak jakby ciągle ostrzyli, tylko ciszej. Chyba z każdym obiektywem tak gada, z Canonem, sigmą, tamronem. Dopiero po wyłączeniu całkowitym milknie po chwili. Nie wiem czy to normalne, moje lustra nie odzywają się nie pytane, a ten skwierczy na okrągło i nie wiem czy mu coś nie dolega.
    Ze wszystkimi szkłami to się dzieje czy tylko z tymi z IS?
    W bezlustrach Canona IS chodzi bez przerwy aż do wyłączenia się body.
    Powyłączaj IS w obiektywach i nasłuchuj.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 08-11-2020 o 09:04
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #3235
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ze wszystkimi szkłami to się dzieje czy tylko z tymi z IS? ..
    Ja u siebie zauważyłem to na szklach bez is np. 50/1.4 czy 135/2. To pierwsze słychać głośniej bo wydaje mi sie, ze ma głośniejszy af. To on pracuje. Zauważ ze mając włączony af servo body szuka ostrości, czyli uruchamia af w obiektywie, także gdy nie naciskasz spustu migawki, wystarczy przekierować obiektyw na inny obiekt.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #3236
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dziękuję za wskazówki. Poprzysłuchuję się bo ciągły AF mam raczej wyłączony. Spróbuję to nagrać. To nie są jakieś mocne dźwięki.
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

  7. #3237

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    Dziękuję za wskazówki. Poprzysłuchuję się bo ciągły AF mam raczej wyłączony. Spróbuję to nagrać. To nie są jakieś mocne dźwięki.
    U mnie taki efekt jest wyraźnie słyszalny z Tamronem 85mm/1.8, szumi i chrząka praktycznie cały czas. Ten sam obiektyw z 6D jest dużo cichszy (delikatny szum tylko przy pomiarze i pstryku). Zupełnie się tym już nie przejmuję.

  8. #3238
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    U mnie taki efekt jest wyraźnie słyszalny z Tamronem 85mm/1.8, szumi i chrząka praktycznie cały czas. Ten sam obiektyw z 6D jest dużo cichszy (delikatny szum tylko przy pomiarze i pstryku). Zupełnie się tym już nie przejmuję.
    Tamron ma IS i dlatego w R szumi cały czas a w 6D tylko kilka sekund po naciśnięciu spustu i parkuje.
    Wyłącz IS i zobacz.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #3239

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tamron ma IS i dlatego w R szumi cały czas a w 6D tylko kilka sekund po naciśnięciu spustu i parkuje.
    Wyłącz IS i zobacz.
    Z wyłączonym IS też chrumka i to jest właśnie dziwne. Nawet kiedyś pytanie tu zadałem, ale nie było odpowiedzi. Uznałem, że ten typ tak ma i tyle.

  10. #3240
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    W bezlustrach Canona IS chodzi bez przerwy aż do wyłączenia się body.
    Pozwolę się z Panem nie zgodzić.

    W swoim EOS R mam zainstalowany firmware 1.7.0 czyli jego najnowszą wersję.

    Jeżeli mam podpięty pod adapter obiektyw EF 28mm f/2.8 IS USM z załączoną stabilizacją, to po ręcznym wciśnięciu przycisku odtwarzania (tym znajdującym się obok przycisku usuwania z ikoną kosza) stabilizacja zostaje zatrzymana a wraz z nią silnik obiektywu - nic nie pracuje, jest głucha cisza. Tak samo dzieje się, kiedy tylny wyświetlacz LCD automatycznie się wyłączy (u mnie po 15 sekundach).

    Przed weekendem miałem przez kilka godzin kontakt z jedną z nowości Canona, a mianowicie z obiektywem RF 85mm F2 Macro IS STM.

    Zauważyłem, że po ręcznym wciśnięciu przycisku odtwarzania słychać iż stabilizacja zostaje zatrzymana (ustają dodatkowe dźwięki w formie standardowych zgrzytów i pisków), ale silnik obiektywu już nie - cały czas pracuje. Tak samo dzieje się, kiedy tylny wyświetlacz LCD automatycznie się wyłączy (u mnie po 15 sekundach). Silnik obiektywu zostaje w pełni zatrzymany dopiero wtedy, kiedy aparat automatycznie się wyłączy (u mnie po 30 sekundach).

    W związku z tym mam do Pana jako posiadacza obiektywu RF 24-105mm f/4L IS USM pytanie.

    USM to nie STM. Czy Pański obiektyw zachowuje się tak samo jak mój wcześniej wspomniany EF 28mm f/2.8 IS USM, czy może jak RF 85mm F2 Macro IS STM?

Strona 324 z 410 PierwszyPierwszy ... 224274314322323324325326334374 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •