Strona 210 z 410 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260310 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 091 do 2 100 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2091
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Osobiście uważam że zbyt dobry ekran pokazujący zbyt ładne zdjęcia nie jest dobry, bo potem oglądając na ekranie monitora można się rozczarować. Nigdy nie oceniam jakości zrobionego zdjęcia na ekranie aparatu czy smartfona, to nie ma żadnego sensu.
    I słusznie! W A7 II mam do dyspozycji gów...ny EVF i LCD (nie zobaczy się na nich pięknego zdjęcia o prześlicznych kolorach i ostrości), ale o tym wiem i nie jestem rozczarowany bo nie do tego one służą. Niektórzy być może wykorzystują LCD do prezentacji zdjęć całej rodzinie, ale z uwagi że tego nie robię - to problemu nie widzę
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-05-2019 o 15:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2092
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zaraz się okaże że Sony daje gówniane wizjery żeby ułatwić zrobienie artystycznych zdjęć ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #2093
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zaraz się okaże że Sony daje gówniane wizjery żeby ułatwić zrobienie artystycznych zdjęć ....
    ... a Canon wbrew dotychczasowej utartej praktyce zaimplementował w EOSie R na wyrost wyświetlacz LCD zbyt dobrej jakości

  4. #2094
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To jak wytłumaczysz fakt, że wiele fotografujących (amatorów właśnie!) świadomie wybiera analogowe aparaty bez LCD ??? Zapewniam Cię, że mają większą radość z fotografowania niż Ty
    będziecie się teraz przerzucali kto ma większość radość z focenia? dzieciaczki...
    ebe ebe

  5. #2095
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    będziecie się teraz przerzucali kto ma większość radość z focenia? dzieciaczki...
    Większość nie może się mylić Największą radość z focenia dają wyłącznie smartfony I to jest prawda, to jest fakt
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #2096
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    candar dla mnie to proste: bardzo lubię fotografować kadrując przez LCD, szczególnie teraz, gdy w Rce ekran jest duży, kontrastowy i wyraźny. Fotografuję dużo makro i przyrody, ale ogólnie lubię fotografować z pozycji "ekran w górę, głowa w dół" - znanej z średnich formatów. Jak fotografuję w danym miejscu, to odchylam ekran na bok i łatwo jest mi go obracać góra dół. U mnie zwiększa to kreatywność kadrów i daje większą przyjemność z fotografowania. To ma sens dopiero teraz, w bezlustrach gdzie nie znika ekran po podnoszeniu lustra i lagi między kolejnymi zdjęciami nie są wyraźne. Można tak robić serie zdjęć bez większych opóźnień.

    Od 2006 roku fotografowałem lustrzankami ale w takich bezlustrach jak Rka odkrywam przyjemność fotografowania na nowo.

    Teraz, gdy w bezlustrze widać jakie zdjęcie wyjdzie (czy będzie przepalone, czy za ciemne, czy poruszone, możemy sobie ustawić nawet kolory i kontrast pod warunkiem, że robimy w jpg lub później obrabiamy w DPP) na ŻYWO, dobry, kontrastowy i duży ekran LCD jest moim zdaniem kluczowy. Zdjęcie z ekranu LCD (oczywiście jak świeci mocno słońce, to trzeba ekran rozjaśniać i wtedy jest trudniej) pokrywa się z tym co widzę na monitorze (dodam, że mam skalibrowany). Podgląd zdjęć po ich zrobieniu mam wyłączony na stałe, bo straciło to sens - przez to nie tracę czasu na oglądanie zdjęć po ich zrobieniu, znane z lustrzanek.

    mkotar mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Canon - ergonomia, ekran LCD (to ,że da się go odchylać we wszystkie strony), oraz same szkła, mimo, że duże, robi spore pozytywne wrażenie. Ja jeszcze nie opanowałem obróbki zdjęć z Sony, może dlatego też zdjęcia które robię Rką bardziej mi się podobają (a może i nie z tego powodu).
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 06-05-2019 o 09:16

  7. #2097
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Joakim Karlsson jak widzę prócz D810 używa też Canona R ze szkłem 85 mm (zamiennie z 5D IV https://wallhere.com/en/wallpaper/1591347 ( https://wallhere.com/en/tag/34866 )
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #2098
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ostre zdjęcie.

  9. #2099
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 677

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dziś fotografowałem Rką mecz młodego. AF servo daje radę. Największym dla mnie ograniczeniem było to że po przyłożeniu do oka wizjer potrzebuje chwili by odpalić, czego w lustrze z oczywistych względów nie ma. Jest to dość istotne ograniczenie, ale odpowiednio się przygotowując można to zniwelować.
    Mimo tego zdjęcia wyszły jak chciałem.

  10. #2100
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zaraz się okaże że Sony daje gówniane wizjery żeby ułatwić zrobienie artystycznych zdjęć ....
    Nie. Sony wykupiło reklamę na forum Canona. Dziwię się, że jeszcze w to brniecie. Jedyne wyjście, to ignor dla różowych trolli. Reklama przestanie się opłacać.

Strona 210 z 410 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260310 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •