Strona 181 z 410 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231281 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 801 do 1 810 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1801
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Photointo przestać płakać! Jak baba się mażesz!!! łełęłęęłłęłęęł jak moja 4 letnia córka, dosłownie!!! Tego Twojego biadolenia się czytać nie da. Ile ty masz lat - 13? Kup wreszcie tego Sony i się ciesz. Daj nam spokój! I nie wracaj z płaczem, że kolory nie takie, że menu trudne, że szkła kurewsko drogie a Twoje zdjęcia jak były słabe to są nadal słabe.

  2. #1802
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Canon sam przyznaje, że wstrzymywał się z wejściem w bezlustra bo nie był przekonany o powodzeniu tego projektu, dlatego trochę przespał i nie ma technologii, jest daleko za sonym które postawiło na tą technologię od razu. Zastanawiam się czy canon technologicznie jest w stanie zrobić lepszą matrycę bo na razie wszystko stawia na to by jego szkła przyciągały.

    robertskc7 czekam na sony, jutro przyjdzie. Na razie to jedna wielka niewiadoma, jutro się okaże. Jakbym miał canona w d... to bym się nie zastanawiał.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 07-03-2019 o 10:30

  3. #1803
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    @Photointo
    przyszła już odpowiedź:
    "Drogi użytkowniku, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Zapraszamy do odwiedzenia strony canon.com oraz skorzystania z naszego oficjalnego sklepu. Otrzymujesz jednorazowy rabat zakupowy w wysokości 10 euro, do zrealizowania w naszym sklepie po wpisaniu kodu CHWDP i wykonaniu zakupów za minimum 2000 euro"

  4. #1804
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Photointo masz pretensje do Canona, że nie ma 100-400rf w systemie, który oficjalnie istnieje od września 2018r. Tu masz alternatywę - 200gr lżejszy za 11tyś zł Sony 100-400 https://www.optyczne.pl/porownaj.php...1255&add1=1462
    Dwa. Masz pretensje do matryc o słabym DR a rezygnujesz z R, który ma de facto matryce na poziomie sony a9 ( wg dxo ) i kupujesz RP z matryca z 6dII WTF człowieku !?!

    p.s Czekam na Twoje jutrzejsze rozczarowanie.

  5. #1805
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    To potężne DR to przynajmniej wyższe o 1ev?

  6. #1806
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Rzeczy które canon powinien spełnić bym rozważył powrót do systemu canona:

    - body w systemie RF z większą ilością MPX (minimum 45) i lepszymi osiągami DR i ISO od matrycy w EOS R,
    - mały i lekki (maks 600 gram) obiektyw ultraszerokokątny w systemie RF (10-22, 11-22, 12-22 4.0),
    - zoom pokroju 100-400 lżejszy o minimum 400 gram od tego na EF,
    - w przyszłości małe i lekkie body z bagnetem RF i matrycą APS-C (taki M50 z bagnetem RF),
    - stała i szybka praca nad lekkimi (Canon ciągle podkreśla że zaletą bezluster jest mała wielkość i waga a ciągle temu zaprzecza produkując większe body i ciężkie obiektywy, cięższe niż na EF - całkowity bezsens) obiektywami do systemu RF.
    Nic z tego się nie zdarzy, może poza pro body z matrycą 5Ds. Nie zanosi się żeby Canon nagle został liderem rynku matryc a od konkurencji przecież nie odkupią takich z lepszym DR. Zresztą coraz więcej się mówi, że to DR u niektórych jest sczitowane, cienie powyciągane nawet na standardowych ustawieniach bez wspomagaczy. Nie wiem jak jest, ale wiem że ISO też ma swoje normy a różnie z tym bywa.

    Szkła nie będą małe i lekkie bo na takich się słabo zarabia, skoro wolumen sprzedaży sprzętu foto bezlitośnie maleje to trzeba zwiększyć marże i celować w klienta prosumer i pro. Jak to mówią, tanio i lekko było wczoraj. Widać to wyraźnie po prezentowanych szkłach i patentach.

    Finalnie jednak liczy się obrazek a ten u Canona jest dla mnie najbardziej zbalansowany. Szczególnie dla skóry człowieka, co jest ponoć najtrudniejsze.

    Dziesiątki przykładów na tym kanale. To tylko SOOC, ale kto się bawił rawami wie, że sporo mówi o obrazowaniu.

    Fujifilm X-T3 vs Canon EOS R vs Sony A7iii w/ @blondie_bee21


    Canon EOS R 85mm F1.4 L vs Sony A7iii 85mm F1.4 GM (Portraits) w/ @bec_novak
    https://www.youtube.com/watch?v=1UqCLwcbCkM&
    Ostatnio edytowane przez rauf ; 07-03-2019 o 11:25
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  7. #1807
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Ja już zdecydowałem. Nie mam zamiaru czekać aż Canon wypuści lepszą matrycę z lepszym body niż EOS R bo to potrwa. Nie mam zamiaru czekać na szkła które mnie interesują - np. ultraszeroki ze światłem 4 (wypuścili nie tak dawno 11-24 więc się nie będą z tym śpieszyć, apropo miałem to szkło - waży ponad 1 kg i bardzo zwraca uwagę a focę często w miejscach pełnych ludzi). Idzie wiosna, chce się focić.
    Znalazłeś w innym systemie UWA do FF o lepszych parametrach?
    Zakres 16-35mm Ci nie wystarczy?

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Zapraszam na wyprzedaż canona do działu giełda
    No i gdzie ta wyprzedaż?

  8. #1808
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zrezygnowałem z EOSa R nie dlatego, że mi się nie spodobał tylko dlatego, że oszukano mnie i sprzedano mi w sklepie przez neta sprzęt na rynek pozaeuropejski za cenę równą tej na rynek europejski nie informując mnie o tym. W międzyczasie wyszedł RP więc sobie myślę: kurde no, tanie bezlustro z pełną klatką, matryca z 6D mark II a więc teoretycznie usprawniona od tej na której fociłem najdłużej, czyli 6D a w międzyczasie wypuszczą jakieś lepsze body na bagnet RF... ale kurde RP to jest porażka, głównie ze względu na swój wizjer i stosunkowo mało opcji konfiguracji (to akurat było w pewnym sensie przewidywalne). Wkurzyłem się i przemyślałem sprawę - potrzebuję czegoś by fotografować już a używanie konwerterów i szkieł do EF mi nie pasuje w tym momencie.

    Sunders ja nie mogłem wystawić i to co chce sprzedac wystawił kolega fyrste.

    Choćby sony 12-24 4.0.

  9. #1809
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    matryca 6D jest usprawniona ale chyba nie w tym czego oczekiwałeś - to rozumowanie które doprowadziło do zakupu RP było od początku absurdalne na co zresztą kilka osób zwracało uwagę, RP to wykastrowana wydmuszka ale taką chciałeś kupić, a matrycą z 6DII na pewno daje się zdjęcia robić więc w sumie nikt pewnie nie wie z czym masz problem - z konwerterami? kup sony i konwerter - na sony konwerter będzie git - zmieniaj bo tego co oczekujesz w canonie nie dostaniesz nigdy i nadal nie rozumiem co ci nie pasuje w R jest za drogi? z azjatyckiej dystrybucji? - to kup z europejskiej. tak z niezdrowej ciekawości spytam co ty właściwie fotografujesz?

  10. #1810
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Widoczki i makro.

    Jedno z ostatnich na EOS M50:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2122-2.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	867,6 KB
ID:	1895

    Tak lubię obrabiać, rozjaśnione cienie, zlikwidowane przepalenia, podbity kolor. Może się komuś nie podobać, mi to leży. Jak będę mógł więcej wyciągnąć z cieni i przepaleń w trudnych zdjęciach (pod słońce, mniej światła, brak statywu) to będzie fajnie.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 07-03-2019 o 12:53

Strona 181 z 410 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231281 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •