Strona 177 z 410 PierwszyPierwszy ... 77127167175176177178179187227277 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 761 do 1 770 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1761
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez konradl Zobacz posta
    No sam się nad tym zastanów. Mając np. 5 obiektywów, bez sensu jest płacić za stabilizację pięć razy, zamiast jeden raz - za stabilizowaną matrycę.
    ale przeciez cenowo te obiektywy Canona ze stabilizacja (mowie o EF, nie RF chwilowo) nie odstaja od ewentualnych odpowiednikow innych firm (bez stabilizacji). a o wieksze dziwo, swieta trojca f/4 w Sony tez jest stabilizowana (16-35/4, 24-70/4 i 70-200/4). i de facto zauwazalni drozsza od Canona, nawet w nowkach (a w uzywkach to w Canonie mozna w ogole przebierac jak w ulegalkach)...

    stabilizacja przez matryce jest IMHO fajna do krotszych stalek: 28, 35, 50 max 85mm. tu Canon kwestie rozwiazal czesciowo bo rzucil stabilizowane 24, 28, 35. na 50-tki do EF w zasadzie polozyl laske (poza jednym STM) a na 85mm wypuscili stabilizowany i nietani f/1.4 IS.

    powyzej tego to ja nie wiem na ile wiele ci wyniknie ze stabilizacji. jesli takim 135/2 dasz rade dzieki stabilizacji trzymac 1/100 pewnie z reki (ale mam na mysli standardy jakosciowe, nie kotleciarskie w ktorych "tak mam wycwiczona reke, ze i 1/15s mi w chodzi (raz na ruski rok, jak sie podepre o stolik )" ) no to to jest zaleta, zgoda. w Canonie sobie musisz kopnac ISO jedna dzialke, zeby na 1/200s zostac.

    zgoda, sa korzysci z tej stabilizacji. jakies. IMHO niedostateczne, zeby sie bylo o co bic, biorac pod uwage fakt, ze szkiel z IS jest do wyboru do koloru (i w dobrych cenach!).

    nad cennikiem i wyborem optyki RF sie na razie nie wypowiadam. ten pierwszy morduje, drugi nie istnieje


    Cytat Zamieszczone przez konradl Zobacz posta
    Poza tym, dobrze wiesz jako widokowkowiec, że mam rację, nie kłóć się. Stabilizowana matryca oraz lepsza dynamika należy nam się jak psu buda.
    ja sie nie kloce. mnie DR Canona z okladem wystarczy, rzadko kiedy dojezdzam do ekstremum matrycy. a stabilizacja matrycy w zasadzie nie jest mi potrzebna.

    z tym ze ja jestem zdania, ze po co mam robic uczciwe zdjecia bez statywu i bez filtrow, jesli moge z tego skorzystac te konkretne zdjecia, ktore laduja u mnie w portfolio landszaftowym praktycznie nigdy nie sa klepane z lapy


    Cytat Zamieszczone przez konradl Zobacz posta
    No! Za karę zbanuj mnie na 3 dni, bo (upośledzonego ) Canona szkalujo
    aj waj...! a od kiedy to na tym forum banuja za wypisywanie, ze Canon leci po bandzie i robi ludzi w jajo. wlaczywszy (albo nawet zwlaszcza) uzytkownikow Canona i/lub (zwlaszcza) moderacje w osobie mojej i ww Kolekcjonera?

    na bana to trzeba sobie zasluzyc!
    www albo tez flickr

  2. #1762
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez konradl Zobacz posta
    No! Za karę zbanuj mnie na 3 dni, bo (upośledzonego ) Canona szkalujo
    Nikt Cię tu za to marudzenie nie będzie banował. Piaskownica nie jest tu zabroniona .
    I nie chodzi tu o żadne szkalowanie, bo słabości Canona są mi doskonale znane. Po prostu dziwię się jak można się męczyć z systemem, który nie zapewnia tego co świadomie mi przeszkadza. Wiedząc że gdzie indziej to dają. Po prostu nie ogarniam takiego podejścia.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 04-03-2019 o 22:05
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1763
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ......... Po prostu dziwię się jak można się męczyć z systemem, który nie zapewnia tego co świadomie mi przeszkadza. Wiedząc że gdzie indziej to dają. Po prostu nie ogarniam takiego podejścia.
    Jak ktoś się dziwi "jak można męczyć się z systemem...", to niech spróbuje go zmienić, wtedy poczuje jaka to bolesna operacja. Mam to przećwiczone.
    Zasadniczą sprawą jest odróżnienie narzekania na canona osób z zewnątrz od "lamentu" canoniarzy zanurzonych po uszy w systemie. Mnie osobiście wk.... działanie canona, a jeszcze bardziej mnie dziwi, że jest grupa userów, która go broni/tłumaczy.
    Chyba, że jak się kupi drogie zabawki, to trzeba je chwalić. Mój sąsiad kupił dacie duster i wg niego nie ma lepszego samochodu na swiecie.
    Wiem, wkładam kij w mrowisko, ale mamy demokrację i żeby nie było mam eosa R, byłem w sony i mam mieszane odczucia [czytaj: udczucia poparte używaniem, a nie wizje].
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-03-2019 o 01:02 Powód: przeklestwo, nie chcę dać kartki
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #1764
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ufam, ze ma tu juz ktos doswiadczenia z zamiennikami baterii LP-E6N. Ktore godne sa uwagi? Cena oryginalnych wola o pomste do nieba.

  5. #1765
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Jak ktoś się dziwi "jak można męczyć się z systemem...", to niech spróbuje go zmienić, wtedy poczuje jaka to bolesna operacja. Mam to przećwiczone.
    Zasadniczą sprawą jest odróżnienie narzekania na canona osób z zewnątrz od "lamentu" canoniarzy zanurzonych po uszy w systemie. Mnie osobiście wk.... działanie canona, a jeszcze bardziej mnie dziwi, że jest grupa userów, która go broni/tłumaczy.
    Chyba, że jak się kupi drogie zabawki, to trzeba je chwalić. Mój sąsiad kupił dacie duster i wg niego nie ma lepszego samochodu na swiecie.
    Wiem, wkładam kij w mrowisko, ale mamy demokrację i żeby nie było mam eosa R, byłem w sony i mam mieszane odczucia [czytaj: udczucia poparte używaniem, a nie wizje].
    Eeee tam. Znam masę osób które zmieniły system. Nie tracili czasu na pierdy na forum tylko dopasowali sprzęt do swoich potrzeb.
    Jak dla kogoś priorytetem jest robienie zdjęć to zrobi wszystko żeby to osiągnąć. Jak priorytetem jest sprzęt to właśnie wtedy się zaczyna rozkminianie, a czy uchwyt jest wygodny, a czy karty się wkłada od właściwej strony czy szkła są najostrzejsze i dobrze wypadają w rankingach etc. To jest stare jak świat i proste do zanalizowania.

    Wiem o czym piszę doskonale bo przez lata byłem onanistą sprzętowym. Przesłoniło mi to kompletnie cel do którego ten sprzęt służy. Przejmowałaem się pierdołami podczas gdy zagubiłem cel.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1766
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Daystate Zobacz posta
    Ufam, ze ma tu juz ktos doswiadczenia z zamiennikami baterii LP-E6N. Ktore godne sa uwagi? Cena oryginalnych wola o pomste do nieba.
    z punktu widzenia uzytkownika 6D2... oryginal drogi, ale po 2 latach zazynania nadal ciagnie caly bozy dzionek. na intensywny dwutygodniowy wyjazd bierzesz trzy sztuki tylko dla pewnosci, bo moze raz zdarzy sie w nocy przekladac baterie do ladowania.


    no ale tutaj mowa jest oczywiscie o "nowym lepszym" gdzie nie da sie focic bez telewizora - wiec i tak skonczysz z workiem baterii zeby dniowke przetrwac no to ja moge od siebie polecic nie modlic sie tylko kupic sobie Patone albo Baxxtara i podwojna ladowarke, jesli aparat ma byc uzywany czesciej niz na familijne spacery
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 05-03-2019 o 13:06
    www albo tez flickr

  7. #1767
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    a ten newell za 60zł ?

  8. #1768
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Znalazlem oryginaly na allegro, ale szybki telefon i okazalo sie, ze sciagniete z USA, z jakiejs wyprzedazy i gosc od razu zaczal zastrzegac, ze moga sie nie ladowac do 100%. Mam gdzies takie oryginaly podobnie jak zakupy w sklepie online Canona po 109 funtow za sztuke plus osobno przesylka. Moim zdanie bateria jest najslabszym ogniwem bezluzterkowcow. Baterie zyja paskudnie krotko, kosztuja fortune a w obiegu znajduje sie masa jakis wybrakowanych egzemplarzy i chinskich podrobek.

  9. #1769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    a ten newell za 60zł ?
    Podzielę się moim spostrzeżeniem odnośnie współpracy z eRką 8-9 letnich zamienników Phottixa - 2 szt. i Newella - 3 szt., które mam w spadku po 7d - Przy Newellach aparat zadaje 2 pytania, z których na pierwsze należy odpowiedzieć "Nie", a na drugie "Tak" i aparat, mimo że nie pokazuje stopnia naładowania akumulatora potrafi zrobić ok. 300 zdjęć (przepraszam jestem amatorem i nie miałem cierpliwości robić więcej, by wystarczająco oswoić się z aparatem, przy okazji często i gęsto korzystając z menu i zmieniać ustawienia) i włączony kilka dni później zrobił kolejne 80 i nagrał ok. 5 minut w sumie filmu w FHD i 4K. Po tym poszedł do ładowarki, stąd nie znam kresu jego możliwości. W Phottixach eRka pokazuje stan naładowania akumulatora, tyle że stan włożonych prosto z ładowarki jest między 63-69 % przy 3 zielonych kreskach świadczących o kondycji akumulatora, a według ikonki prąd w nich spada bardzo szybko (po około 180 zdjęciach zapala się na czerwono, ale jeszcze można zrobić jakieś 50 zdjęć). Co ciekawe, po włożeniu do 7d wszystkie akumulatory pokazują 100-99% i 3 zielone kreseczki. Dla odmiany oryginalny 3 lata temu poszedł do utylizacji, bo choć niezbyt mocno eksploatowany pierwszą zieloną kreskę stracił po roku a po kolejnych kilku latach z dwóch zielonych zrobiły się nagle 3 czerwone i mimo, że ładowarka pokazywała, że jest naładowany po włożeniu do siódemki wyświetlał się komunikat wołający o zmianę baterii. Oryginalnej baterii eRki jeszcze nie ładowałem, ale chyba to zrobię z ciekawości ile mogła stracić zielonych kresek. Być może nowsze zamienniki z nowszymi chipami będą lepiej oszukiwać eRkę?
    Ostatnio edytowane przez totamten ; 05-03-2019 o 13:57

  10. #1770
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    a ten newell za 60zł ?
    Ja ze 3 lata dosyć intensywnie używam newell-e LP-E6(bezN) i dają radę. Ogólnie polecam. Oryginały na pewno są trwalsze i trochę więcej zdjęć można zrobić szczgólnie po kilkudziesięciu ładowaniach, ale różnica w cenie na pewno jest znacząca dla wielu. Ew. można brać pod uwagę firmę Hama. Na pewno unikać no-name-ów lub jakichś nowych marek.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 177 z 410 PierwszyPierwszy ... 77127167175176177178179187227277 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •