Strona 164 z 410 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166174214264 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 631 do 1 640 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1631
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    ..Co do szkieł, to jest oczywiste, że C i N targetują MLe pod istniejąca szklarnię. Patrząc choćby na N - w planach na 3 lata jest tylko jeden natywny zoom. Reszta to jasne stałki.
    ??? 1.8 przy tak dużym bagnecie to wręcz ciemne stałki, pomijając manualnego 58/0.95 i 50/1.2 z AF to własnie stałki robi za ciemnie. Cały szereg 1.8. na razie chce po taniosci, dla pro przyjdze czas za parę lat.
    Co do zoomów w 3 lata to policzmy - jest 24-70/4, zaraz 14-30/4 jeszcze w tym roku kolejny 24-70/2.8 i 70-200/2.8, w 2020 14-24/2.8
    To jest zdecydowanie więćej niż 1 zoom w 3 lata. Nowe road podali tutaj: https://www.optyczne.pl/13306-news-N..._tym_roku.html

  2. #1632
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ??? 1.8 przy tak dużym bagnecie to wręcz ciemne stałki, pomijając manualnego 58/0.95 i 50/1.2 z AF to własnie stałki robi za ciemnie. Cały szereg 1.8. na razie chce po taniosci, dla pro przyjdze czas za parę lat.
    Co do zoomów w 3 lata to policzmy - jest 24-70/4, zaraz 14-30/4 jeszcze w tym roku kolejny 24-70/2.8 i 70-200/2.8, w 2020 14-24/2.8
    To jest zdecydowanie więćej niż 1 zoom w 3 lata. Nowe road podali tutaj: https://www.optyczne.pl/13306-news-N..._tym_roku.html
    Mówiąc szczerze to jestem zwolennikiem szkieł zaprojektowanych od nowa pod ML ze światłem 1.8. Konstrukcje takie są zoptymalizowane pod względem wielkości i wagi (pomimo metalowej obudowy) a mają do tego świetne własności optyczne (w Fuji i Sony np.)

    Tak więc niekoniecznie muszą to być amatorskie szkiełka klasy entry level wyłącznie dlatego, że nie mają światła f/1.2 (choć niektóre mają i są małe i zgrabne
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1633
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ok, zastanawiałem się czemu Sony nie stosuje takiego rozwiązania.
    Jak się domyślam oznacza to, że każde szkło C ma na tyle szybki mechanizm przesłony żeby zdążyć się zamknąć i otworzyć w pełnym zakresie przy maksymalnej szybkości serii. Już przy 5 kl/s to już impressive, a M50 chyba potrafi szybciej.

    P,paw


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    W Canonach jest przysłona elektromagnetyczna więc zamyka się niemal niedostrzegalnie. Sam kiedyś miałem z tym problem żeby wymusić w jednym szkle czy po prostu działa.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest bardzo dobre pytanie do działu R&D Canona (strategia produktowa systemu R).
    Ale wątpię czy odpowiedzą.

    Trochę będzie wiadomo po niezależnych profesjonalnych testach zarówno jakości technicznej zdjęć jak i cech użytkowych i porównaniu wyników dla odpowiednich body+obiektyw systemu R i systemu EF.
    Będzie wiadomo poco tworzona jest szklarnia R skoro szklarnia EF "świetnie" pracuje z body R

    jp
    Nic nie muszą odpowiadać bo już dawno udzielili tych informacji. Myślę że Twoje nieustające "wątpliwości" które tu rozprzestrzeniasz, szybko mógłbyś rozwiać poczytawszy to i owo ....


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mówiąc szczerze to jestem zwolennikiem szkieł zaprojektowanych od nowa pod ML ze światłem 1.8. Konstrukcje takie są zoptymalizowane pod względem wielkości i wagi (pomimo metalowej obudowy) a mają do tego świetne własności optyczne (w Fuji i Sony np.)

    Tak więc niekoniecznie muszą to być amatorskie szkiełka klasy entry level wyłącznie dlatego, że nie mają światła f/1.2 (choć niektóre mają i są małe i zgrabne
    Tu założenia Nikona są dużo bliższe Twoim - moim zdaniem zresztą nie jest to dobra strategia dla tej firmy ale to już zupełnie inna rozmowa...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1634
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mówiąc szczerze to jestem zwolennikiem szkieł zaprojektowanych od nowa pod ML ze światłem 1.8. Konstrukcje takie są zoptymalizowane pod względem wielkości i wagi (pomimo metalowej obudowy) a mają do tego świetne własności optyczne
    Zoptymalizowane - pewnie tak. Sęk w tym, że nie oczekuję uniwersalności. Nie spodziewam się tego, że da sie pogodzić jasność z małym rozmiarem i wagą itd. Do tego co robię chcę 3 bezkompromisowych szkieł i odpowiedniego body, do podróży czegoś innego itd.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-01-2019 o 22:57

  5. #1635

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W Canonach jest przysłona elektromagnetyczna więc zamyka się niemal niedostrzegalnie. Sam kiedyś miałem z tym problem żeby wymusić w jednym szkle czy po prostu działa.
    Ok, rozumiem.

    W związku z tym, dziś postanowiłem się przekonać jak to jest w moim A7RIII. Okazało się, że jest inaczej niż myślałem... W AF-S oczywiście AF jest ustawiany na największej dziurze, która jest przymykana do wybranej wartości po złapaniu AF'a. Za to w AF-C jest tak, że AF działa na wybranej przesłonie ale tylko jeżeli jest ona szersza niż f/8. Jeżeli tak nie jest, to AF działa non-stop na F/7.1 a przesłona do wartości docelowej przymykana jest tylko na czas klapnięcia migawki... Jestem przekonany że w A6500 było inaczej.

    Działa to tak samo na wszystkich moich szkłach: 24-105, 85f/1.8 i 100-400..

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #1636
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    .. w AF-C jest tak, że AF działa na wybranej przesłonie ale tylko jeżeli jest ona szersza niż f/8. Jeżeli tak nie jest, to AF działa non-stop na F/7.1
    No i robią sobie tym samym w Sony pod górkę w fotografii studyjnej, bo na body mam F8, ISO 100, 1/125s a świeci jedynie pilot w lampie (czyli jest ciemno) i AF się męczy. Tzn tak było jak studio wynajmował facet ze starszym A7II.
    Sprawdź czy w opcji gdy w wizjerze jest jasno (nie symulacja ekspozycji bo wtedy jest czarno) (nie ogarniam nazewnictwa Sony, ale wiesz o co chodzi) to czy wtedy też pracuje na F8?

  7. #1637

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i robią sobie tym samym w Sony pod górkę w fotografii studyjnej, bo na body mam F8, ISO 100, 1/125s a świeci jedynie pilot w lampie (czyli jest ciemno) i AF się męczy. Tzn tak było jak studio wynajmował facet ze starszym A7II.
    Sprawdź czy w opcji gdy w wizjerze jest jasno (nie symulacja ekspozycji bo wtedy jest czarno) (nie ogarniam nazewnictwa Sony, ale wiesz o co chodzi) to czy wtedy też pracuje na F8?
    Też, tylko nie wiem po co w studiu używać AF-C?
    Przy AF-S zawsze AF działa na pełnej dziurze.

    P,paw


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #1638
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ok, rozumiem.

    W związku z tym, dziś postanowiłem się przekonać jak to jest w moim A7RIII. Okazało się, że jest inaczej niż myślałem... W AF-S oczywiście AF jest ustawiany na największej dziurze, która jest przymykana do wybranej wartości po złapaniu AF'a. Za to w AF-C jest tak, że AF działa na wybranej przesłonie ale tylko jeżeli jest ona szersza niż f/8. Jeżeli tak nie jest, to AF działa non-stop na F/7.1 a przesłona do wartości docelowej przymykana jest tylko na czas klapnięcia migawki... Jestem przekonany że w A6500 było inaczej.

    Działa to tak samo na wszystkich moich szkłach: 24-105, 85f/1.8 i 100-400..

    p,paw
    AF (w A7R3) to złożenie AF fazy (który zapewnia szybkość działania ale "małą" dokładność) i AF kontrastu ("dopracowywuje" dokładność)
    A AF fazy nie działa przy małych średnicach "otworu" stąd ograniczenie przy AF-C f/7.1 gdy ciemno.

    Przy matrycy typu R i dużej rozdzielczości, przy powiększeniu 100%, bardzo łatwo wychodzi/widać gdy AF nie precyzyjnie ustawi ostrość

    Obiektywy systemowe (A7/9) projektowane są by poprawnie/szybko pracowały zarówno z AF fazy jak i z AF kontrastu.
    Być może temu służy zwiększenie liczby styków w systemie (EOS-)R

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-01-2019 o 10:26
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1639

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Obiektywy systemowe (A7/9) projektowane są by poprawnie/szybko pracowały zarówno z AF fazy jak i z AF kontrastu.
    Być może temu służy zwiększenie liczby styków w systemie (EOS-)R
    Jak byś mógł rozwinąć, co konkretnie w tych obiektywach zapewnia dobre działanie z AF kontrastowym.
    Jeżeli dobrze kojarzę to dobicie kontrastowe jest wykonywane tylko w AF-S, bo jest na to czas. W AF-C polegamy tylko na fazowym, stąd w wypadku R3 f/7.1 (a w A9 zapewne F/11).

    Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie fascynuje - czy dokładność fazowego AF-a na matrycy zależy od ISO. To znaczy czy procesor AF dostaje dane z pikseli przed czy po wzmocnieniu. Sądzę, że po, bo przed musiał by mieć jakiś bypass w architekturze matrycy.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 10-01-2019 o 10:55
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  10. #1640
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jak byś mógł rozwinąć, co konkretnie w tych obiektywach zapewnia dobre działanie z AF kontrastowym.
    Jeżeli dobrze kojarzę to dobicie kontrastowe jest wykonywane tylko w AF-S, bo jest na to czas. W AF-C polegamy tylko na fazowym, stąd w wypadku R3 f/7.1 (a w A9 zapewne F/11).

    Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie fascynuje - czy dokładność fazowego AF-a na matrycy zależy od ISO. To znaczy czy procesor AF dostaje dane z pikseli przed czy po wzmocnieniu. Sądzę, że po, bo przed musiał by mieć jakiś bypass w architekturze matrycy.

    p,paw
    Obiektywy lustrzankowe były projektowane tylko dla współpracy z systemem AF fazowym.
    Są też obiektywy które były projektowane tylko dla AF kontrastu, gdy je podepniesz do A7/9 to w menu znikają funkcje związane z AF fazy

    W AF-S i AF-C działają oba (zintegrowane) AF fazy i AF kontrastu

    a. AF fazy
    Body wylicza ile i w którą stronę ma się przesunąć soczewka, wysyłane jest polecenie do obiektywu który polecenie wykonuje.
    Jednorazowo i szybko. I koniec

    b. AF kontrastu klasyczny
    Body wysyła serie poleceń do obiektywu przesuwania soczewki "w przód i tył" idąc w stronę wzrostu kontrastu aż ustawiony zostanie kontrast maksymalny. Dużo krótkich ruchów soczewki w obie strony. Trwa dłużej ale jest dokładnie.

    c. AF zintegrowany
    AF fazy ustawia ostrość jednorazowo a AF kontrastu w tym/od tego miejsca "dopieszcza" kontrast, 2-4 ruchy soczewki tylko


    Nie wiem jak to jest z ISO ale Twoja argumentacja wygląda sensownie

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-01-2019 o 11:46
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 164 z 410 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166174214264 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •