Strona 114 z 410 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124164214 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 131 do 1 140 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1131
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I co nadaje się do czegoś czy kicha ....
    Swoją drogą ciekawe porównanie zakresu tonalnego:

    "Przy ISO 100 aparaty wypadają bardzo podobnie. Wydaje się jednak, że niewielką przewagę ma jednak bezlusterkowiec Sony. Przy ISO 1600 natomiast zdjęcia są podobnie zaszumione. W Canonie, przy obu testowanych czułościach, przy wyciąganiu informacji z cieni pojawi się magentowy zafarb. Przy przyciemnianiu prześwietlonych partii obrazu, w żadnym z aparatów nie odzyskamy informacji."

    bo odnieśli się w porównaniu do A7R II a w zakończeniu testu przywołali wyniki A7 III
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1132
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Daj spokój, jesteśmy różni !

    Widocznie Kolekcjoner należy do tego typu ludzi którzy mając do wyboru z tego samego segmentu Fiata i auto o lepszych hamulcach, przyspieszeniu, spalaniu, .... wybrałby Fiata bo mu wystarczą takie parametry.
    I tyle

    jp
    W tym świecie Fiata Playstation też nie jest kolorowo. Systemowe flashe bez radia, serwis kwiczy, a o autostradzie dużych otworów względnych już nie wspominam, bo zooma f2 to będzie można podpiąć ale od cropa .

  3. #1133

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Temat trochę z pogranicza, ale w sumie...

    Łażąc w zeszłym tygodniu po San Francisco i Yosemite ze swoim, nowiutkim A7R3 (niestety pokochałem go od pierwszego dotknięcia ;-) ) postanowiłem trochę pozwracać uwagę na to z czym teraz ludzie chodzą na szyi za oceanem.
    Zgodnie z oczekiwaniami - praktycznie nie widziałem ludzi z kompaktami, byłbym w stanie zaryzykować, że nie widziałem nikogo. Oczywiście 90% ludzi robi zdjęcia komórkami, tego też można było się spodziewać. Za to w tych 10% - w dalszym ciągu sporo low-endowych lustrzanek z "kitowymi" obiektywami. Co, dla mnie ciekawe, widziałem może ze 2 osoby z APS-C Sony (i to chyba jeszcze jakiś NEX - podczas podróży w Europie widuję znacznie więcej A6x00) no i kilkanaście osób z A7-kami - najczęściej ze szkłami co najmniej "G" lub "G Master". No i najciekawsze - namierzyłem 3 ludzi z Nikonem Z7 i dwóch z EOS'em R. Moim zdaniem, to dobry wynik w takiej "losowej" próbie na wzrok.

    Przy okazji łażenia po sklepach podotykałem sobie EOS'a R - choć jest niewiele większy od A7-ki to jednak jest większy. Nawet zadzwonił gdzieś tam głęboko w głowie drobny sentyment do guzików w wydaniu Canona Poza tym, argument wielkości ML kontra DSLR moim zdaniem w dalszym ciągu jest aktualny. Doszedłem do takiego wniosku po kilku sekundach trzymania 5DmkIV - kurde, zapomniałem już jakie to jest wielkie... Różnica jest znacząco większa, niż myślałem na podstawie choćby takiego camerasize.


    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #1134
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Temat trochę z pogranicza, ale w sumie...

    Łażąc w zeszłym tygodniu po San Francisco i Yosemite ze swoim, nowiutkim A7R3 (niestety pokochałem go od pierwszego dotknięcia ;-) ) postanowiłem trochę pozwracać uwagę na to z czym teraz ludzie chodzą na szyi za oceanem.
    Zgodnie z oczekiwaniami - praktycznie nie widziałem ludzi z kompaktami, byłbym w stanie zaryzykować, że nie widziałem nikogo. Oczywiście 90% ludzi robi zdjęcia komórkami, tego też można było się spodziewać. Za to w tych 10% - w dalszym ciągu sporo low-endowych lustrzanek z "kitowymi" obiektywami. Co, dla mnie ciekawe, widziałem może ze 2 osoby z APS-C Sony (i to chyba jeszcze jakiś NEX - podczas podróży w Europie widuję znacznie więcej A6x00) no i kilkanaście osób z A7-kami - najczęściej ze szkłami co najmniej "G" lub "G Master". No i najciekawsze - namierzyłem 3 ludzi z Nikonem Z7 i dwóch z EOS'em R. Moim zdaniem, to dobry wynik w takiej "losowej" próbie na wzrok.
    No to z grubsza tak jak wszędzie. Nie napisałeś ilu widziałeś z lustrzankami FF, a to być może najciekawsza obserwacja w kontekście A7.

  5. #1135

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    No to z grubsza tak jak wszędzie. Nie napisałeś ilu widziałeś z lustrzankami FF, a to być może najciekawsza obserwacja w kontekście A7.
    Tak jak napisałem, większość widzianych lustrzanek to APS-C (napisałem low-end może nieco nietrafnie). Owszem, tradycyjnie kilku japończyków z FF (Canona) i L-kami, ale myślę, że mniej niż A7-ek. Oczywiście nie spisywałem na kartce, więc to wynik taki trochę a'la DXO - czyli wydaje mi się ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #1136
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    więc to wynik taki trochę a'la DXO - czyli wydaje mi się ;-)
    jako uzytkownik Sony to powinienes stuprocentowo DXO akbar i w ogole miec przy klopie podrukowane wszystkie wyniki, zeby codziennie je studiowac i pamietac jaka jest jedyna sluszna doktryna w jakosci! DXO i tylko DXO moze mowic prawde i jedyna obiektywna prawde o jakosci sprzetu. cala reszta to herezje albo zwykle *******y

    jestem bardzo zawiedziony twoja postawa naprawde
    www albo tez flickr

  7. #1137
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ja byłem ostatnio na warsztatach foto. Kilkunastu uczestników wszyscy min jedno body FF prawie same 5d i d750 oraz kilka a7 z manualami. I jeden koleś był z nówką a7III. Podczas macanka aparat został ustawiony w tryb czuwania czy jak go zwał i odłożony na bok na czas teorii. Okazało się, że "czuwanie" zeżarło połowę baterii. Następnie po godzinie focenia na sesji, bateria padła i uczestnik musiał kontynuować focenie starym beckupem bodaj d90.

  8. #1138
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja byłem ostatnio na warsztatach foto. Kilkunastu uczestników wszyscy min jedno body FF prawie same 5d i d750 oraz kilka a7 z manualami. I jeden koleś był z nówką a7III. Podczas macanka aparat został ustawiony w tryb czuwania czy jak go zwał i odłożony na bok na czas teorii. Okazało się, że "czuwanie" zeżarło połowę baterii. Następnie po godzinie focenia na sesji, bateria padła i uczestnik musiał kontynuować focenie starym beckupem bodaj d90.
    Zostawiłem A7R3 w trybie czuwania prawie 2 doby, nie wiem jaki był stan aku gdy odstawiłem, po wybudzeniu miał 42%.
    Prawdą jest natomiast że włączenie funkcji Zdalne sterowanie pożera baterię ekspresowo, sam miałem z tym kłopot gdy po zdjęciu ze statywu nie wyłaczyłem, przydał się zapas w plecaku.

    Myślę że R też będzie miał z tym ten sam problem, być może większy patrząc na CIPA

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jako uzytkownik Sony to powinienes stuprocentowo DXO akbar i w ogole miec przy klopie podrukowane wszystkie wyniki, zeby codziennie je studiowac i pamietac jaka jest jedyna sluszna doktryna w jakosci! DXO i tylko DXO moze mowic prawde i jedyna obiektywna prawde o jakosci sprzetu. cala reszta to herezje albo zwykle *******y

    jestem bardzo zawiedziony twoja postawa naprawde
    Każdy jakoś musi, ale Twój sposób odreagowywania stresu jest elegancki.
    Ale cóż, ............ karawana idzie dalej

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-11-2018 o 18:00
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1139

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja byłem ostatnio na warsztatach foto. Kilkunastu uczestników wszyscy min jedno body FF prawie same 5d i d750 oraz kilka a7 z manualami. I jeden koleś był z nówką a7III. Podczas macanka aparat został ustawiony w tryb czuwania czy jak go zwał i odłożony na bok na czas teorii. Okazało się, że "czuwanie" zeżarło połowę baterii. Następnie po godzinie focenia na sesji, bateria padła i uczestnik musiał kontynuować focenie starym beckupem bodaj d90.
    No wcale się nie dziwię. Baterie w 1-szej i 2-giej generacji body Sony były bardzo słabiutkie - power management to było jedno z ważniejszych zadań przy planowaniu każdej wycieczki ;-) Z resztą dokładnie takie same są w pierwszych generacjach Z-tek i R-ki - jeżeli wierzyć CIPI-e ;-) Rzeczywiście bateria Z od Sony to zupełnie inna bajka - dla mnie to chyba największa różnica w porównaniu do poprzedniego body. Po prostu można już o niej nie pamiętać.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 29-11-2018 o 20:00
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  10. #1140
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    niedawno pisałem - europa wrzesień miejsca fotograficzne - manarola widziałem dwa sony jeden byl w posiadaniu fotografa ślubnego robiącego hurtowy plenerek na dwie albo nawet trzy pary, drugi wiedczorkiem robił krajobraz a reszta to smartofony smartofony i sporo lustrzanek (kilkadziesiąt) różnych - fullfrejmów było sporo, dolomity - mnóstwo lustrzanek (dwie wycieczki japończycy i chyba koreańczycy - praktycznie same fulfrejmy i tona szkła) smartofony sporo ludzi, pena jednego widziałem i jedną A7II - gadałem z wlaścicielem pokazywal zdjęcia ale głownie na smartofonie i były świetne, toscania - ominęło mnie focenie z dużymi grupami (na szczęście) ale przy cyprysach sporo lustrzanek (dwie grupy warsztatatowe z instruktorami ) i dwie osoby co się w kadr wpier.... znaczy właziły - oczywiście rodacy - przecież wszyscy chcą ich mieć na krajobrazowym zdjęciu.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 29-11-2018 o 20:20

Strona 114 z 410 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124164214 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •