Strona 105 z 410 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1041
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kwestia co kto woli i co robi. Ja robię bardzo dużo zdjęć i dla mnie grzebanie się w rawach to strata życia . Tu mam gotowca. Druga rzecz po co mi te megapiksele - co z nimi zrobię?
    Nie musi być RAW. Możesz sobie wyciąć środek z JPG. Ten tryb ma sens przy podłączaniu cropowych szkieł, bo robisz wtedy zdjęcie tym fragmentem matrycy, który pokrywa obiektyw. Natomiast jeżeli czytam to:

    "Zarąbista sprawa, zapinając 70-200 2.8 po zmianie na 1.6 robi mi się 320mm na długim końcu
    bez targania drugiego body albo 100-400 z ciemnią 5.6 :-)"

    to mam wrażenie, że autor chyba źle zinterpretował ten tryb, ponieważ podłączając pełnoklatkowe szkło może uzyskać taki sam efekt w postprodukcji (dodam, że trywialnej). Ten tryb po prostu wycina środek kadru.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  2. #1042
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Nie musi być RAW. Możesz sobie wyciąć środek z JPG. Ten tryb ma sens przy podłączaniu cropowych szkieł, bo robisz wtedy zdjęcie tym fragmentem matrycy, który pokrywa obiektyw.
    Nadal nie rozumiesz. Po co mam cokolwiek wycinać jak mogę to zrobić w momencie robienia zdjęcia? Pomijam już że jak będę używał tego filmując /dla mnie taka eRka to też po prostu dodatkowa kamera/?
    Mam wrażenie że próbujesz ekstrapolować swoje doświadczenia na czyjeś i udzielać rad - nie obraź się, bo to bardzo miłe jest ale niepraktyczne .....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-11-2018 o 03:32
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1043
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nadal nie rozumiesz. Po co mam cokolwiek wycinać jak mogę to zrobić w momencie robienia zdjęcia? Pomijam już że jak będę używał tego filmując /dla mnie taka eRka to też po prostu dodatkowa kamera/?
    Mam wrażenie że próbujesz ekstrapolować swoje doświadczenia na czyjeś i udzielać rad - nie obraź się, bo to bardzo miłe jest ale niepraktyczne .....
    Może masz rację. Dla osób robiących zdjęcia w JPG i nie bawiących się w żadną obróbkę taki tryb ma sens. Ja jestem przyzwyczajony do tego, że każde zdjęcie wrzucam do LR i coś w nim zmieniam/poprawiam/kadruję. Teraz trochę bardziej rozumiem Waszą euforię, aczkolwiek lekko jestem zdziwiony tą niechęcią do obróbki
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #1044
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Może masz rację. Dla osób robiących zdjęcia w JPG i nie bawiących się w żadną obróbkę taki tryb ma sens. Ja jestem przyzwyczajony do tego, że każde zdjęcie wrzucam do LR i coś w nim zmieniam/poprawiam/kadruję. Teraz trochę bardziej rozumiem Waszą euforię, aczkolwiek lekko jestem zdziwiony tą niechęcią do obróbki
    W moim przypadku to nie jest może niechęć tylko to że ja nierzadko oddaję zdjęcia prosto z karty lub sam na bieżąco wrzucam na fb ale pewną rolę gra też moje wrodzone lenistwo i brak czasu . Przy czym ja wszystkie zdjęcia robię w raw+jpg więc jak trzeba to ta obróbka też ma miejsce - jak potrzebuję np. B&W lub coś podratować.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1045
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    nazywanie tego (cropa z matrycy) extenderem to naginanie rzeczywistości (extender to optyka która zmienia ogniskową), przy 50mpix cropowanie ma jakiś sens, normalnie wolałbym robić takie rzeczy (gdybym robił) w postproducji bo dysponując całym kadrem można sobie wybrać dokładnie co się obcina

  6. #1046
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    nazywanie tego (cropa z matrycy) extenderem to naginanie rzeczywistości (extender to optyka która zmienia ogniskową), przy 50mpix cropowanie ma jakiś sens, normalnie wolałbym robić takie rzeczy (gdybym robił) w postproducji bo dysponując całym kadrem można sobie wybrać dokładnie co się obcina
    Dokładnie o to mi chodzi, ale jeżeli ktoś pomija postprodukcję i używa tylko zdjęć prosto z puszki to jemu się to faktycznie przyda.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  7. #1047
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Nie musi być RAW. Możesz sobie wyciąć środek z JPG. Ten tryb ma sens przy podłączaniu cropowych szkieł, bo robisz wtedy zdjęcie tym fragmentem matrycy, który pokrywa obiektyw. Natomiast jeżeli czytam to:

    "Zarąbista sprawa, zapinając 70-200 2.8 po zmianie na 1.6 robi mi się 320mm na długim końcu
    bez targania drugiego body albo 100-400 z ciemnią 5.6 :-)"

    to mam wrażenie, że autor chyba źle zinterpretował ten tryb, ponieważ podłączając pełnoklatkowe szkło może uzyskać taki sam efekt w postprodukcji (dodam, że trywialnej). Ten tryb po prostu wycina środek kadru.
    Napisałem ogólnikowo, robię wyłącznie w RAW i używam wyłącznie CS do ich obróbki i generalnie
    chodziło mi o sam kadr np takiej 50mm przy portrecie. Wolę zdecydowanie podnieść sobie do 1.6
    i mieć 85mm w momencie robienia kadru, bo jest on dla mnie dużo przyjemniejszy jak potem wycinać
    z nadmiernie wielkiego RAWa. Nadinterpretowałeś moją wypowiedź, nie zamierzam używać 70-200
    na zawodach ścigających się motocykli na torze, w zamian za 100-400 albo extendera, bo to skrajna
    głupota, a wiem co mówię po dekadzie robienia tego typu zdjęć w sporcie i raczej moja powyższa
    wypowiedź była bardziej poglądowa, o sporym ułatwieniu sobie życia mając do wyboru standard.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  8. #1048
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Dokładnie o to mi chodzi, ale jeżeli ktoś pomija postprodukcję i używa tylko zdjęć prosto z puszki to jemu się to faktycznie przyda.
    Tak rozumując to dla tych co to tylko w necie, nie potrzebują pikseli, 1000 pix to max
    to powinna być ciągła regulacja w aparacie od zdjęcia na całej matrycy do zdjęcia o wycinku/rozmiarze 1000 pix

    Podpinamy do EOS R obiektyw 50mm i .... mamy "zoom" 50 mm - 330 mm !!!
    Oszczędność kasy, ciężaru, rozmiaru

    Technicznie zaimplementowanie takiej funkcja w aparacie nie powinna stanowić większych problemów


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-11-2018 o 10:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1049
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Napisałem ogólnikowo, robię wyłącznie w RAW i używam wyłącznie CS do ich obróbki i generalnie
    chodziło mi o sam kadr np takiej 50mm przy portrecie. Wolę zdecydowanie podnieść sobie do 1.6
    i mieć 85mm w momencie robienia kadru, bo jest on dla mnie dużo przyjemniejszy jak potem wycinać
    z nadmiernie wielkiego RAWa. Nadinterpretowałeś moją wypowiedź, nie zamierzam używać 70-200
    na zawodach ścigających się motocykli na torze, w zamian za 100-400 albo extendera, bo to skrajna
    głupota, a wiem co mówię po dekadzie robienia tego typu zdjęć w sporcie i raczej moja powyższa
    wypowiedź była bardziej poglądowa, o sporym ułatwieniu sobie życia mając do wyboru standard.
    pomieszanie z poplątaniem - to nadal tylko 50mm jak staniesz dalej to zniekształcenia perspektywiczne się zmniejszą i masz to co nazywasz "dużo przyjemniejszy" - jak i co kto robi (mniej lub bardziej sensownie) to nie ma większego znaczenia ale nie mieszałbym do tego ogniskowej i cudownej zamiany 50mm na 85mm - takie cuda to tylko w sklepie jeden kupujesz drugi sprzedajesz.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tak rozumując to dla tych co to tylko w necie, nie potrzebują pikseli, 1000 pix to max
    to powinna być ciągła regulacja w aparacie od zdjęcia na całej matrycy do zdjęcia o wycinku/rozmiarze 1000 pix

    Podpinamy do EOS R obiektyw 50mm i .... mamy "zoom" 50 mm - 330 mm !!!
    Oszczędność kasy, ciężaru, rozmiaru

    Technicznie zaimplementowanie takiej funkcja w aparacie nie powinna stanowić większych problemów


    jp
    no pewnie, a ze szkła 300mm robimy termos na lody i wódkę
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 23-11-2018 o 10:27

  10. #1050
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Przecież to możesz wyłączyć bez problemu: pierwsza zakładka menu (czerwone), pierwsza tablica; czwarta linia od góry: Kontrolne wyświetlanie: przestaw na wyłącz.
    Dzięki. Faktycznie zmiana tego ustawienia pomogła (wyłączenie i ponowne włączenie). Teraz obraz wyświetla się tylko po całkowitym zwolnieniu spustu; akcja na spuście przerywa wyświetlanie.


    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To "mignięcie" w wizjerze w słabym świetle, to nic innego jak dostosowanie jasności w wizjerze po to, żebyś widział na co ostrzysz, bo R-ką można ostrzyć naprawdę w ciemnej d.. .Nie odczuwam tego jako mignięcie, a raczej rozjaśnienie obrazu do poziomu widoczności.
    U mnie to raczej wygląda tak, że matryca doznaje całkowitego "przepalenia" po czym zjeżdża z czułością; oba ekrany tym przepaleniem świecą na biało. Z tym efektem w EVF nadal nie czuję się komfortowo - być może to przyzwyczajenie z OVF, gdzie nawet przy zastosowaniu "jasnej" matówki obraz był ciemniejszy niż otoczenie.

    PS
    Zaczynam zazdrościć wszystkim, którzy wzięli do ręki ten aparat i mieli "wow", które się utrzymało. Kiedy do 500d dokupilem sterego 5d to poczulem euforie za jakosc obrazu. Kiedy zamieniłem 500d na 7d było to samo: za autofokus, szybkostrzelność, jakiś tam postęp w obrazowaniu i świetne "guziczki". eRka mnie oczarowała w sklepie (i w recenzjach ), potem się okazało, że nie umiem jej obsługiwać eee.. w sensie, że nie automatycznie. Obrazowaniem też mnie już dziś nie tak łatwo olśnić jak kiedyś (do dziś pamiętam to WOOOW z pierwszego portretu 50/1.4 na ff w porównaniu do aps-c). Trzeba po prostu zaakceptować fakt, że za tym aparatem stoi zupełnie nowa filozofia zarówno projektowania jak i użytkowania. Ciekaw jestem tego nowego body z RF już plotkowanego na luty/marzec 2019.

    PPS
    Tak, wiem, wady tego aparatu to moja słaba adaptacja i być może nieco wygórowane oczekiwania.

Strona 105 z 410 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155205 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •