Strona 89 z 262 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #881
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Canon zobaczył dobrą sprzedaż M50 i chce coś takiego powtórzyć dla FF.
    M50-tki odpowiednikiem to jest raczej R. i to tez nie rozpedzalbym sie

    https://www.youtube.com/watch?v=OvDWQz0Z1lw


    RP, jesli wierzyc specyfikacji (i prorokowanej cenie) to bedzie blizej M100 albo nawet M1000

    a jak beda kupowac tego RP, panie... Japonczyk plakal jak sprzedawal
    www albo tez flickr

  2. #882

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @akustyk DOKŁADNIE! Myślę, że najlepszy ruch canona to był właśnie 300d. Ogromna ilość fotografów weszła w świat cyfrowych lustrzanek właśnie tym modelem, następnie dokupili obietywy, lampy, pokochali proste, praktyczne menu i ergonomię...a potem było już za późno
    Dokładnie też tak miałem. 300D to była pierwsza cyfrowa lustrzanka dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba - szczególnie jak przenosił się z analogowego EOS'a - ekosystem już był.

    Pewnie nowe R ma być takim pierwszym pełnoklatkowym body dla wszystkich. To może być doskonały ruch - w końcu jest wielu takich, którzy na FF chętnie się przeniosą choćby dlatego, że w końcu będzie ich na to stać no i będzie to wymarzone FF. Magia.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  3. #883
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    M50-tki odpowiednikiem to jest raczej R. i to tez nie rozpedzalbym sie

    https://www.youtube.com/watch?v=OvDWQz0Z1lw


    RP, jesli wierzyc specyfikacji (i prorokowanej cenie) to bedzie blizej M100 albo nawet M1000

    a jak beda kupowac tego RP, panie... Japonczyk plakal jak sprzedawal
    i z tym się zgodzę będą kupować jak wściekli - też przepowiadam duże słupki sprzedaży i 1 miejsce w sprzedaży bezluster FF, trochę gorzej będzie z obiektywem (tym jednym) do tego ale coś się wymyśli - ludzie jak kupują to zwykle nie myślą o optyce i nie sprawdzają jej cen.

    co do 500D z poprzednego posta to miałem 500D zdjęcia robił, czasem nawet niezłe ale do moich celów nie nadawał się kompletnie (spory błąd zakupowy męczysz się tymi zdjęciami, marnujesz kasę na dojazd w ciekawe miejscowki, potem trzeba taki korpus sprzedawać ze stratą, jakąś optykę człowiek nabędzie drogą kupna i trzeba też sprzedać), a trzeba było wtedy brać 5Dc.

    napiszę tak skoro jest rynek na 2000D czy 4000D to będzie i na RP - każda potwora znajdze swego amatora jak to mawiają u mnie na wsi - jeśli matryca będzie sensowana, a będzie nawet jak będzie bezsensowna to takie coś będzie robiło fajne zdjęcia bo w końcowym rozrachunku liczy się wnętrze

    też nie mam wypieków na twarzy mój aparat nadal robi zdjęcia optykę mam docelową i nic kupować nie muszę. tylko autostrady żal
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-02-2019 o 13:43

  4. #884
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    co do 500D z poprzednego posta to miałem 500D
    a miales to bez D? analogowe 500?

    bo to do dzisiaj jest tajemnica jak Canon z tego zrobil trzycyfrowke nawet w dniu premiery to byl dramat i placz, skrzypiacy plastik, malenki celownik... i matryca... Panie... mizerny DR, malo megapikseli... sto lat za Sony
    www albo tez flickr

  5. #885
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a miales to bez D? analogowe 500?

    bo to do dzisiaj jest tajemnica jak Canon z tego zrobil trzycyfrowke nawet w dniu premiery to byl dramat i placz, skrzypiacy plastik, malenki celownik... i matryca... Panie... mizerny DR, malo megapikseli... sto lat za Sony
    nie - analogowo w tym czasie (ok 94 roku) używałem minolt 7000i i 7xi ale 500 bez D znam dobrze bo go kiedyś razem z kumplem dla niego kupowałem, a potem miałem kilka razy w rękach - rebel to był ogromny sukces sprzedażowy - kumpel był bardzo zadowolony kupiliśmy wtedy zwrot sklepowy za mniej niż pół ceny i kumpel tłukł tym slajdy jak opętany

  6. #886
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kupię ten nowy aparat i powiem Wam co i jak, bo miałem chwilę Rkę Mam M50. Co do M100 to jego matryca nie jest taka zła - poziom szumów M50, wiadomo, źle się to trzyma, wszystko pourywane ale waga około 300 gram?

    Czyż nie jestem śliczny?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon-1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	1729

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon_3-1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	1730

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon_1-1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	1731

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon_2-1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	1732

    26.2 Million Pixels Full Frame Sensor
    Dual Pixel CMOS AF
    DIGIC 8
    Continuous shooting performance: 5 frames / sec
    ISO sensitivity: 100 to 40000 (equivalent to extended ISO: 50, 51200, 102400)
    Organic EL EVF
    3.0 type touch panel variable angle liquid crystal
    Dual Sensing IS
    DLO in camera, RAW development in camera, C-RAW compatible
    Size: 132.5 x 85.0 x 70.0 mm
    Weight: Approximately 440 g (body only), about 485 g (including batteries)
    Kit lens: RF 24-105mm f/4L IS USM

    Jak widać matryca z 6D Mark II.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 06-02-2019 o 14:47

  7. #887
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    nie no nie jest tak źle - przycisk AF ON się ostał, może coś jeszcze się prześlizgnie
    wizjer jest a miało nie być nawet czujnik przyłożenia oka chyba ma - coś czego zabrakło w 6D
    sensor jednak z recyclingu czyli w zdaniu "Expect the performance similar to EOS R" słowo similar jest słowem kluczem

    ale widzę przed nim przyszłość ogromną
    za ile to chcą w końcu sprzedać 6600? czy 8200?
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-02-2019 o 15:00

  8. #888

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Całkiem fajny ! Jak po roku cena spadnie na 800-1000£ z importu to go kupie.Czy coś wiadomo czy migawka do 1/4000 czy 8000?
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 06-02-2019 o 15:15

  9. #889
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    czyli taki wykastrowany 6D mkII.

    nawet w podobnej cenie no chyba ze sie dolozy adapter, zeby miec co do niego zapiac (bo bo z obecnych i nadchodzacych RF-ow to co najwyzej 24-105 i 24-240 beda w budzecie odbiorcy RP). i dokupi do niego bateryjek (wychodzi mi ze z 5 sztuk), tak zeby dzien w plenerze wytrzymal


    nie no... nowe jest. lepsze. rewolucja. bezlusterkowa. male i lekkie. a ja tak tylko gadam, bo borowym dziadkiem jestem i takie zludzenie optyczne mam, ze wciskaja mi cos gorszego za ta sama cene


    EDIT: ja wiem po co jest ten RP po to, zeby 6D mkII sie lepiej sprzedawal. i oryginalna R-ka tym gadzeciarzom, ktorzy rzucaja sie na podatek od nowosci a ktorzy mysleli, ze da sie taniej kupic nakretke do tych wypasnych RF-ow. otoz nie, nie da sie

    EDIT2: ale poniekad... jesli faktycznie wypuszcza to w cenie w okolicach 1500 EUR (cena 6D mkII) i dadza znosne cenowo kity z RF 24-105 (circa 2300 EUR), to to bedzie po raz kolejny mistrzostwo swiata. aparat tak znakomicie pokastrowany, ze kazdy jego uzytkownik po dwoch latach w zebach zaniesie kolejne 2000 EUR za cos, co da sie w rece trzymac i przestanie wk* sztucznie pocietymi mozliwosciami. a wczesniej uswiadomi, ze tego nijak nie da sie uzywac z EF-ami i trzeba kupowac RF-y... mistrzostwo swiata, stada jeleni beda pedzic do sklepow
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-02-2019 o 15:12
    www albo tez flickr

  10. #890
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    akustyk jaki Ty masz ten bezlusterkowiec M jeśli mogę zapytać?

    Jeśli RP dadzą cenę na starcie 8 tys to nie wezmę go, dołożę i kupię jednak Rkę. Ale jeśli ceną będzie ok 6 tys, to inna rzecz.

Strona 89 z 262 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •