Strona 210 z 262 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 091 do 2 100 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #2091
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    trudno powiedzieć które z tych mydeł jest lepsze

    Idąc tropem Twojego postrzegania ostrości, to EF 100-400L II też jest mydłem w tym zestawieniu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #2092
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Strzelam, że generalnie jest znacznie więcej osób zainteresowanych zakupem R (starych "canonowców", którzy mają już jakieś stare aparaty Canona) niż osób, które mają Canony i myślą o zmianie systemu.
    No i spudłowałeś Nie "zainteresowanie", lub też posiadanie "jakiś starych aparatów Canona" decyduje o wyborze nowego systemu RF canona Wejście w dany system ZAWSZE determinują korpusy z określonym parametrami i osiągami matrycy światłoczułej oraz obiektywy, których przyszły użytkownik systemu będzie potrzebował do realizacji swoich projektów. Lwia część takich kupujących to tzw. ŚWIADOMI UŻYTKOWNICY aparatu fotograficznego, którzy dokładnie sprawdzą ile kosztują natywne systemowe szkła oraz jak wygląda dostępność potrzebnych ogniskowych wraz z możliwością podpięcia optyki innych producentów (a tu canon odpada w przedbiegach).

    Podążając Twoim tokiem myślenia to posiadając stare analogowe aparaty i obiektywy canona (oraz cyfrowe Ixusy canona) powininiem wejść z marszu w system canona RF - co jest kosmicznym nieporozumieniem

    Oczywiście są też tzw. niedzielni "fotografowie" oraz inni publikujący fotki wyłącznie w social mediach, jak również kręcący blogi na YT, którym wystarcza jeden byle jaki obiektyw, lub kitowy zoom. Tyle tylko, że takie osoby nie są i nigdy nie będą owymi ŚWIADOMYMI UŻYTKOWNIKAMI aparatu fotograficznego. Ostatnio (jak widać w wątku smartfonowym) grupa ta rezygnuje z profesjonalnych aparatów foto na rzecz smartfonów.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Sami wiecie, że zmiana systemu nie jest taka łatwa, jak np sprzedaż Skody i przesiadka na Hyundaia. Szklarnia jaką posiadają użytkownicy Canona, Nikona, Sony itd itp to w pewien sposób szach w rozgrywce partii szachów . Ciężko się przesiąść, ale nie jest to niemożliwe. W zasadzie wystarczy mieć pewien budżet np na aparat + jakikolwiek obiektyw (na start, przecież każdy z nas tak zaczynał, od jakiś kitowych obiektywów, czy stałek 50tek) a swój stary sprzęt powoli sprzedawać na OLX, na spokojnie. Po kilku miesiącach/tygodniach pewnie się wyprzeda wszystko.


    No i znowu jakieś powielanie stereotypów wziętych z szafy. Obecnie wysyłasz (lub zawozisz) cały sprzęt z danego systemu do dowolnego dużego internetowego sklepu fotograficznego celem wyceny i po jej uzyskaniu dopłacasz różnicę do nowego (lub używanego z komisu tego sklepu) innego systemu będącego w ofercie tego sklepu.

    Dwa razy w ten sposób zmieniałem cały system i w ciągu tygodnia miałem wszystko co potrzebowałem. Nie wyobrażam sobie sprzedania czegoś miesiącami na portalach sprzedażowych, lub komisach foto.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2023 o 18:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #2093
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    co masz na myśli pisząc kompromisy (telekonwerter? jasność na 500mm?), bo kosmiczne pieniądze to akurat rozumiem? wydaje się że to niezłe szkło - takie przedłużone 100-400.
    tak dokładnie to co napisałeś, plus brak wewn. ogniskowania i ten brak 100mm. Gdyby to było 100-600 z f7.1 na długim koncu, z zamkniętą optyką, cena byłaby dla mnie uzasadniona, no ale wypuścili takiego frankensztajna..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #2094
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    tak dokładnie to co napisałeś, plus brak wewn. ogniskowania i ten brak 100mm. Gdyby to było 100-600 z f7.1 na długim koncu, z zamkniętą optyką, cena byłaby dla mnie uzasadniona, no ale wypuścili takiego frankensztajna..
    Każdy kij ma dwa końce. SONY zrobiło FE 200-600 z wewnętrznym zoomem, efektem czego jest dużo dłuższy obiektyw, a przez to mniej pakowny, niż Sigma 150-600C.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #2095
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    #Candar - nie? Powiedz to dziesiątkom osób, które szukały informacji na temat "przesiadka z Canona 6D". Sam byłem w tej ekipie i znalazłem dziesiątki zapytań i nadal znajduję podobne zapytania. Wejdź sobie też na Facebooka na grupy fotograficzne - jest mnóstwo zapytań w stylu "na co zmienić xxx" gdzie "xxx" to model zazwyczaj czegoś z 6D, 5D mk1-3, czy też jakieś modele APS-C". I najwięcej odpowiedzi jest "zmień na R, zmień na R6, na RP, R7" itd itp. Nikt praktycznie nie poleca już lustrzanek. Także sorry, ale Twoje widzi mi się, a to co da się przeczytać na grupach to zupełnie inna bajka.

    I przypominam - mówimy o osobach, które już posiadają coś z sprzętu Canona. O nowych, chcących zacząć swoją przygodę osobach nie mam pojęcia. Na pewno jest wtedy jak mówisz - dużo czytają, jednak wydanie 3000-6000zł (z takim budżetem często są zapytania) to nie takie hop siup i wolą zakupić świadomie. Natomiast umówmy się - bardziej wtedy czyta się o samym body (a Canon ma FF 30mpix jak Rka przykładowo) niż o obiektywach. A jeszcze dodatkowo - nawet jeśli potencjalny kupiec zobaczy, że obiektywy RF mają poyeane ceny, to zawsze pojawi się komentarz w stylu "ale nie musisz kupować obiektywów RF, jest mnóstwo obiektywów EF, podłączasz przez adapter i działają jeszcze lepiej niż na lustrzankach, a na rynku wtórnym jest mnóstwo takich obiektywów!". Taka wiadomość mocno zachęca "nowego fotografa" do zakupu EOS R. Kolejny plus dla R to jednak ceny body. RP to strzał w dziesiątkę Canona wg mnie, bo ktoś widzi, że może dostać FF bezlustro w cenie 4500zł (aktualna cena, pewnie było taniej nawet), który ma dobre recenzje to wygląda to zacnie.

    A Sony? (od razu mówię, że nie jestem fanboyem Canona, jest mi obojętne jaki mam znaczek na aparacie) sprzedaje dobry, ale jednak już dość stary A7 III w cenie.... 7500zł. A6400 też ok w cenie jak RP, ale jest to APS-C jak czytam. "Nowy fotograf" jednak czytał, że pełna klatka jest "lepsza". Z całym szacunkiem ale potencjalny "nowy fotograf" (nie miał nigdy aparatu w ręce, ale czuje, że ma talent... takich jest mnóstwo) nie będzie się jakoś super bardzo zagłębiał w temat. "Nowy fotograf" to zazwyczaj 20-kilku latek, a nie koleś 30+ bardziej obeznany życiowo.

    Fajnie, że 2 razy tak zmieniałeś system, ale idę o zakład, że więcej osób wystawi sprzęt na olx, czy na facebooka niż pomyśli o takiej wymianie sprzętu. Są to zwyczajnie bardziej popularne metody. Osobiście nawet nie wiedziałem, że sklepy skupują sprzęt foto - to raz, dwa - sporo osób nie kupuje aparatu w sklepach stricte fotograficznych, tylko w sieciówkach typu Media Expert, gdzie takiej opcji zapewne nie ma.

  6. #2096
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Candar - nie? Powiedz to dziesiątkom osób, które szukały informacji na temat "przesiadka z Canona 6D". Sam byłem w tej ekipie i znalazłem dziesiątki zapytań i nadal znajduję podobne zapytania. Wejdź sobie też na Facebooka na grupy fotograficzne - jest mnóstwo zapytań w stylu "na co zmienić xxx" gdzie "xxx" to model zazwyczaj czegoś z 6D, 5D mk1-3, czy też jakieś modele APS-C". I najwięcej odpowiedzi jest "zmień na R, zmień na R6, na RP, R7" itd itp. Nikt praktycznie nie poleca już lustrzanek. Także sorry, ale Twoje widzi mi się, a to co da się przeczytać na grupach to zupełnie inna bajka.

    I przypominam - mówimy o osobach, które już posiadają coś z sprzętu Canona. O nowych, chcących zacząć swoją przygodę osobach nie mam pojęcia. Na pewno jest wtedy jak mówisz - dużo czytają, jednak wydanie 3000-6000zł (z takim budżetem często są zapytania) to nie takie hop siup i wolą zakupić świadomie. Natomiast umówmy się - bardziej wtedy czyta się o samym body (a Canon ma FF 30mpix jak Rka przykładowo) niż o obiektywach. A jeszcze dodatkowo - nawet jeśli potencjalny kupiec zobaczy, że obiektywy RF mają poyeane ceny, to zawsze pojawi się komentarz w stylu "ale nie musisz kupować obiektywów RF, jest mnóstwo obiektywów EF, podłączasz przez adapter i działają jeszcze lepiej niż na lustrzankach, a na rynku wtórnym jest mnóstwo takich obiektywów!". Taka wiadomość mocno zachęca "nowego fotografa" do zakupu EOS R. Kolejny plus dla R to jednak ceny body. RP to strzał w dziesiątkę Canona wg mnie, bo ktoś widzi, że może dostać FF bezlustro w cenie 4500zł (aktualna cena, pewnie było taniej nawet), który ma dobre recenzje to wygląda to zacnie.

    A Sony? (od razu mówię, że nie jestem fanboyem Canona, jest mi obojętne jaki mam znaczek na aparacie) sprzedaje dobry, ale jednak już dość stary A7 III w cenie.... 7500zł. A6400 też ok w cenie jak RP, ale jest to APS-C jak czytam. "Nowy fotograf" jednak czytał, że pełna klatka jest "lepsza". Z całym szacunkiem ale potencjalny "nowy fotograf" (nie miał nigdy aparatu w ręce, ale czuje, że ma talent... takich jest mnóstwo) nie będzie się jakoś super bardzo zagłębiał w temat. "Nowy fotograf" to zazwyczaj 20-kilku latek, a nie koleś 30+ bardziej obeznany życiowo.

    Fajnie, że 2 razy tak zmieniałeś system, ale idę o zakład, że więcej osób wystawi sprzęt na olx, czy na facebooka niż pomyśli o takiej wymianie sprzętu. Są to zwyczajnie bardziej popularne metody. Osobiście nawet nie wiedziałem, że sklepy skupują sprzęt foto - to raz, dwa - sporo osób nie kupuje aparatu w sklepach stricte fotograficznych, tylko w sieciówkach typu Media Expert, gdzie takiej opcji zapewne nie ma.
    Nie mogę reklamować tu sklepów, ale wystarczy wpisać w google: sprzęt foto przyjmujemy w rozliczeniu

    Z doświadczenia wiem, że sprzedaż przez np. OLX to słaby pomysł, bo każdy się boi oszustów sprzedających marchewkę w kartoniku zamiast smartfona (były takie przypadki).

    Co do dyskusji w grupach FB na temat zakupu kolejnego aparatu masz całkowitą rację, bo faktycznie wiele osób bez zastanowienia poleca pytającym mającym już coś z canona nowe bezlusterkowce z mocowaniem RF. Oczywiście nigdy wcześniej nie mieli w ręku żadnego bezlusterkowca bo cały czas używają starych lustrzanek, ale czują "potrzebę" zabrania głosu. Ale nie brałbym poważnie takich "podpowiedzi" - tym bardziej, że sami pytający nie potrafią określić do jakich celów będą używać aparat foto.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #2097
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tzn często na tych grupach facebookowych sam pytający sugeruje coś w stylu "Zastanawiam się nad 6d mk2 albo R, co lepsze?"... Odpowiedź może być tylko jedna, jednak. No i też jak np pytający podaje model swojego aparatu (powiedzmy to 6D niech będzie) i zastanawia się nad takim 6d mk2 a R, to nie zasugerujesz mu 6D mk2, bo zmiana będzie niewielka. Troszcząc się o jego zadowolenie jednak polecisz mu R. Dwa - jak ktoś mówi o modelu aparatu jaki posiada podśwaidomie też jednak masz w głowie, że pewnie ma już szklarnię EF. W sumie może trzeba by pytać gościa ile ma tych obiektywów. Bo jak ma np 6d + EF 50mm f1/8 to śmiało możę zmieniać system i coś mu zasugerować z innych producentów. O tym nie pomyślałem zapytam następnym razem o szklarnię.

  8. #2098
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    zawsze pojawi się komentarz w stylu "ale nie musisz kupować obiektywów RF, jest mnóstwo obiektywów EF, podłączasz przez adapter i działają jeszcze lepiej niż na lustrzankach, a na rynku wtórnym jest mnóstwo takich obiektywów!".
    W związku z powyższym związkiem mam takie oto pytania natury czysto ekonomicznej:


    a) po jaki wuj było w ogóle zmieniać bagnet?

    b) po jaki wuj było robić nowe obiektywy,

    skoro stare jeszcze czeka świetlana przyszłość?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #2099
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    a) wymagane to było z powodów konstrukcyjnych
    b) każdy kto miał do czynienia z nowymi obiektywami wie, że optycznie zjadają one stare konstrukcje, o wydajności IS czy sprawności i ciszy AF nie wspomnę
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #2100
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    a) wymagane to było z powodów konstrukcyjnych
    b) każdy kto miał do czynienia z nowymi obiektywami wie, że optycznie zjadają one stare konstrukcje, o wydajności IS czy sprawności i ciszy AF nie wspomnę
    Lepsze zawsze było wrogiem dobrego, tylko czy ktoś o to w ogóle prosił? Jakoś przez całą epokę lustrzanek EOS nikt nie jęczał, że są po całości do chrzanu, a optyka do nich woła o pomstę do nieba.

    To, że coś jest lepsze, nie oznacza, że dobre przestało być dobre, a jeszcze mało kogo stać na to lepsze. Na dodatek to "lepsze" to w większości kloce zaprzeczające podstawowej idei bezlusterkowca, albo jakaś bezkompromisowa ciemnica nie grzesząca bynajmniej olśniewającą jakością optyczną.

    Póki co segment R jest napędzany optyką nienatywną lub nadziejami na jej użycie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 210 z 262 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •