Strona 207 z 262 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217257 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 061 do 2 070 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #2061
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    A co mieli napisać, że kasa by się nie zgadzała .

    Mi to lata i powiewa, wszyskie szkła i tak mam canonowskie.

  2. #2062

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Na DPReview jest wątek o tym, że Cosina Voigtländer Nokton 50mm F1 to pierwszy autoryzowany obiektyw na bagnecie RF.
    Obiektyw jest manualny, ale z tego co można wyczytać raportuje wszystkie dane (EXIF itp) protokołem RF.
    A jeżeli jest tak, to znaczy, że Canon dostarczył klucze szyfrowania zewnętrznemu dostawcy.

    Jak na razie Canon nie chce autoryzować obiektywów AF na bagnet RF.

    Może...

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  3. #2063
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Na DPReview jest wątek o tym, że Cosina Voigtländer Nokton 50mm F1 to pierwszy autoryzowany obiektyw na bagnecie RF.
    Obiektyw jest manualny, ale z tego co można wyczytać raportuje wszystkie dane (EXIF itp) protokołem RF.
    A jeżeli jest tak, to znaczy, że Canon dostarczył klucze szyfrowania zewnętrznemu dostawcy.

    Jak na razie Canon nie chce autoryzować obiektywów AF na bagnet RF.

    Może...
    p,paw
    Canon nie ma problemów z zewnętrznymi producentami obiektywów korzystającymi z mocowania RF, o ile nie mają one automatycznego ustawiania ostrości. Nie wierzę, że canon dostarczył klucze szyfrowania bagnetu RF zewnętrznemu dostawcy.

    Kompletna lista wszystkich obiektywów Canon RF (w tym innych producentów z MF)

    "Było kilka obiektywów AF innych firm, ale naruszają one patenty protokołów mocowania firmy Canon i zostały usunięte. Nie oczekuj, że zobaczysz obiektywy AF dla Canona, chyba że firma licencjonuje tę technologię. Zanim kupisz obiektyw RF innej firmy, myśląc, że oszczędzasz pieniądze, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Aparaty canona nie będą miały oprogramowania układowego dla obiektywów innych firm, a korpusy aparatów nie będą automatycznie dostosowywać się do przesunięć kolorów, zniekształceń lub winietowania, tak jak ma to miejsce w przypadku oficjalnych obiektywów RF."

    "Czasami w przypadku obiektywów Canon RF innych firm możemy zaobserwować dziwne aberracje, takie jak fioletowe przesunięcia koloru w zewnętrznych obszarach matrycy, zauważyliśmy ulepszenia w przypadku nowych korpusów), dlatego ważne jest, aby szukać recenzji obiektywu, który wybierzesz. rozważ aparat, które masz. Ponieważ niektóre korpusy mają więcej problemów z niektórymi obiektywami, jak Canon R miał znacznie bardziej agresywne przesunięcie fioletu w rogach niż Canon R5 i R6 – prawdopodobnie Canon poprawił filtr przed matrycą."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-03-2023 o 17:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #2064

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Canon nie ma problemów z zewnętrznymi producentami obiektywów korzystającymi z mocowania RF, o ile nie mają one automatycznego ustawiania ostrości. Nie wierzę, że canon dostarczył klucze szyfrowania bagnetu RF zewnętrznemu dostawcy.
    Do tej pory Canon nie miał z tym problemu o ile obiektywy korzystały z protokołu EF.
    Tym razem producent twierdzi, że jest to autoryzowany dostęp do RF - co oznacza, że muszą mieć albo klucze albo chip'a od Canona.
    Oczywiście może być też tak, że Canon zaimplementował klucze dające dostęp tylko do niektórych funkcji protokołu komunikacyjnego RF.

    Zobaczymy co i jak.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 09-03-2023 o 17:58
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  5. #2065
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No to mam pytanie- od kiedy to producenta samochodu boli rzyć, jakie opony sobie do niego klient założy, albo jakiego paliwa naleje?

    To, czy obiektywy producentów niezależnych, będą w systemie R pracować poprawnie, nie jest zmartwieniem Canona, tylko wręcz przeciwnie- oni chcą, aby nie pracowały wcale, a najlepszym rozwiązaniem dla nich jest, aby ich w ogóle nie było. Jest tu tak bezczelna hipokryzja, że rynce opadajom!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #2066
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wiadomo jak jest z tym RF. Trzeba sobie zrobić listę na prawo zalety na lewo wady i zdecydować. Czy zostać w Canonie czy też zmienić na coś innego. Żaden system, producent, nie zatrzyma Klienta jeśli minusy przeważą.

    --- Kolejny post ---

    W moim przypadku, zalety na razie przewyzdmszają wady. Jedną z zalet dla mnie jest np. format skompresowany craw gdzie wielkość pliku jest mniejsza niż jpg z fuji. Ilość zalet i wad przeważyło np o tym że w tym kwartale zniknie u mnie ze stopki Fuji. Jakby co chętnych na Fuji z mojej stopki zapraszam na priv.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #2067

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    No to mam pytanie- od kiedy to producenta samochodu boli rzyć, jakie opony sobie do niego klient założy, albo jakiego paliwa naleje?

    To, czy obiektywy producentów niezależnych, będą w systemie R pracować poprawnie, nie jest zmartwieniem Canona, tylko wręcz przeciwnie- oni chcą, aby nie pracowały wcale, a najlepszym rozwiązaniem dla nich jest, aby ich w ogóle nie było. Jest tu tak bezczelna hipokryzja, że rynce opadajom!
    Na prawdę nikt Ci nie każe używać Canona. Sprzedaj, kup coś innego i będziesz szczęśliwy. Nie podoba się polityka marki to dowidzenia. Tak działa rynek.
    Mnie mnie wali, bo ja kundli nigdy nie kupowałem. Każdy ma wybór. Canon na pewno jest tego świadomy.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #2068
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    463

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    RF 135mm F1.8 L IS USM

    https://asobinet-com.translate.goog/..._x_tr_pto=wapp

    Problem z dostawami Canon RF135mm F1.8 L IS USM zostały rozwiązane,
    przy jednoczesnym kontynuowaniu niedoborów „R7”, „R8” i „R6 II” .
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 10-03-2023 o 14:34

  9. #2069
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Na prawdę nikt Ci nie każe używać Canona. Sprzedaj, kup coś innego i będziesz szczęśliwy. Nie podoba się polityka marki to dowidzenia. Tak działa rynek.
    Mnie mnie wali, bo ja kundli nigdy nie kupowałem. Każdy ma wybór. Canon na pewno jest tego świadomy.

    p,paw
    Twoja postawa wywołuje u mnie odruchy wymiotne, bo nie rozumiem, ja można się tak godzić na politykę firmy i tłumaczyć to jeszcze jej interesem?!

    Od 33 lat jestem użytkownikiem systemu EOS głównie dlatego, że był to system na początku bardzo otwarty, potem zaczął się przymykać, ale nadal jednak był otwarty, a teraz kompletnie się zamyka na optykę innych producentów stosowaną inaczej, niż przez adapter, a zmierza w kierunku totalnego zamknięcia. Biznes Canona to nie jest biznes jego nabywcy, który uwiązuje się do tego systemu bardziej, niżby sobie tego życzył, bo traci możliwości wyboru inną drogą, niż całkowita zmiana systemu.

    Wyznacznikiem postaw biznesowych, które są równocześnie etyczne, jest dla mnie postępowanie innych producentów.

    Poza tym, jak widzę, brak etyki i moralności firmy, prątkuje na jej zagorzałych wielbicieli, bo ja nie obserwuję wśród użytkowników innych systemów bezczelnego określania niezależnej optyki mianem "kundli", a w wśród tych "kundli" jest optyka i Zeissa, i Voigtlaendera, które istniały zanim powstała firma Canon, a "kundle" świetnie sobie radzą na innych korpusach, tylko nie na Canona, i nie z ich winy tak się dzieje.

    Mam więc nadzieję, że rynek zadziała, także w moim przypadku, i obecna polityka odbije się Canonowi czkawką.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #2070
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Twoja postawa wywołuje u mnie odruchy wymiotne, bo nie rozumiem, ja można się tak godzić na politykę firmy i tłumaczyć to jeszcze jej interesem?!
    Raczej Twoja postawa jako męczennika systemowego jest godna podziwu . Ja bym dawno zmienił system a nie wypłakiwał się na forach
    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Mam więc nadzieję, że rynek zadziała, także w moim przypadku, i obecna polityka odbije się Canonowi czkawką.
    Słyszę to od dekad. Jakoś jednak wbrew ekspertom z internetu model biznesowy prezentowany przez Canona się sprawdza i przynosi oczekiwane efekty - w postaci udziałów w sprzedaży ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 207 z 262 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217257 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •