Strona 171 z 262 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1701
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie ma sprawy, ale przyznasz, że myśl o Twojej ewentualnej przesiadce na Nikona była dla mnie mocno kusząca. Dzieliłbyś wtedy czas pomiędzy forum Canona i Sony, udowadniając na jednym i drugim forum wyższość Nikona nad pozostałymi :-) Z tej okazji wpisałbym się nawet na jakieś forum Sony, żeby sobie poczytać :-) I tak jestem spokojny, że jeżeli nie w tym, to w przyszłym roku, zaciskając poślady, wrócisz do Canona :-) (czego Tobie i sobie życzę).
    W Nikonie (analogowym) siedziałem kilka ładnych lat. Tak więc przykro mi niezmiernie, że nie sprawię Tobie tej przyjemności. Notabene wielokrotnie pisałem (Tobie też), że puszka jest dla mnie wyłącznie zakrętką do m.in. analogowych szkieł, których używam i nie mam problemu z producentem aparatu. Tak więc nigdy nie musiałem "zaciskać pośladów", jak to bardzo subtelnie ująłeś (nie wnikam skąd wziąłeś tak dogłębne przemyślenia).

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Mam nadzieję, że byłeś roztropny i nie przyinwestowałeś w szkła Sony? W przeciwnym wypadku rozstanie będzie kosztowne.
    Kosztowna to jest raczej wymiana szkieł EF na RF , co widać po ogłoszeniach na forum oraz "wysypie" tychże na OLX. Na szczęście moimi zabytkami cały czas da się robić zdjęcia i nie mam zamiaru ich zmieniać na cokolwiek nowszego. Koszty wymiany puszki w Canonie z DSLR na ML pominę wymownym milczeniem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-01-2020 o 23:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1702
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A kosztowna to jest raczej wymiana szkieł EF na RF co widać po ogłoszeniach na forum oraz "wysypie" tychże na OLX.
    Ja na szczęście nie widzę potrzeby przesiadania się na szkła RF (o zgrozo, obrazek ze starego, mydlanego 50/1,2 na R bardziej mi się podoba, niż sterylny, ostry obrazek z RF 50/1,2). Lubię sobie też podpiąć przejściówkę z filtrem szarym, lub polarem, a tego RF niestety nie jest mi w stanie zaoferować. Dobrze, że używasz manuali. Jak przesiądziesz się na Canona, to przynajmniej będziesz wiedział gdzie masz ostrość i po Twoim Sony odkryjesz, że jednak w wizjerze można coś zobaczyć :-)

  3. #1703
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkow

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ja na szczęście nie widzę potrzeby przesiadania się na szkła RF (o zgrozo, obrazek ze starego, mydlanego 50/1,2 na R bardziej mi się podoba, niż sterylny, ostry obrazek z RF 50/1,2). Lubię sobie też podpiąć przejściówkę z filtrem szarym, lub polarem, a tego RF niestety nie jest mi w stanie zaoferować.
    Doskonale Cię rozumiem. Tylko teraz proszę abyś całej reszcie użytkowników nowych Canonów R i RP wyjaśnił, że ich przejście na szkła RF kosztujące 10k zł (i więcej) jest bezsensowne, bo doskonale się sprawują stare analogowe konstrukcje EF dopinane przez adapter międzystemowy. Albowiem większość onych użytkowników skusiła kompaktowaość zestawu R + szkła RF co niejako pozostaje w sprzeczności z tym co piszesz, że zamiast RF 85 1.2 doskonale sprawdzi się EF 85 1.8 przez adapter i wyjdzie nawet taniej https://www.canon-board.info/threads...=1#post1400485.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Dobrze, że używasz manuali. Jak przesiądziesz się na Canona, to przynajmniej będziesz wiedział gdzie masz ostrość i po Twoim Sony odkryjesz, że jednak w wizjerze można coś zobaczyć :-)
    Swego czasu ustawiałem ostrość na różnych matówkach bez rastra oraz klinów i jakoś przeżyłem. Tym bardziej nie mam takowych problemów z manaulami obecnie (focus peaking) i raczej radzę sprawdzić jak w trybie ciągłym ustawiania ostrości AF-C z Eye AF radzi sobie konkurencja po najnowszych aktualizacjach (proponuję wcześniej usiąść, bo może być to szokujące przeżycie). Canon oczywiście po ostatnich aktualizacjach się poprawił i może dogoni, obaczymy co pokaże w nowych puszkach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-01-2020 o 00:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #1704
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlust

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    i raczej radzę sprawdzić jak w trybie ciągłym ustawiania ostrości AF-C z Eye AF radzi sobie konkurencja po najnowszych aktualizacjach (proponuję wcześniej usiąść, bo może być to szokujące przeżycie).
    Kompletnie mnie nie jara ten kwadracik biegający po ekranie. Jak znajdę czas, to powieszę na YT obrazek z realnego działania AF w Rce przed aktualizacją FW. Mam nagranie w naprawdę trudnych warunkach jak działa AF. Nagrane jednym ciągiem około 2,5 min z pokazu mody. Obejrzysz, pokażesz mi coś podobnego z Sony, to wtedy pogadamy o tym jak się sprawuje AF w realnych warunkach.

  5. #1705
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bez

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Kompletnie mnie nie jara ten kwadracik biegający po ekranie. Jak znajdę czas, to powieszę na YT obrazek z realnego działania AF w Rce przed aktualizacją FW. Mam nagranie w naprawdę trudnych warunkach jak działa AF. Nagrane jednym ciągiem około 2,5 min z pokazu mody. Obejrzysz, pokażesz mi coś podobnego z Sony, to wtedy pogadamy o tym jak się sprawuje AF w realnych warunkach.
    Tu nie chodzi, czy jara. Chodzi o użyteczność i sprawność działania.

    Przykładowo filmik z Sony A7 III + Canon 50mm f1.2L. Natywne szybciej i punkt ostrzą, ale sprawdzałem Eye AF na EF 70-200 2.8 i jak dla mnie było dobrze. Co do EF 85 1.2 z założenia jest żółwiasty - to i szybszy już nie będzie, ale też działa

    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-01-2020 o 01:01
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1706
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Uwielbiam czytać wypowiedzi bezrefleksyjnych "wyznawców/talibów", jedynej słusznej marki...
    Czytając te wypowiedzi nabieram szczerego przekonania, że samochody też canon robi najlepsze
    Z niecierpliwością czekam na ten pokaz działania af-u, bo w internecie nie mogę znaleźć testów/recenzji potwierdzających tą przewagę canona nad konkurencją...
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 30-01-2020 o 00:42

  7. #1707
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tu nie chodzi, czy jara. Chodzi o użyteczność i sprawność działania.
    I ten filmik ma mnie przekonać o sprawności AF? Żartujesz, czy piszesz poważnie? Ludzie stoją jak kołki w jasny dzień i to jest ten cudowny AF?

  8. #1708
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Can

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    I ten filmik ma mnie przekonać o sprawności AF? Żartujesz, czy piszesz poważnie? Ludzie stoją jak kołki w jasny dzień i to jest ten cudowny AF?
    A doczytałeś, że to z L-ką Canona 50mm f1.2L ? A nie z natywnymi szkłami ? Szybkość AF-a w obiektywie przy dużych i ciężkich soczewkach do przesunięcia sama z siebie nie przyspieszy. Sam nie kręcę filmów, ale wiem o czym piszę i co widzę. Mam jedno natywne szkiełko FE 85 1.8 (używka) i wiem o czym piszę.

    Tak więc Andrzeju może faktycznie jak Cię "nie jara ten kwadracik biegający po ekranie" to się nie zmuszaj i w ogóle nie wgrywaj FW 1.4 do swojej R-ki Canona, bo po co ?
    https://www.optyczne.pl/14179-nowo%C...ramowania.html

    ps.
    szkoda mojego pisania. Pa i buziaki.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-01-2020 o 01:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1709
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Uwielbiam czytać wypowiedzi bezrefleksyjnych "wyznawców/talibów", jedynej słusznej marki...
    Zmień forum, skoro to Ci nie pasuje, ewentualnie napisz coś merytorycznego (o ile masz coś do dodania, ale obawiam się, że nie masz).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A doczytałeś, że to z L-ką 50mm f1.2L ? A nie z natywnymi szkłami ? Szybkość AF-a w obiektywie przy dużych i ciężkich nie przyspieszy. Sam nie kręcę filmów, ale wiem co używam i co widzę.

    Tak więc Andrzeju może faktycznie jak Cię "nie jara ten kwadracik biegający po ekranie" to się nie zmuszaj i w ogóle nie wgrywaj FW 1.4 https://www.optyczne.pl/14179-nowo%C...ramowania.html do swojej R-ki, bo po co ?
    U mnie będzie z EF 70-200/2,8 też przez przejściówkę. Może zakończmy na tym dyskusję o AF i wrócimy do tematu jak podwieszę filmik?
    Ostatnio edytowane przez sv ; 30-01-2020 o 01:01

  10. #1710
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zmień forum, skoro to Ci nie pasuje, ewentualnie napisz coś merytorycznego (o ile masz coś do dodania).
    No to żeby było merytorycznie potwierdź swoje wypowiedzi o "wybitnym" af-ie w Twoim canonie.
    A tak w kontekście zmiany forum to czy to nie Ty czasami pojawiasz się na nikoniarzach ze swoimi wyprawami krzyżowymi, nawracając na "jedyną słuszną wiarę" ?
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 30-01-2020 o 01:07

Strona 171 z 262 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •