Strona 129 z 262 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 281 do 1 290 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1281
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dodam tylko, że jego odpowiednik w Sony (uszczelniony) FE 24-240 mm f/3.5-6.3 OSS kosztuje nowy 3.260 zł https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...BoCd-oQAvD_BwE Czyli 1.180 zł taniej a używane chodzą po 2.600 zł. I taka wlaśnie cena 2.600 zł to IMO max dla takiego szkła...



    Jasne Wszyscy się rzucą na tego "kitowego" Canona 24-240 za 4.439,99 pln z RP za 6599,00 zł to idealny zestaw dla amatora na wakacje (łącznie 11.038 zł). Trzeba tylko przekonać tego amatora, że to jedyna taka okazja, aby przepłacić za archaiczną matrycę i plastikowy kit w zestawie

    ps.
    przydałoby się włożenie jakiegoś ciężarka (wzorem canomatików) do środka tego canona 24-240, aby chociaż wagą uzasadnić jego absurdalną cenę
    Decyzja o cenie wyrobu to wynik wieloskładnikowej analizy, jednym z wykresów jest Y: ile zostanie sprzedanych, X: przy danej cenie, a inne to koszty R&D, produkcji, strategia produktowa itd.
    Analiza ma na celu optymalizować zysk.

    Można ustalić niższą cenę ale wtedy trzeba wyprodukować więcej by uzyskać założony/określony zysk a np. na linię produkcyjną czeka już następny wyrób który trzeba wprowadzić by konkurencja nie odskoczyła za daleko w technologii.
    A jak analiza "nie wyszła" to cashback, promocje itd byleby sprzedać założoną ilość wyrobu bo to i części zamówione spływają, czas linii produkcyjnej zafiksowany itd. a "zezłomowanie" sporo kosztuje

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-07-2019 o 13:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #1282
    Dopiero zaczyna Awatar Consigliero
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a o M5 albo M50 slyszales?
    Słyszałem, ale w 50 bateria mi się bardzo nie podobała, na tyle że postanowiłem odczekać aż pojawi się następca M5 , M6. Co do M5 na tamtym etapie życia wybrałem M6 bo wydawało mi się to rozsądniejsze, miałem wizjer z wcześniejszej M3.

  3. #1283
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Consigliero Zobacz posta
    Słyszałem, ale w 50 bateria mi się bardzo nie podobała, na tyle że postanowiłem odczekać aż pojawi się następca M5 , M6. Co do M5 na tamtym etapie życia wybrałem M6 bo wydawało mi się to rozsądniejsze, miałem wizjer z wcześniejszej M3.
    Do m6 można dokupić wizjer. Po co Ci wizjer na moto?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1284
    Dopiero zaczyna Awatar Consigliero
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Napisałem że mam wizjer i trochę mi on przeszkadza, bo zwyczajnie wystaje za bardzo i sprawia kłopot podczas wyciągania z tankbaga. Aparat używam nie tylko na motocyklu stąd czasem korzystniej jest skorzystać z wizjera, zwłaszcza gdy na ekranie niewiele widać.
    Masz rację że podczas jazdy żona raczej tylko pstryka co jej się wydaje że może znaleźć się w kadrze a do oka i tak nie przyłoży, bo kask przeszkadza.
    RP już raczej bym nie chciał jej wieszać na szyi, to może rzeczywiście M6 mk 2 byłby najlepszym rozwiązaniem. Pożyjemy zobaczymy

  5. #1285
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Consigliero Zobacz posta
    Napisałem że mam wizjer i trochę mi on przeszkadza, bo zwyczajnie wystaje za bardzo i sprawia kłopot podczas wyciągania z tankbaga. Aparat używam nie tylko na motocyklu stąd czasem korzystniej jest skorzystać z wizjera, zwłaszcza gdy na ekranie niewiele widać.
    Masz rację że podczas jazdy żona raczej tylko pstryka co jej się wydaje że może znaleźć się w kadrze a do oka i tak nie przyłoży, bo kask przeszkadza.
    RP już raczej bym nie chciał jej wieszać na szyi, to może rzeczywiście M6 mk 2 byłby najlepszym rozwiązaniem. Pożyjemy zobaczymy
    A no właśnie, źle zrozumiałem bo robimy tak samo jak piszesz. Moja jedzie z m6 i cyka po drodze ....stąd było moje zdziwienie .

    Podobno te nowe M mają mieć trochę inny wygląd - zobaczymy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1286
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Naleśniki to domena Pentaxa od dawna. Jest tego kilka z wisienką na torcie 70/2.4.
    Nie zwróciłes uwagi na słowo "jasne" jakie się pojawiło w tamtym zdaniu. F 2.4 to nie jest jasne szkło.

  7. #1287
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie zwróciłes uwagi na słowo "jasne" jakie się pojawiło w tamtym zdaniu. F 2.4 to nie jest jasne szkło.
    A jakie niby jest "jasne" ? F/0,95 ? Może Leica Leitz 75 mm f/0.85 z 1934 roku ? Czy też Rodenstock TV-Heligon 50 mm f/0.75, albo Tokyo Kogaku Similar 50 mm f/0.7 z 1951 roku ? Trudno też nie wspomnieć o Zeissie N-Mirotar 210 mm f/0.03

    BTW - MZ każde szkło poniżej f/2,8 w przypadku stałek jest "jasne" a w przypadku zoomów poniżej f/4, ale oczywiście mogę się mylić
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-07-2019 o 06:54
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #1288
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wystarczy 1.4. Nie pisałem o ekstremach. Są pleśniaki 1.4?
    Wg Ciebie krótka stałka 2.8 to jasne szkło? To teraz powymieniaj te średniojasne. I napisz jaka to ma byc jasność.
    Weź wyrysuj krzywą gaussa i zobacz jaka jasność jest najczęściej reprezentowana. Obstawiam wartość między 2 a 2.8. Czyli za jasne możemy od biedy uznać 1.8.
    Pleśniaki 1.8 to .... ?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-07-2019 o 12:55

  9. #1289
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Weź wyrysuj krzywą gaussa i zobacz jaka jasność jest najczęściej reprezentowana. Obstawiam wartość między 2 a 2.8. Czyli za jasne możemy od biedy uznać 1.8.
    "Na blogu Epic Edits jakiś czas temu pojawiła się całkiem ciekawa ankieta z pytaniem, jakiej przysłony używasz najczęściej. Miło mi ogłosić, że wygrała liczba f/2.8! To dla mnie o tyle niezręczna informacja, że własnego obiektywu z takim światłem nie posiadam, aczkolwiek zdarza mi się używać i jaśniejszych obiektywów. Drugie miejsce zajęła liczba f/8"
    Źródło: Epic Edits

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	favorite-f-numbers-500-43a5f297b.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	2572

    Art. "Jakim sprzętem zostały zrobione najlepsze zdjęcia"

    "Statystycznie rzecz biorąc do wykonania najlepszej fotografii powinniśmy użyć Canona EOS 1D-X z obiektywem 16-35 mm. Zdjęcie powinniśmy wykonać na pełnym otworze przysłony (f/2.8), z czułością ISO 400 i z czasem 1/1000 s."
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czym-fotografowano-w-2013-0.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	29,9 KB
ID:	2573

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wystarczy 1.4. Nie pisałem o ekstremach. Są pleśniaki 1.4?
    Przepraszam, ale serio pytasz, czy są pleśniaki 1,4 ? Kilka takich mam w szafie (takumar, pentax, canon FD)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-07-2019 o 14:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1290
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Dla mnie nawet jakby 2.8 dali byłoby nieźle. Faktem jest też że im jaśniej tym lepiej działa AF - to widać bardzo dobrze jak się podepnie 22/2.

    Z ciekawostek to RED podobno ma zamiar wypuścić kamerę z mocowaniem RF.
    https://www.canonrumors.com/is-red-a...-video-camera/
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 30-07-2019 o 13:58
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 129 z 262 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •