Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 211

Wątek: Rowery - jeździcie?

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    rower ważący 20kg, do portretów tylko 270mm, pełna klatka to zło, 250mm lepsze niż 600mm, tylko stare oprogramowanie i stary komputer dają radę..
    muszę zacząć spisywać te wszystkie mądrości astfa, żeby dla młodzieży było na przyszłość

    rower powinien być jak najlżejszy tak aby udźwignął ridera z całym bagażem, zwłaszcza koła, żeby mógł się lżej toczyć i wierz mi 8kg gravele radzą sobie z bikepackingami znakomicie. 20kg czołgami z napędem szosowym nikt już od nastu lat nie jeździ.. (z wyjątkiem atsfa )

    --- Kolejny post ---
    @djtermoz,
    bo rower i fotografowanie trochę się kłóci.. tak z doświadczenia już powiem, że albo rower albo foty. Jak foty to nie ma sensu naparzać setek km bo niewygodnie. Lepiej znaleźć kilka punktów, dojechać tam i pofocić, ew. jakaś krótsza rundka. W Biebrzy robiłem po 70km i to nie był dobry pomysł. Jak sam rower, to ajfon styka.
    Czasami odróżniaj, kiedy żartuję, oraz kiedy piszę o faktach materialnych, a nie o potrzebach

    Rower ma przede wszystkim spełniać oczekiwania rowerzysty i nie ma tu nic uniwersalnego. Mój rower jest bagażówką, a nie wyścigówką, muszę jeździć w pozycji wyprostowanej oraz nie wozić na plecach ciężarów ze względu na kręgosłup. Przy okazji, jak się potrzebuję obejrzeć za siebie, to się oglądam, a nie wącham, czym mi wali spod pachy

    W tylnym koszu wożę plecak albo sakwy. Kiedy muszę po drodze zrobić jakieś zakupy, to mogę awaryjnie zarzucić plecak na plecy, albo zawiesić sakwy obok kosza, bo taką sztukę opanowałem Na przykład jadąc na grzyby, gdy są, to zbieram je do przedniego kosza, sprzęt foto przekładam do tylnego, a sakwy wieszam obok. Jeżdżę w każdym terenie i mam opony 1,75", przedni amortyzator z blokadą na kierownicy, a pod siodłem pantograf. Ciężki, ale robi robotę. Na prędkości mi nie zależy, a do lżejszej jazdy mam skuteczne przerzutki i dodatkowo te wajchy przy pedałach, o których wspominałem.
    Nie jeżdżę też, jak ostatnia sierota, bez żadnych narzędzi, zapasowych dętek, i bez pompki, natomiast sprzęt foto zabieram praktycznie bezkompromisowo taki, jaki mi jest potrzebny, a nie taki, żeby mi było lżej, i jeszcze jestem w stanie zawiesić obok kosza statyw Manfrotto 190 Pro3 w dużym futerale.

    Co do pełnej klatki, to nie uważam jej za zło, bo nawet ja mam, ale była dla mnie mniej użyteczna, niż APS-C w moich zastosowaniach. Może coś się zmieni, jak spróbuję focić z Sigmą 150-600 na 6D.

    Natomiast zmiany systemu operacyjnego aby móc skorzystać z nowszego oprogramowania traktuję jak bandyckie wymuszenia i mam do tego wstręt. Zawsze się to wiąże z większymi kosztami, niż sam system operacyjny. Już dwa skanery musiałem wyrzucić, bo albo do nowszego systemu nie było sterowników, albo slotów na płycie głównej.
    Pamiętam też taką akcję, jak wycofywano Internet Explorera 6.0 i trzeba się było przesiadać na Win XP, żeby móc skorzystać np. z Chrome. Stary komp miałem na Win 98, kupiłem nowy z XP. Nagle na starym nie można już było otwierać stron internetowych, bo były już niezgodne z IE 6.0. Minął niecały rok i nagle te strony, co się nie chciały otwierać na IE 6.0, zaczęły się otwierać. Coś tam było poprzesuwane, ale dało się z nich korzystać.

    Teraz mi te SSyny zakończyły wsparcie do Win 8.1 i do tej wersji Chrome, którą mam, i już się zaczynają dziać jakieś jaja, np. okazjonalnie nie mogę zrobić "cofnij" na CB, a nawet po otwarciu Google. Inne strony działają normalnie. Może spróbuję najpierw SSynów przeczekać
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #52
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Rower to jedna z kilku moich zajawek Canyon Aeroad CF SL di2 disc, zdjecie z czerwca 2021 w okolicu formy zyciowej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7742.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	5,78 MB
ID:	9978

    fot. Tomasz Brzewski / bksh.cc
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    sztos maszyna ale nie dla mnie, areo mi nie podchodzą, nie moja geo
    ja lubię explorację i wjeżdżam kolarką w każdą dziurę którą inni omijają
    w zeszłym roku wyjeździłem 2500km nowych dla mnie tras, czyli 1/4 całego dystansu
    nie rozumiem ludzi, którzy 5x w tygodniu klepią Gassy i Górę Kalwarię, no ale co kto lubi

    a to widzę jest nas tu trochę
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #54
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    No to prawda, ten rower wrecz blaga o dobry asfalt i srogie tempo. W zasadzie nie da sie na tym jezdzic ponizej 30kmh. Za to powyzej 40kmh pokazuje co potrafi musze wrocic bo zeszly rok to jakas porazka w porownaniu do poprzednich lat...
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  5. #55
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Cytat Zamieszczone przez cauchy;1440641[U
    ][/U]bo rower i fotografowanie trochę się kłóci.. tak z doświadczenia już powiem, że albo rower albo foty. Jak foty to nie ma sensu naparzać setek km bo niewygodnie. Lepiej znaleźć kilka punktów, dojechać tam i pofocić, ew. jakaś krótsza rundka. W Biebrzy robiłem po 70km i to nie był dobry pomysł. Jak sam rower, to ajfon styka.
    Da się to pożenić. Ryan Wilson dał radę.
    Ja gdy tylko jadę gdzieś rowerem biorę aparat. Wszędzie. Zawsze jakieś fajne fotki wpadną - takie z drogi. Więc to nie jest tak, że jeżdżę rowerem w jakieś fotograficznie specjalne miejsce. Mam wiele zdjęć któych bym nigdy nie zrobił, gdybym akurat nie był w tym miejscu rowerem. Z roweru wiadać więcej niż z samochodu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2402.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	406,2 KB
ID:	9980
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4518.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	224,7 KB
ID:	9981
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R0001395.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	188,7 KB
ID:	9982

  6. #56
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    To jeden z moich ostatnich "pomykaczy"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0089.jpeg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	2,77 MB
ID:	10034

    --- Kolejny post ---

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0091.jpeg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	1,75 MB
ID:	10035

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    bardzo szybki rower
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #58
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wadowice
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Wstawiłbym zdjęcia moich rowerków ale blado by wyglądały na tle waszych Szosa Kross Vento 3.0 z 2020 (chyba) oraz trail Kellys Gibon 50. Tylko czasu na jazdę jakoś mało..
    EOS M50 | EF-M 15-45 3.5-6.3 | EF-M 22 2.0 | EF-M 11-22 4.0-5.6
    EOS RP | RF 24-105 4.0 L | RF 35 1.8 | EF 85 1.8

  9. #59
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    Pomykacie bez błotników?? i co omijacie teren, śnieg czy deszczyk??? . A może te rowery to tylko takie atrapy pokojowe.

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Rowery - jeździcie?

    szosy z błotnikami jeszcze nie widziałem, mtb się jeździ tylko z takimi atrapami, a w Sirrusie mam z tyłu torbę i już jej praktycznie nie zdejmuję, a z przodu chyba wleci jakiś pełny błotnik..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •