Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70

Wątek: Canon 5d classic - jakie obiektywy

  1. #51
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    O to mi chodzilo i fakt szczegolnie z Sigma Af to moze byc roznie.
    5d III i parę słoików

  2. #52
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Canon 35mm f/2 lub Canon 35mm f/2 IS USM?

  3. #53
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Czy Sigma 35mm 1.4 art?
    5d III i parę słoików

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Re: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Czy Sigma 35mm 1.4 art?
    Koledzy już pisali, że sigmy z Canonem to będzie totolotek. Ja swoje Sigmy do 5D III i tak wybierałem w sklepie (aby uniknąć FF/BF) a i tak były problemy na pełnym otworze z celnością i często używałem LV. Ze szkłami Canona takich problemów nie miałem. Kupując sigmy do Canona musisz się liczyć z tym, że nie będzie korekty winietowania itp (znane problemy pierścieni w R-kach, gdzie trzeba wyłączyć wszytkie programowe korekty w aparacie).

    ps.
    Problem w tym, że 5D classic niestety nie ma LV
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-10-2019 o 09:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Przerabiałem szkła manualne i odradzam. Chyba że dla zabawy. Miałem szkła Olympusa OM. Fajnie obrazowały jednak brak AF jest poważnym problemem a działanie adaptera z potwierdzeniem ostrości jest bardzo słabe. Można kupić tanio fajne szkła z AF do piątki i nie bawić się w stare manuale.
    Potwierdzam! Można też wymienić matówkę na Ee-S. Opis: "Canon Ee-S precyzyjna matówka znacznie ułatwiająca manualne ustawianie ostrości. Jest przeznaczona do lustrzanki cyfrowej Canon EOS 5D. Posiada bardzo drobne mikrosoczewki, dzięki temu zapewnia lepsze odwzorowanie detali i o wiele łatwiejsze ustawianie ostrości niz standardowa matowka. Wpływa na przyciemnienie obrazu w wizjerze, dlatego sugerowana jest do współpracy z jasnymi (f/2.8 i jaśniejsze) teleobiektywami. "
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	819348_00.png
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	458,3 KB
ID:	2809

    Ale szału nie będzie i trzeba pamiętać, że ponieważ standardowe matówki (Ee-A i Ee-D) ) różnią się jasnością, aparat musi wiedzieć, jakiej matówki używasz i trzeba to wprowadzić w funkcji niestandardowej 00 (Custom Function).

    BTW - miałem też specjalną matówkę do 5D mark I z klinem i mikrorastrem i również szału nie było. O adapterach z dandelionem zapomnij - to pic na wodę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-10-2019 o 09:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #56
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Czy Sigma 35mm 1.4 art?

    jesli pytasz co kupic , tzn , ze nic nie potrzebujesz - w przeciwnym wypadku wiedzialbys czego brakuje.

    Jesli ten 28 - 70 dobrze wspolpracuje to nie kombinuj gdyz moze byc gorzej.

    jesli odczujesz brak jakiegos obiektywu , to nie pytaj tylko kupuj , najlepszy na jaki Cie stac.

    Wszystkie wspolczesne obiektywy Maja wystarczajaca rozdzielczosc , tzn matryca bedzie ja limitowac nie obiektyw.

    Jesli trafisz ostrosc , to z kazdym obiektywem obraz bedzie subiektywnie niezly , choc nie tak rozdzielczy jaki daja wspolczesne matryce.

    Poniewaz ten aparat ma stosunkowo jak na FF spore szumy na wysokich ISO , wolalbym obiektyw z IS niz bez , gdyz to pozwoliloby czesto na stosowanie nizszego iso o dobre 2 EV - uzysk na jakosci obrazowania. zdjecia robione na 1.4 obiektywem 35 mm to najczesciej zobaczyc mozna w testach.

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 407

    Domyślnie Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Demonizujecie nieco ten MF. Na 5D mam matówkę typu S i często używam obiektywów manualnych - kwestia treningu. Co więcej, czasem fotografując ptaszki i podobne wśród listków i gałązek (oczywiście już nie piątką) wyłączam AF w teleobiektywie, bo tak jest lepiej.

    A w temacie obiektywów do 5D: do celów ogólnych mam 24-105/4 i 70-200/4, a do specjalnych planary Zeissa 85 mm i 50 mm oraz fiszaja canona 8-15 (nawiasem mówiąc rewelacyjny obiektyw). Mam jeszcze 17-40, ale tego używam bardzo rzadko, bo nie lubię szerokokątnego rektalinearnego odwzorowania. Może to koledze pomoże w kompletowaniu szklarni, bo widać po wątkach, że trochę się pogubił.

  8. #58
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Manualne obiektywy odpuszczam ,bo wzrok juz nie ten takze Samyang 24mm jak i zebra Jena tessar poszedl do ludzi.Porzebuje czasem 300mm ,ale Tamron 70-300 VC blado wypada do Elki 70-200 2.8 ,wiec chodz to ciezkie szklo to warto dzwigac hehe 28-70 chcialem wymienic dla swiatla i wiekszego zakresu no ale skoro moge sobie pogorszyc to odpuszczam z Sigma.
    5d III i parę słoików

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Demonizujecie nieco ten MF. Na 5D mam matówkę typu S i często używam obiektywów manualnych - kwestia treningu. Co więcej, czasem fotografując ptaszki i podobne wśród listków i gałązek (oczywiście już nie piątką) wyłączam AF w teleobiektywie, bo tak jest lepiej.
    Jeśli dobrze rozumiem jesteś w stanie ustawić ostrość f/1.2 w szkle 85 mm na oczach osoby w manualu ? Tylko gratulować, bo ja nawet z peakingiem z kilkakrotnym powiększeniem w EVF w ML mam czasem problem.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 407

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    (...) ja nawet z peakingiem z kilkakrotnym powiększeniem w EVF w ML mam czasem problem.
    Za bardzo ufasz przyrządom, zaufaj sobie.

    https://www.youtube.com/watch?v=KuKqcfO31is

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •