Strona 82 z 140 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #811
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna zaleta kadrowania z podglądu matrycy (evf lub LV) - można zaplanować bokeh. W wizjerze optycznym niestety tego nie widać w ten sposób.
    Serio to napisałeś???

  2. #812
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tak. Zgoda.
    Tylko pytanie na ile to zmienia fotografię.
    Coś co ma sens dla producentów niekoniecznie się musi przekładać na zysk dla fotografa.
    Ba, w tym przypadku można wybitnie wskazać, że zysk jest dla producenta. Elementy mechaniczne są droższe w produkcji i sa bardziej awaryjne. Taniej jest tłuc w milionach elektronikę. Żeby te bezlustra były jakoś znacząco tańsze od lustrzanek. Ale nie są.

    Wróćmy do fotografii. Co jest istotne do otrzymania zdjęcia? Niewiele i są to ciagle te same rzeczy.
    1. Element światłoczuły. Płyta szklana, film, matryca. To były etapy. Jaki mamy skok między matrycą lustrzanki i bezlustra? Żaden.
    2. Obiektyw. Ogniskowa, jasność itd. Jaka jest różnica między tymi w lustrzankach i bezlustrach? Żadna.
    3. Ekspozycja to czas przysłona i ISO. ISO - to matryca - bez różnic między bezlustrem a lustrzanką. Przysłona - bez różnic. czas - migawka. Czyli znowu bez różnic.
    Ze spraw istotnych dla powstałego na matrycy obrazu fotograficznego nie ma żadnych różnic między tym co oferują lustrzanki i bezlustra.

    Pójdźmy więc dalej. Skoro obraz się nie różni to co dalej? RAW - to samo. Balans bieli - to samo. Itd. itd.
    Na deser zostawiłem coś fanom bezluster. Wizjer. Na ile wizjer zmienia zdjęcie? Wcale. Zmienia co najwyżej sposób użycia aparatu. Powiedzmy, że pomaga w stosunku do lustrzanki w 0,01% przypadku użycia go przy fotografowaniu. I to 0,01% to przesada, a nie niedoszacowanie. Większe znaczenie ma już AF na matrycy, na całej jej powierzchni. Tu już dałbym wskazanie kilkuprocentowe jeśli chodzi o użyteczność. I ja się mieszczę wśród tych, dla których te kilka % okaze się mieć znaczenie. Dodam, że większość osób tego nie potrzebuje albo z lustrzanką zrobi dokładnie to samo co z belzustrem. Kadry statyczne (krajobraz, architektura itp.) - nie ma znaczenia. Akcja dynamiczna - tu prawie wszyscy pracują na punktach bliskich centralnego.

    No i co nam ostatecznie daje ta "rewolucja" W obrazie - NIC. W łatwości pracy - trochę daje, w niektórych zastosowaniach. Tak, umożliwi zrobienie przez niektórych fotografów, w specyficznych sytuacjach pewnych zdjęć. Dla 90% fotografów to nie ma znaczenia czy będą robili bezlustrem czy lustrzanką. Taka jest prawda. Radzę jeszcze raz przeczytać to co na początku napisałem co ma wpływ na OBRAZ. Pomyśleć. Ochłonąć.
    Największy zysk jest ... dla producenta. I m.in stąd agresywny marketing. Bo marketingowo to jest bardzo łatwo "sprzedać". To nowocześniejsze. No to musi być lepsze.
    Marketingowo też łatwo sie mówiło o Mpx. Więcej to lepiej. lepiej. I lepiej. Aktualnie jest 45 mpx. Nadal potrzeba dużych przyrostów mpx? OK, znajdą sie tacy - p JP. Jaki to % userów? Reszta już ochłonęła. Z bezlustrami też kiedyś ochłoną co niektórzy Muszą znormalnieć. Sztuczność wizjera elektronicznego pomoże w odczarowaniu bezluster. Na początku się włącza wszystkie bajery, ale potem .. one przeszkadzają. I się wróci do podstaw. Do kadru, komponowania w czym bajery tylko przeszkadzają.
    Jasne, na tym polega rozwój technologii przejścia z "mechanicznych/analogowych" lustrzanek do w pełni elektronicznych ML.
    Lustrzanki przeszły już z analogowej kliszy na cyfrową matrycę a lustro, migawka, OVF, AF na matrycę jeszcze "przed nimi".

    Nie doceniasz jednak dobrych EVF, zalet dla łatwiejszego przygotowania do zrobienia zdjęć jest wiele.
    Na stałe świadomie korzystam z 3 funkcji (histogram, powiększenie, nocne), czasem 4 (zakres ostrości).
    A przecież na wejściu sprawdzam wiele parametrów/ustawień, np. czy geolokalizacja ma łączność ze smartfonem, czy Wi-Fi jest aktywne, jaki program ustawiony, jakie parametry zdjęcia, ile mogę jeszcze zapisać, ......

    Ale moje przejście z lustrzanki na ML nie było uwarunkowane przejściem na EVF.
    Teraz jednak wiem że powrót do OVF byłby jak powrót do auta bez klimy, bez wspomagania
    Się da jeździć, ale poco skoro lepiej z klimą i ze wspomaganiem

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-08-2018 o 23:16
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #813
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Serio to napisałeś???
    Z czym masz problem?
    Miłego dnia
    moja www

  4. #814

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Żeby te bezlustra były jakoś znacząco tańsze od lustrzanek. Ale nie są.
    ...
    Wystarczy porównać sgment ff bo chyba tylko ten jest jakoś porównywalny.
    Flagowce czyli 1dx2 i a9.
    Najtańsze ff czyli 6d i a7.

  5. #815
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Sony chce kastrować a Samsung dodał mechaniczną przysłone do S9+...

  6. #816
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Lustrzanki przeszły już z analogowej kliszy na cyfrową matrycę a lustro, migawka, OVF, AF na matrycę jeszcze "przed nimi".
    2013 Canon 70d

    Teraz z Canonów jedynie pozbawiony tej możliwości jest 5ds, ale on już schodzi z rynku.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-08-2018 o 11:14

  7. #817
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    2013 Canon 70d

    Teraz z Canonów jedynie pozbawiony tej możliwości jest 5ds, ale on już schodzi z rynku.
    No to pozostało jeszcze w 5Dx do ekstrakcji lustro, pryzmat (OVF) i mechaniczna migawka -> i mamy (prawie) ML FF Canona

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #818
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No to pozostało jeszcze w 5Dx do ekstrakcji lustro, pryzmat (OVF) i mechaniczna migawka -> i mamy (prawie) ML FF Canona
    Mniej więcej, choć na usunięcie mechanicznej migawki nie odważy się raczej żaden producent przez kilka najbliższych lat.

    Jak widzisz łatwo sobie wyobrazić jak będzie wyglądać ML FF od Canona. Dużo większą zagadką jest nadal ML FF od Nikona mimo tych wszystkich "zapowiedzi" i niecałego tygodnia do premiery. Nadal nie mamy zupełnie pojęcia na jakie rozwiązanie zdecydował się Nikon jeśli chodzi o AF i jak to będzie działać z obiektywami lustrzankowymi. Mnie to interesuje dość mocno, bo Nikon ma kilka fajnych obiektywów (zwłaszcza PF) dobrze pasujących wymiarami do bezlustra.

  9. #819
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Mniej więcej, choć na usunięcie mechanicznej migawki nie odważy się raczej żaden producent przez kilka najbliższych lat.

    Jak widzisz łatwo sobie wyobrazić jak będzie wyglądać ML FF od Canona. Dużo większą zagadką jest nadal ML FF od Nikona mimo tych wszystkich "zapowiedzi" i niecałego tygodnia do premiery. Nadal nie mamy zupełnie pojęcia na jakie rozwiązanie zdecydował się Nikon jeśli chodzi o AF i jak to będzie działać z obiektywami lustrzankowymi. Mnie to interesuje dość mocno, bo Nikon ma kilka fajnych obiektywów (zwłaszcza PF) dobrze pasujących wymiarami do bezlustra.
    Dla mnie te filmiki zapowiedzi ML Nikona są trochę niepoważne, mam odczucie że oprócz większego bagnetu "nic nowego" nie będzie.
    No, zobaczymy.

    Bagnet Nikona będzie wymagał nowych obiektywów lub przejściówek
    A chyba przejściówki z "wszystkich obiektywów świata" na system E już istnieją
    Będą więc przejściówki z "wszystkich obiektywów świata" ma ML FF Nikona i ML FF Canona ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-08-2018 o 14:56
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #820
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dla mnie te filmiki zapowiedzi ML Nikona są trochę niepoważne, mam odczucie że oprócz większego bagnetu "nic nowego" nie będzie.
    No, zobaczymy.

    To tylko mniej lub bardziej zręczny marketing, trzeba poczekać na konkrety. O Nikonie jestem bardzo dobrego zdania, potrafił projektować lepsze korpusy od Canona i sensory lepsze od Sony.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Bagnet Nikona będzie wymagał nowych obiektywów lub przejściówek
    A chyba przejściówki z "wszystkich obiektywów świata" na system E już istnieją
    Będą więc przejściówki z "wszystkich obiektywów świata" ma ML FF Nikona i ML FF Canona ?

    jp
    Nie wiem jak Nikon się chce w tym wszystkim odnaleźć, bo nie śledzę aż tak na bieżąco. Co do Canona, to wystarczy w zupełności, że będą z ML FF działały tylko obiektywy lustrzankowe Canona, reszta się nie liczy. I taki jest plan

Strona 82 z 140 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •