Strona 26 z 28 PierwszyPierwszy ... 162425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #251
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Mnie tam już mało interesuje czy mam lustro czy nie mam lustra, najważniejsze aby moje obiektywy z tym współpracowały...
    Dokładnie, też tak do tego podchodzę.

  2. #252
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    W wywiadzie z ludźmi od Canona padają ciekawsze pytania o przyszłość EF oraz czy będą go zmieniali pod bezlustra. Najważniejsze jest to, że nie będzie takiej rewolucji jak FD->EF, gdzie użytkownicy FD zostali praktycznie na lodzie. Mnie tam już mało interesuje czy mam lustro czy nie mam lustra, najważniejsze aby moje obiektywy z tym współpracowały...
    "It's been more than 30 years since we launched our EF lens mount, and we've sold more than 130 million EF lenses during that time, so we can't simply ignore that many lenses in the market."
    "We want to nurture and support our [existing] EF customers and we're in discussion about that at the moment."

    To stwierdzenia budzą taką nadzieję.
    Ostatnio edytowane przez Sunders ; 11-04-2018 o 03:49

  3. #253
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    "It's been more than 30 years since we launched our EF lens mount, and we've sold more than 130 million EF lenses during that time, so we can't simply ignore that many lenses in the market."
    "We want to nurture and support our [existing] EF customers and we're in discussion about that at the moment."

    To stwierdzenia budzą taką nadzieję.
    no nie wiem, w języku marketingu to sugeruje, że będzie raczej "jakieś" wsparcie niekoniecznie pełne i że jeszcze nie wiedzą jak się z tego wytłumaczą.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 11-04-2018 o 09:51

  4. #254
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Nie wystarczy adapter z przeniesieniem automatyki i AF? No i jeszcze, żeby nie zabijał ceną. Mam wrażenie, że aparat jest już gotowy, a teraz odbywa się marketingowy taniec godowy.

  5. #255
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    no nie wiem, w języku marketingu to sugeruje, że będzie raczej "jakieś" wsparcie niekoniecznie pełne i że jeszcze nie wiedzą jak się z tego wytłumaczą.
    Niepotrzebnie szukasz dziury w całym. Jeśli obiektywów Canona można używać z Sony to tym bardziej będzie to z Canonem. Canon dobrze wie jakie ma jeszcze atuty i już też wdzi, że robi się graniczny moment, gdy powinni zrobić ewolucję. Przy FF najwięcej problemów będzie z działaniem AF bardzo daleko od centrum więc nowe obiektywy będą projektowane pod to - AF na całej matrycy to największa zaleta bezluster.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 11-04-2018 o 10:15

  6. #256
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Niepotrzebnie szukasz dziury w całym. Jeśli obiektywów Canona można używać z Sony to tym bardziej będzie to z Canonem. Canon dobrze wie jakie ma jeszcze atuty i już też wdzi, że robi się graniczny moment, gdy powinni zrobić ewolucję. Przy FF najwięcej problemów będzie z działaniem AF bardzo daleko od centrum więc nowe obiektywy będą projektowane pod to - AF na całej matrycy to największa zaleta bezluster.
    Chciałbyś aby obiektywy Canon EF działały z bezlustrami Canona tak jak działają z bezlustrami Sony - z tego co można tu przeczytać, to jest to właśnie "jakieś" wsparcie. Gdyby miały mieć pełne wsparcie to by o tym powiedzieli wprost, a mówią: "we're in discussion about that".

  7. #257
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Chciałbyś aby obiektywy Canon EF działały z bezlustrami Canona tak jak działają z bezlustrami Sony - z tego co można tu przeczytać, to jest to właśnie "jakieś" wsparcie. Gdyby miały mieć pełne wsparcie to by o tym powiedzieli wprost, a mówią: "we're in discussion about that".
    Ciekawe, czy dyskusja dotycz problemów księgowych, czy technicznych? Dobry adapter, to mniejsza sprzedaż nowych szkieł, ale większa szansa na sprzedaż korpusów. Myślę, że kombinują jakie ograniczenia softowe wprowadzić, żeby zjeść ciastko i mieć ciastko

  8. #258
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Chciałbyś aby obiektywy Canon EF działały z bezlustrami Canona tak jak działają z bezlustrami Sony - z tego co można tu przeczytać, to jest to właśnie "jakieś" wsparcie. Gdyby miały mieć pełne wsparcie to by o tym powiedzieli wprost, a mówią: "we're in discussion about that".
    Przesadzasz a czas pokaże kto ma rację

  9. #259
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ciekawe, czy dyskusja dotycz problemów księgowych, czy technicznych?
    Marketingowych - jak wy... użytkowników tłumacząc im, że to dla ich dobra.

  10. #260
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ciekawe, czy dyskusja dotycz problemów księgowych, czy technicznych? Dobry adapter, to mniejsza sprzedaż nowych szkieł, ale większa szansa na sprzedaż korpusów. Myślę, że kombinują jakie ograniczenia softowe wprowadzić, żeby zjeść ciastko i mieć ciastko
    Obiektyw zaprojektowany pod bezlustro będzie lepszy niż taki co pod DSLR. Tak samo sprzedają przecież nowe ulepszone warianty szkieł. AF na skraju matrycy wymaga trochę innych parametrów, stad też przecież analogowe obiektywy działają gorzej niż te projektowane pod cyfrę. W w/w wywiadzie też wytłumaczyli jasno czemu zrobili takie cuda z AF w 4k w m50. Taki jest biznes. Już widzę jak będąc udziałowcami i widząc słupki możliwych zysków wybieracie te mniejsze...
    Canon nie da w swoim sprzęcie tylu bajerów co Sony bo Sony musi a Canon nie musi więc zapewne wykorzystają to co mają czyli całą masę dotychczasowych klientów wraz ze szkłami jakie mają. Tak czy siak czas zweryfikuje wszystko... Dodatkowo Canon utrzymuje swoje DSLR więc nie może od tak porzucić klientów bo już raz to zrobił.

Strona 26 z 28 PierwszyPierwszy ... 162425262728 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •