Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Zakup Canona dla piętnastolatki

  1. #21
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    w "naszym" kółku jest 500d i dzieciaki robią tym wszystko, łącznie z pracą w studio(wraz z 17-85 - trochę mydlany i całkiem niezłe 50mm f1.8) Do tego zwykły kit, ale wolą używać 17-85.
    Moim skromnym zdaniem 450d jest na obecną chwilę za kiepski - ma go jeden uczeń i widać różnicę gdy trzeba coś wykadrować z całości.
    Zamiast 40d czy też 450d już lepiej 50d lub całkiem dobrze 60d i obiektyw 17-50 (lub 17-55) ze światłem 2,8. Teraz dzieciaki nie chcą startować od zera, bawiąc się złomem typu zenit czy inna analogowa practica - i bardzo dobrze. Ostatnio przez przejściówkę z ciekawości sprawdzałem 50mm practiki i zooma też practiki 28-200mm. W obu przypadkach jakość jest słaba. Gorsza niż obecne kity 18-55. W "normalnych warunkach oświetleniowych" zdjęcia do oglądania na ekranie lub wywołania 15x21cm z większości lustrzanek wyjdą podobne - różnice zaczynają się gdy zaczyna brakować światła.
    Z 5d może być taki problem, że .... nie skorzysta z niczego od swoich kolegów, bo pewnie nikt nie ma szkła do pełnej klatki poza 50mm. A kupowanie dobrych szkieł pełnoklatkowych to inna półka cenowa.

  2. #22

    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    Po co kombinujesz. 40D to bardzo fajny sprzęt, wręcz idealny dla Ciebie i Twojej córki /możliwości-cena/. 40D będzie podobny do aparatu koleżanki, to też ważne. Jak córka się interesuje foto i chodzi na kółko fotograficzne to nie kupuj jej serii xxxD. W tych samych pieniądzach możesz mieć serie tzw. półprofesjonalną xxD, z lepszą ergonomią, wizjerem, autofokusem, serią itd. Jakość obrazka z cropa Canona jest podobna, nowsze aparaty wygrywają gdy jest mało światła i to nie jest przepaść a rozdzielczość pomijam /mniej będzie kadrować tym lepiej/. Ja bym szukał 40D, 50D i może 60D. Kwestia czasu, szczęścia i pieniędzy. FF - 5D jest super /obrazek/ ale to kloc, mocowanie ogranicza dostępne obiektywy a trafić dobry egz. to jak 6 w lotto.
    Ostatnio edytowane przez kafirek ; 09-10-2017 o 11:57

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    5D (890 gram) to kloc, 40D (820gram) to już podręczny sprzęcik idealny dla piętnastolatki... dobre dobre

  4. #24

    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    Po co kombinujesz. 40D to bardzo fajny sprzęt, wręcz idealny dla Ciebie i Twojej córki /możliwości-cena/. 40D będzie podobny do aparatu koleżanki, to też ważne. Jak córka się interesuje foto i chodzi na kółko fotograficzne to nie kupuj jej serii xxxD. W tych samych pieniądzach możesz mieć serie tzw. półprofesjonalną xxD, z lepszą ergonomią, wizjerem, autofokusem, serią itd. Jakość obrazka z cropa Canona jest podobna, nowsze aparaty wygrywają gdy jest masło światła i to nie jest przepaść a rozdzielczość pomijam. Ja bym szukał 40D, 50D i może 60D. Kwestia czasu, szczęścia i pieniędzy. FF - 5D jest super /obrazek/ ale to kloc, mocowanie ogranicza dostępne obiektywy a trafić dobry egz. to jak 6 lotto.

  5. #25

    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    Cytat Zamieszczone przez LuC01 Zobacz posta
    5D (890 gram) to kloc, 40D (820gram) to już podręczny sprzęcik idealny dla piętnastolatki... dobre dobre
    Masz rację co do puch, raczej chodziło mi o cały zestaw z obiektywem. Jak podepnie się L-ke, to waży to swoje. Taki błąd logiczny, myślałem o sobie gdy biorę 5D.

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    Ale nadal nie rozumiem jednego, gloryfikujecie tutaj 40D bo ma lepszą ergonomię, więcej fps, czy sprawniejszy AF - rzeczy które kompletnie się nie liczą w tym co dziewczyna fotografuje. Negujecie za to postęp w matrycy, a aparaty z czasów 40D może dadzą fajny obrazek ale do iso 400 max.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    Nie lepiej kupić coś w miarę nowego, np 750d z kitem?

    40d miało premierę w 2007 roku, cieżko będzie znaleźć dobry niezajechany egzemplarz.

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    750d i 200d to już przyjemne aparaty i raczej nie zniechęca. Może się nawet wkręci w filmowanie.

  9. #29
    Awatar Tomacho
    Dołączył
    Oct 2017
    Miasto
    Ostrowiec-Św.
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    Dziękuję wszystkim za rady.Już myślałem,że wiem czego szukać,a jednak czytając Wasze komentarze znów pojawiło się niezdecydowanie.Myślę,że jeśli chodzi o body,to chyba najlepiej jak kupię coś w dobrych pieniądzach i fajnym stanie z niewielkim przebiegiem,a czy to będzie 50,60D,czy 600,700 to już chyba sprawa drugorzędna.W końcu to fotograf i szkło jest najważniejsze,a dopiero na końcu aparat.Takie wnioski wyciągnąłem czytając Wasze rady,za które serdecznie dziękuję.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zakup Canona dla piętnastolatki

    ... i dlatego piszesz o (w miarę nowych) body, nie wspominając o szkłach
    Chyba się powtórzę - najlepiej byłoby z samą zainteresowaną obejrzeć aparaty różnej klasy i różnej wielkości, bo oprócz danych technicznych liczy się też wygoda użycia, sposób obsługi. Decydując się na wydanie połowy kwoty (ok.1000-1200) da się znaleźć zestaw 100d lub 700d, a to w miarę "współczesne" aparaty.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •