Strona 33 z 133 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #321
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Nie no to będzie świetny sprzęt i na pewno będzie się na nim świetnie pracowało.
    Jednak kłamanie w żywe oczy jak to jest nowa wspaniała matryca i technologia widziana w 5d mk4 i 80d to przegięcie. Rozumiałbym braki technologiczne, ale oni technologię mają i to pokazali na wspomnianych modelach. Nadal do piet nie dorasta elastycznością Sony i Nikona.

    Mam nadzieję, że rynek szybko zweryfikuje cenę i zejdzie do obecnego poziomu 6d lub niżej. Nie uśmiecha mi się kombinowanie z przejściówkami do Sony, ani całkowita zmiana systemu. 5d4 to nei mój próg cenowy. Chociaż może a7 III będzie używalny pod względem pracy AF na niesystemowych szkłach.
    Problemem nie jest Canon ale jego użytkownicy. Praktycznie każda nowa puszka staje się świetna puszką po kilku latach od premiery. Nie bylo chyba jeszcze puszki na którą by się nie psioczyło w dniu premiery.

  2. #322
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nawet w pewnym momencie myślałem nad powrotem do Canona, i właśnie 6dmk2 brałem pod uwagę.
    takie zmiany maja niewielki sens jeśli posiadasz jakieś bardziej konkretne szkła jesteś przyzwyczajony do ergonomii (ja np. jak biore nikona do ręki to stwierdzam że słynna i najlepsza ergonomia nikona jest nie dla mnie) i obróbki to nawet nie warto o tym myśleć korpusy zmieniają się (technologia również) optyka zostaje wydawało się że okres dołka technologicznego canona mamy już za sobą ale wygląda że nasza ulubiona firma potrafi zawsze zaskoczyć niespodziewanym ruchem - dodatkowo przy zawodowym wykorzystaniu to chyba jednak 5D4 jest bardziej odpowiednim wyborem.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Mam nadzieję, że rynek szybko zweryfikuje cenę i zejdzie do obecnego poziomu 6d lub niżej. Nie uśmiecha mi się kombinowanie z przejściówkami do Sony, ani całkowita zmiana systemu. 5d4 to nei mój próg cenowy. Chociaż może a7 III będzie używalny pod względem pracy AF na niesystemowych szkłach.
    mój również, ale ostanio producenci nie mają umiaru a7III nie bedzie tańsze (a z optyką to już wcale nie), popatrz na cenę Nikona 7500 kastrat a cena koń by się usmiał - canon robi to samo (a nawet trochę więcej) tym razem padło na 6DII - podejdź do tego na chłodno - może nie potrzebujesz nowego korpusu szczególnie z taką technologią i w takiej cenie a technologia z 5D4 jest nadal deko (ale zupełnie nieistotne) za konkurencją
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 23-07-2017 o 20:15
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #323
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Chcę wymienić 5d2 bo jednak mnie trochę ogranicza w reporterce. Na 6d pracuje mi się całkiem dobrze więc pewnie dokupię drugi.

  4. #324
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Po inspiracji Fredmiranda i testach na DPreview inni testerzy nie ustają w poszukiwaniach sensora gorszego niż ma 6DII:

    https://petapixel.com/2017/07/20/can...isappointment/

    https://www.slrlounge.com/canon-6d-m...who-is-it-for/

    Wygląda na to, że nie jest to takie proste.

    Canon opublikował z kolei nowe DPP, które otwiera RAWy z 6DII ale to co z nimi potrafi zrobić trudno nazwać wywoływaniem.
    Suwaki Highlight/Shadow nie robią prawie nic a rozjaśnianie wywołuje kolorową sraczkę jak z minionej epoki.
    W stosunku do LR , który w miarę przyzwoicie wywołuje RAWy z 6DII to jakaś farsa. Przyznam, że nie rozumiem o co chodzi w takim podejściu: naganianie klientów na stare 6D i 5DIV czy jak?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #325
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    To jest entry level i rawów wcale nie powinno być

  6. #326
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    może canon bierze za dobra monetę argumenty o umiejętności użycia światłomierza pojawiające się od czasu do czasu na tym forum :mrgreeen: skoro nikt nie koryguje o więcej niż 2-3EV to po co się spinać i produkować matrycę w nowej technologii skoro opiniotwórcze posty pokazują że nie ma takiej potrzeby - bytheway ja również nie rozjaśniam więcej niż 2EV a nawet mniej nauczyłem się z tym żyć .

    ja właśnie upgrejdowałem 17-40 wiem wiem to nadal canon ale w tym zakresie (producent optyki) nie planuję zmian, za to planuję ekstra plenerek - tego już canon nie produkuje i może upgrade monitora ale monitorów (z napisem eizo bo takich używam) canon również nie produkuje - tym sposobem 6DII zanim wyszło to już poszło się ry....

    i taki tam filmik w temacie

    https://www.youtube.com/watch?v=fMt6RPvD4Ms
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 26-07-2017 o 10:25
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #327
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Zadziwiające, że nikt nowego 6D2 nie porównuje do 5D3. Wydaje mi się, ze Canon włożył sporo pracy aby dopasować matryce 6D2 do tego, co produkował 5D3. Pewnie ktoś premię dostał za to, że nie zrobił tak dużej odchyłki jak w przypadku 5d2 vs 6D

    Po narzekaniach na 6D2 wychodzi, że 5D3 to jest najgorszy model jaki Canon śmiał wyprodukować i nim się nic nie da zrobić

    ...

  8. #328
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @kuchatek ale wiesz o tym, że od premiery 5d3 świat się zdążył sporo zmienić?

  9. #329
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Tak, ale czy idziemy do przodu? Nagle okazało się, że bez wyciągania czegoś 3-5ev aparat nie jest w stanie zrobić zdjęcia.

    --- Kolejny post ---

    Co nie znaczy, że nie jestem w grupie zawiedzionych. Liczyłem, że dorównają specyfikację do obecnych modeli. Tym bardziej, że konkurencja nie śpi. Tradycja jednak silna, znowu kolejny niedorobiony model Canona. Czasami przychodzi taka refleksja, że może by ich olać jak oni nas i zmienić system.

    Bracketing jest bardzo czasochłonny. Zanim Canon raczy zrobić coś uczciwie to kolejne ~3-5 sezonów. A nie, wróć... Wtedy dadzą to co teraz w 5d4... Kolejna niedoróbka

    --- Kolejny post ---

    Niestety Canon przez wiele lat olewania użytkowników nie odczuł negatywnej reakcji po wynikach sprzedaży ze strony swoich klientów. Dopóki nie spadną na 3 miejsce nie ma szans na poprawę strategii wyposażania nowych modeli.
    ...

  10. #330
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Zadziwiające, że nikt nowego 6D2 nie porównuje do 5D3. Wydaje mi się, ze Canon włożył sporo pracy aby dopasować matryce 6D2 do tego, co produkował 5D3. Pewnie ktoś premię dostał za to, że nie zrobił tak dużej odchyłki jak w przypadku 5d2 vs 6D

    Po narzekaniach na 6D2 wychodzi, że 5D3 to jest najgorszy model jaki Canon śmiał wyprodukować i nim się nic nie da zrobić
    Nikt poza mną, bo właśnie chciałem napisać identyczny post. Że posiadacze 5d3 powinni się naprawdę wstydzić swojego sprzętu, i czym prędzej się go pozbyć, bo tym już dzisiaj przyzwoitego zdjęcia się nie zrobi. Kto tym ciągle śluby robi, w zasadzie oszukuje nieświadomych klientów. Okrada ich z tych brakujących EV, które należą im się jak psu buda.

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    @kuchatek ale wiesz o tym, że od premiery 5d3 świat się zdążył sporo zmienić?
    Fakt, zdjęcia, które pięć lat temu by jeszcze ledwo uszły, dzisiaj są nie do zaakceptowania. A co bardziej uświadomieni klienci reagują już śmiechem na fotografa posługująego się sprzętem z tak dawnych czasów. Zasłyszane: DR u pana poniżej 12 EV? Matryca sucha nienasmarowana? Panie, z czym do ludzi?
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 33 z 133 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •