Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
Dwa lata temu kupiłem Viltroxa gdy kupiłem M6. No i... niedawno rozpakowałem w końcu adapter Odblasków nie widzę, ale drażni mnie jedno, gdy podepnę cięższy obiektyw mam dość duże luzy pomiędzy body a adapterem. Przy mniejszych szkłach typu 50 1,8 itd tego tak nie czuć. Ale zapnę 35 1,4 i już robi się kicha. Czy inne chińskie zamienniki, Meike, czy ten słynny Commlite (czy jak to się piszę), są pozbawione tych luzów ?
W moim Viltroxie akurat żadnych luzów nie ma, adapter jest sztywno podpięty pod body i nie da rady nawet nim ruszyć.
(za to mam inny problem, który opisałem powyżej...)

Obawiam się, że to jest skutek większej tolerancji błędów przy produkcji tych tanich zamienników i sądzę, że nie ma znaczenia, że to jest jest akurat Viltrox (swoją drogą, jest on droższy i wygląda porządniej niż np. Meike)...

Swoją drogą 35 1,4 ma skalę ostrości na obiektywie, czy również obserwujesz, że podpięcie obiektywu pod adapter na M-ce zmienia wskazania na skali w stosunku do podpięcia pod lustrzankę?
(u mnie przy Canonie 10-22 obiekt w "nieskończoności" łapie po podpięciu pod M-kę ostrość w okolicy 1 metra).