Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Prosty program do zgrania z miniDV

Widok wątkowy

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Prosty program do zgrania z miniDV

    Mam kilka starych kaset miniDV do zgrania. Nigdy nie bawiłem się w filmowanie, więc moje doświadczenie jest zerowe w tym temacie. Czy możecie doradzić program, spełniający następujące warunki:

    1. Umie zgrywać filmy z kamery miniDV, podłączonej przez FW
    2. Będzie maksymalnie bezobsługowy, idealnie: klikam "zgraj" - a program sam przewija kasetę do początku, zgrywa całość i opcjonalnie znów przewija na początek
    3. Dzieli film na pliki wg scen - nie wiem czy na kasecie jest info o zatrzymaniu/wznowienu nagrywania, ale nawet jeśli nie to da się to przecież wykryć.
    4. Jeśli to możliwe w nazwie pliku umieszcza datę nagrania (nie wiem czy na kasecie jest zapisana taka informacja)
    5. Jest darmowy lub ewentualnie tani.
    6. Jest na Linuxa od biedy na Windę.


    Założenie jest takie, że jedyną późniejszą obróbką, będzie przycięcie filmów do interesujących fragmentów. Ale do tego jest już dużo programów, więc nie ma wymagania, aby to można było zrobić w tym samym. Zwłaszcza, że na pewno to będzie w dwóch oddzielnych krokach - zgranie wszystkiego, a potem wybieranie i przycinanie.

    Do jakiego formatu najlepiej zgrywać? Czy podczas takiego zgrywania można pracować na komputerze, czy lepiej nie bo jak zamuli (dysk, procek, pamięć) to będzie ryzyko pogubienia klatek? Ktoś ma jakieś dobre rady?
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 12-02-2017 o 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •