Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 125

Wątek: MacBook dla fotografa - konfiguracja

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    @ToMo, nie do konca rozumiem twoj post. Ty nigdy nie szukasz plików w Macu, nie ustawiasz systemu pod siebie?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #102
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Kurcze tu nie chodzi o wyzszosc systemu tylko ,ktory Macbook
    Ostatnio edytowane przez Eryk1 ; 02-01-2020 o 17:03
    5d III i parę słoików

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Witamy na forum internetowym
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #104

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Ja napiszę też parę słów. Na początku może napiszę, że nigdy nie miałem MBP i jedyny mój kontakt z produktami Appla to telefon żony oraz kupiony w jednym celu Ipad mini 4 do wpółpracy z dronem. Do pracy ze zdjęciami i filmami zakupiłem Dell XPS 15. Wcześniej to zadanie spełniał Surface Pro 4, którego obecnie używa żona i działa on bezproblemowo i żona na pewno nie zagląda w różne zakamarki systemu (czyli tak jak którys z kolegów). Mój Dell działa również bez najmniejszych problemów i radzi sobie bardzo dobrze. Właściwie też nie muszę zaglądać w zakamarki systemu, robie to czasami ale z ciekawości a nie z koniecazności. Dodam, że posiadam wersję z ekranem 4K dotykowym.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #105

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Nie mogę już edytować posta więc piszę kolejny. Chciałem dodać jeszcze, że praca z dwoma monitorami nie jest żadnym problemem zarówno w przypadku Dell'a jak i Surface Pro. A w sprawie wyboru komputera dla założyciela wątku, który szuka czego do nauki na sofie, to może właśnie taki Surface Pro 4 lub 5 Ci wystarczy? Co prawda ekran nie ma nawet 13" ale za to nie zawsze musisz mieć klawiaturę podpiętą a mając go na kolanach możesz swobodnie operować piórkiem. Mogę zapewnić, że jakość wykonania urządzenia jest na prawdę na najwyższym poziomie. Myślę, że w kwocie zadeklarowanej zmieścisz się spokojnie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #106
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Nie mialem laptopa w rekach od ponad 10 lat Pewnie jest wygodniej po odpieciu klawiatury ,czy masz moze LR na nim? Jesli tak to zalacz screena bo ponizej 13" to wiekszosc odradza. Tak sie zastanawian jesli wywolujemy rawy na tym sprzecie bez ingerencji w kolory to reszta powinna byc ok? Chodzi o cienie i przejscia tonalne? Do podgladu zdjec na sesji tylko kabel do aparatu I byloby by szybciej niz na Ipada z eyefi.
    Ostatnio edytowane przez Eryk1 ; 02-01-2020 o 21:33
    5d III i parę słoików

  7. #107

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Nie mam już na Surface Pro nic do obróbki. Jak wspomniałem jest już w rękach żony. Używałem na nim ACR i Photoshop natomiast samego LR nie miałem. Generalnie działał bardzo sprawnie. To jest wersja z procesorem i7 i 16GB pamięci i dysk SSD 256GB.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #108
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    A uzywajac PS bylo wygodnie ?
    5d III i parę słoików

  9. #109
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    5d III i parę słoików

  10. #110

    Domyślnie Odp: MacBook dla fotografa - konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Tak sie zastanawian jesli wywolujemy rawy na tym sprzecie bez ingerencji w kolory to reszta powinna byc ok? Chodzi o cienie i przejscia tonalne?
    Chodzi o co innego. MBP 13 na Retinie daje rozdzielczość 2560 x 1600 (WQXGA)i to jest tak dużo, że zatraca się postrzegalność ewentualnych mankamentów na zdjęciach - np. nieostrości / nietrafionej ostrości. Tutaj klasyczny monitor minimum 24cale daje zupełnie inny komfort pracy. Ale żeby nie było tak fajnie - jeśli podepniesz MBP do zewnętrznego monitora FullHD 1920x1080, karta grafiki nie postąpi jak pod Windows. Owszem ekran się rozdwoi, ale natywna rozdzielczość zewnętrznego monitora będzie tylko rzeczą umowną. W rezultacie obraz zostanie "na siłę" doskalowany do natywnej rozdzielczości monitora i będzie to widać w postaci miękkich krawędzi czcionek, obraz nie będzie żyletą, będzie taki bardziej analogowy
    Pod Windows nie ma z tym problemu, laptop wyświetla swoje maksimum, a zewnętrzny monitor swoje. Aby pod Makiem było OK - należałoby podpiąć monitor WQXGA albo lepszy.

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •