Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

Mieszany widok

  1. #1
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Angry Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    W pierwszych słowach krótka historia mojej współpracy z Canonem. Użytkuję sprzęt tej firmy od 1995 roku, więc kawałek czasu.
    Od analogowego EOS 5 poprzez większość modeli cyfrowych włączając w to 3 modele serii 1D, MKIII, MKIV i Dx.
    Po co cały ten tekst? Ano nigdy nie musiałem udać się z żadną z puszek do serwisu aż do modelu 1Dx.
    Na gwarancji padła migawka po 200tyś klapnięć i rozszczelnił się moduł matrycy który też musiał zostać wymieniony.
    Gdzie tu problem ktoś powie? Wszystko przecież Ok, wymienione i to na gwarancji. No właśnie, wszystko było Ok do momentu
    gdy nie padła wymieniona wcześniej na gwarancji kolejna migawka, serwis odmówił jej wymiany w ramach gwarancji(padła po 190tyś klapnięć)
    gdyż stwierdził, że już raz wymieniona tejże nie podlega. Ok mówię, ale jak to wygląda w świetle gwarancji na migawkę
    400tyś klapnięć którą ponoć ten model jest objęty? (łącznie dwie niby nowe migawki nie przekroczyły tej wartości)Pan technik stwierdził,
    że jest tylko technikiem i na to mi nie odpowie bo się na tym normalnie nie zna. Napisałem do Canon Polska zapytanie i od tygodnia głucha
    cisza. Konkluzja jest taka, że chcą ode mnie Panowie z Żytniej 1200 zł za wymianę migawki. Piszę te słowa ot tak informacyjnie dla tych
    co wierzą w gwarancje, serwisy i super wytrzymały sprzęt.

    pzdr

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    technik technikiem ale masz jakis dokument gwarancyjny na ktorym powinno jak byk stac co serwis pokrywa w przypadku tego modelu. i sobie gosc moze twierdzic co chce ale jak w gwarancji jest czarno na bialym, ze przysluguje za darmo, to przysluguje
    www albo tez flickr

  3. #3
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Współczuję. Ta firma często pokazuje, że nie ma klasy. A tak z innej beczki - nigdy nie udało mi się ustalić dlaczego działając w UE dają tylko 12m-cy gwarancji. Jest to jedyna taka znana mi firma...

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeszcze raz zapytam. Co napisali w kwestii gwarancji po wymianie. Określili okres gwarancji na usługę?
    Ja nic nie dostałem poza naklejką na obudowie.

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Współczuję. Ta firma często pokazuje, że nie ma klasy. A tak z innej beczki - nigdy nie udało mi się ustalić dlaczego działając w UE dają tylko 12m-cy gwarancji. Jest to jedyna taka znana mi firma...
    Opowiadasz bajędy. Wiele firm daje tylko rok gwarancji. W niektórych można sobie wykupić dłuższy okres ale trzeba uważać, bo często w praktyce okazuje się że nie obejmuje połowy awarii.
    Kiedyś opisywałem tu moje przeboje z serwisem Sony. Nie chce mi się nawet do tego wracać bo tylko nerwicy dostaję.

    Co do serwisu Canona to mnie zrobili w ten sposób, że będę dwa razy płacił za naprawę tej samej usterki w kamerze. Nie chcę tu zanudzać ale krótko mówiąc po naprawie okazało się że dalej nie wszystko działa jak powinno, a ubezpieczyciel kasuje mnie za każdy serwis 6.5 stówki. Paranoja.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    krótko mówiąc po naprawie okazało się że dalej nie wszystko działa jak powinno, a ubezpieczyciel kasuje mnie za każdy serwis 6.5 stówki. Paranoja.
    Ale na płatne naprawy powinna być gwarancja serwisu.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ale na płatne naprawy powinna być gwarancja serwisu.
    I zapewne jest!

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Apple nie wymienia na nowy tylko, na odnowiony. Jesli chodzi o sajszunga, odlkeila mi sie szyba w sgs5, naprawili w ramach gwarancji, na miejscu od reki (godzine czekalem).
    To widocznie ja mam jakieś nadzwyczajne względy - bo przyszedł nowy w pudełku .

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Ale co jest bez sensu? Długość gwarancji? Wg mnie to dość istotne. Ba! w przetargach sporo punktów można zarobić za dłuższą gwarancję.. A co Samsunga - dostałeś 1 rok?
    Teraz to ty nie czytasz .
    Bez sensu jest podawanie przykładów "żeby wiedzieć co omijać". Co do Samsunga to był to przypadek u mojego znajomego. Nie mam pojęcia ile miał na niego gwarancji.
    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    To mnie wkurza, brakuje obiektywnej krytyki... a jeżeli jej nie ma to Canon się cieszy, że forumowicze robią robotę za nich - prezes kupuję nową furę i jest szczęśliwy z oszczędności na marketingu.
    Ja mam propozycję. Przejrzyj to forum i poczytaj, bo krótko mówiąc piszesz bzdury.
    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ale na płatne naprawy powinna być gwarancja serwisu.
    Problem tylko polega na tym czy to uznają. Fakt jest że po rozbiciu kamery jedną rzecz przeoczyli i nie wiadomo co z tym zrobią, a ja im nie byłem w stanie odesłać kamery od razu, bo mam środek sezonu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Początki nałogu Awatar luck1985
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wlkp
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Współczuję. Ta firma często pokazuje, że nie ma klasy. A tak z innej beczki - nigdy nie udało mi się ustalić dlaczego działając w UE dają tylko 12m-cy gwarancji. Jest to jedyna taka znana mi firma...

    Apple też daję. To gwarancja PRODUCENTA. On zapewnia 12 miesięcy. A UE daję/zapewnia 24. Dlatego drugie 12 miechów ma zapewnić kupującemu sprzedawca. A o to trzeba u nas walczyć.

    Oj tam oj tam, małe nie dogadanie się i oby migawkę naprawili. Serwis C i tak jest lepszy od N. Tam wysyłasz, to jedno zrobią, a drugie spier*lą Albo nic nie zrobią i spier*lą

    EDIT
    No w sumie.... padła migawka i naprawili- masz zagwarantowaną żywotność i wymianę. Zmieściło się i wymienili, a że kolejna padła. Tzw peszek. Ma to sens.
    Ostatnio edytowane przez luck1985 ; 06-09-2016 o 23:24

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Podasz jakieś przykłady? Żeby wiedzieć, co omijać ;-)
    Moim zdaniem takie podejście jest bez sensu. Nie ma firm dobrych i nie ma firm złych. Z racji tego czym się zajmuję to przewalamy tony sprzętu - dosłownie - i IMHO nie ma jakichś sztywnych reguł. Może poza jedną - im większa korpo jest gdzieś za plecami danego wyrobu tym większa szansa, że na żadną litość nie ma co liczyć.
    Tu znów przykład jaką gehennę przeszedł mój znajomy z serwisem TV szajsunga.

    Cytat Zamieszczone przez luck1985 Zobacz posta
    Apple też daję. To gwarancja PRODUCENTA. On zapewnia 12 miesięcy. A UE daję/zapewnia 24. Dlatego drugie 12 miechów ma zapewnić kupującemu sprzedawca. A o to trzeba u nas walczyć.
    Z jabłkiem mam akurat dobre doświadczenie. Jak padło wifi w ipadzie to wymienili na nowy ale.......
    ....gwarancja na ten nowy już tylko dwa miesiące.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    Z jabłkiem mam akurat dobre doświadczenie. Jak padło wifi w ipadzie to wymienili na nowy ale.......
    ....gwarancja na ten nowy już tylko dwa miesiące.
    Apple nie wymienia na nowy tylko, na odnowiony. Jesli chodzi o sajszunga, odlkeila mi sie szyba w sgs5, naprawili w ramach gwarancji, na miejscu od reki (godzine czekalem).

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •