Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Wątek: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    informacja z ust Pani przyjmującej sprzęt w serwisie)
    To nie jest żadna informacja.
    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    Napisałem powyżej, że nie dostajesz do ręki żadnych dokumentów po naprawie, nic.
    Jak to? Żadnego kwitu nie dali? Przecież jakaś gwarancja na usługę musi być. Nawet jak sprawdzasz przebieg to dostajesz kwit.

  2. #12
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    To nie jest żadna informacja.


    Jak to? Żadnego kwitu nie dali? Przecież jakaś gwarancja na usługę musi być. Nawet jak sprawdzasz przebieg to dostajesz kwit.
    Nic i jeszcze zostawili brudną matrycę po usłudze serwisowej pt. wymiana migawki. Oparło się o jakiegoś kierownika czy kogoś, żeby w ramach tej usługi oddali mi czystą puszkę.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Zasady z Canonem są proste. Ja nie mówię, że one są słuszne albo sprawiedliwe, ale taka jest rzeczywistość, której ja osobiście jestem świadom od wielu lat jako użytkownik ich sprzętu.

    $$- Canon udziela tylko gwarancji 12 miesięcy na części i robociznę. To znaczy, Canon zapewni sprawny sprzęt za darmo przez rok i nic więcej. To, co nie jest napisane w gwarancji zawartej w pudełku, nie jest objęte gwarancją.

    $$- Canon nie daje i nie deklaruje poza tym absolutnie żadnych innych legalnie obowiązujących gwarancji czy odszkodowań, chyba, że zostanie zmuszony przez prawo, albo wykaże dobrą wolę

    $$- Canon nie przedłuża tej rocznej gwarancji ani o jeden dzień na darmowe naprawy gwarancyjne przez autoryzowany serwis ani nawet na sam koszt wymienionych w ramach gwarancji części. To znaczy, jeżeli naprawią sprzęt przyniesiony w ostatnim dniu gwarancji, i wymieniona część padnie następnego dnia, Canon nie musi jej naprawić w ramach gwarancji. (W praktyce w takim skrajnym przypadku zapewne zgodzi się naprawić, ale formalnie nie musi)

    $$- Canon zwykle wymieniał migawki w niektórych modelach nawet po terminie gwarancji, na podstawie deklarowanej przez Canona w materiałach promocyjnych oczekiwanej ilości klapnięć. Nie ma jednak żadnego pisemnego zobowiązania Canona do kontynuowania tej praktyki. Ta chwalebna tradycja dotyczy tylko pierwszej migawki zakupionej z aparatem.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta


    Jak to? Żadnego kwitu nie dali? Przecież jakaś gwarancja na usługę musi być. Nawet jak sprawdzasz przebieg to dostajesz kwit.
    Nie, Canon nie daje żadnej gwarancji na darmowe naprawy gwarancyjne poza pozostałym czasem oryginalnej gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 06-09-2016 o 17:03
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    I teraz pana który zakupił aparacik Nikon należałoby zapoznac z opiniami o serwisie Nikona...

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Jak to szło, "żółty serwis fotograficzny" (google, a wcześniej "Polish Nikon Service")?
    Tylko w tej chwili chyba strona (już) nie działa.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Heh, myślę ,ze nie ma się co pastwić na Canonem.Każdy koncern/sprzedawca olewa klienta i jego "prawa konsumenta".
    Od komórek przez garnki po samochody i inne dobra.Jak sie pofarci i sprzęt wytrzyma parę latek=chwalimy producenta.
    Jak padnie :to już wiemy: albo się uda ,albo nie :naprawić lub wymienić. Takie czasy
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Pierwsza przeciez wymienili. Z seria 1 to nie swiety grall. Po tylu klatkach, musisz sie liczyc ze zuzyciem sprzetu. W koncu, aparat chyba na siebie zarobil.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 06-09-2016 o 18:30

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeszcze raz zapytam. Co napisali w kwestii gwarancji po wymianie. Określili okres gwarancji na usługę?
    Ja nic nie dostałem poza naklejką na obudowie.

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Współczuję. Ta firma często pokazuje, że nie ma klasy. A tak z innej beczki - nigdy nie udało mi się ustalić dlaczego działając w UE dają tylko 12m-cy gwarancji. Jest to jedyna taka znana mi firma...
    Opowiadasz bajędy. Wiele firm daje tylko rok gwarancji. W niektórych można sobie wykupić dłuższy okres ale trzeba uważać, bo często w praktyce okazuje się że nie obejmuje połowy awarii.
    Kiedyś opisywałem tu moje przeboje z serwisem Sony. Nie chce mi się nawet do tego wracać bo tylko nerwicy dostaję.

    Co do serwisu Canona to mnie zrobili w ten sposób, że będę dwa razy płacił za naprawę tej samej usterki w kamerze. Nie chcę tu zanudzać ale krótko mówiąc po naprawie okazało się że dalej nie wszystko działa jak powinno, a ubezpieczyciel kasuje mnie za każdy serwis 6.5 stówki. Paranoja.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Prawda jest taka, że Canon szczególnie u nas daje **** jeśli chodzi o obsługę klienta. Sam fakt jednej jedynej Żytniej daje do myślenia. Przykładem do naśladowania jest tu Apple i ja nawet jak uważam mojego 6s za gó&^% w porównaniu do np. edge 7 to i tak będę wierny tej firmie za obsługę klienta właśnie. Serwisowałem zarówno telefon jak i macbooki i u nich nie istnieją zdania w stylu "nie da się", "zgodnie z naszą normą", "z tym będzie problem" itp. Ostatnio reklamowałem baterię w 6s i po wymianie stwierdziłem, że nowa też jest nieidealna - Apple następnego dnia wysłało do mnie nowy telefon - mimo, że minęło 8 msc od zakupu. Tak samo z porysowaną matrycą w ekranie - nikt mi nie powiedział "sam, żeś Pan rozj^%&*" tylko "przykro nam, że matryca się porysowała" i wymienili na nową. Dlatego cokolwiek wypuszczą i tak kupię u nich a nie konkurencji.

    Wracając do Canona i Zytniej - reklamowałem u nich 6d - po 2 tyg. użytkowania na matrycy syf, wyczyścili tak, że upieprzyli matówkę. Przy odbiorze zasugerowali wymianę matówki na nową, wymienili. Następnego dnia znów upieprzona matryca. Oddaję i mówią że nowa matówka jest brudna ... Jaja, nie chcieli wymienić, mówię do nich jak to jest możliwe... awantura na całego i wymienili na fabrycznie nową matówkę za połowę ceny - tamta na 100% była używana, okazało się że jak kompresorem dmuchali to gdzieś do zapadki wleciał kurz i podczas pstrykania wylatywał. Przyznali się do winy a kasy nie chcieli oddać :P.

    Jedyny plus żytniej jest taki, że za pieniądzę zrobią i wymienią*wszystko.

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Jedyny plus żytniej jest taki, że za pieniądzę zrobią i wymienią*wszystko.
    Nie jest to prawda. Są sprzęty których z różnych powodów nie naprawiają.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •