Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    OK, przemyślę. Warto słuchać mądrzejszych.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Twoja decyzja ale ja bym zrobił całą ceremonię 50/1.4. Bez lampy. Zdecydowanie. Chyba że to jakiś maleńki kościółek to może być problem.
    Takie pytanie, bo to zawsze mnie ciekawiło, gdy czytałem dyskusje o sprzęcie ślubnym.
    Światło światłem, ale czasami chce się mieć większą głębię ostrości, na przykład żeby mieć dwie twarze w momencie przysięgi, a nie jedną i drugą rozmazaną. Co wtedy?
    Obejrzałem parę ślubów na stronach zawodowców i tam prawie zawsze jest papierowa głębia - niekoniecznie jest to właściwe ze względów kompozycji.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Mam stałkę 50/1,4. Też o tym myślałem, ale chcę uniknąć żonglowania obiektywami i dlatego wybrałem uniwersalny zoom. Ale cały czas biję się z myślami. Lampy błyskowej się nie boję.
    Jeszcze raz dziękuję.
    To może 50mm na 7D a 17-40mm/24-105mm na 5D? Albo tylko 50mm na 5D.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 30-08-2016 o 11:24

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Panowie, dziękuję za pomoc. Mam jeszcze 3 tygodnie do wydarzenia, więc sprawdzę i popróbuję różne opcje, które sugerujecie.

    Ostatnio, w czasie urlopu, robiłem zestawem 5D + 17-40 słynny porcelanowy ikonostas w cerkwi w Białowieży i bardzo ładnie wyszło.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 30-08-2016 o 11:31

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Takie pytanie, bo to zawsze mnie ciekawiło, gdy czytałem dyskusje o sprzęcie ślubnym.
    Światło światłem, ale czasami chce się mieć większą głębię ostrości, na przykład żeby mieć dwie twarze w momencie przysięgi, a nie jedną i drugą rozmazaną. Co wtedy?
    Obejrzałem parę ślubów na stronach zawodowców i tam prawie zawsze jest papierowa głębia - niekoniecznie jest to właściwe ze względów kompozycji.
    Kwestia podejścia i indywidualnego stylu oraz techniki. Z 50/1.4 także możesz mieć dwie ostre twarze. Zależy gdzie i jak się ustawisz.

  5. #15

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Nie wiem jak u Ciebie z obrobka ale... z ta glebia ostrosci to mozna sie odrobine "pobawic". Nie tak dawno jeden z kolegow wrzucil takie cos: http://www.canon-board.info/galerie-...y-slub-103593/
    Nawet zapytalem Go - jedno z nich bylo "sklejone" z dwoch. Tak aby obie twarze byly ostre. Wiec sie da
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez AndrzejXM Zobacz posta
    Nie wiem jak u Ciebie z obrobka ale... z ta glebia ostrosci to mozna sie odrobine "pobawic". Nie tak dawno jeden z kolegow wrzucil takie cos: http://www.canon-board.info/galerie-...y-slub-103593/
    Nawet zapytalem Go - jedno z nich bylo "sklejone" z dwoch. Tak aby obie twarze byly ostre. Wiec sie da
    Tylko po co się męczyć skoro można to osiągnąć na etapie robienia zdjęcia.
    Zazwyczaj się spotykam z odwrotną twórczością a mianowicie z dorabianiem sztucznej, małej GO.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Czasem sklejam zdjęcia, czy to panoramy (co jest oczywiste), czy właśnie w celu rozszerzenia strefy ostrości. Ale tu się przychylam do zdania Aptura, bo leniwy jestem: wolę zrobić pewne manewry w momencie naciskania spustu.

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar Norberto
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Parczew
    Wiek
    36
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Przede wszystkim zachowaj spokój i nie lataj jak na "srake" po kościele bo ksiądz może Cię upomnieć Podczas kazania raczej się nie robi chyba że z daleka tele tak aby nie przeszkadzać młodym i księdzu (a szczególnie księdzu). Najważniejsze momenty jak np. uniesienie Eucharystii pomijamy, choć ja czasami idę w tym czasie na chór Jak zajdziesz do księdza przed mszą to zapytaj dokąd możesz wchodzić bo jeden pozwoli Ci na równi z nim stanąć, a drugi powie że nie wyżej niż któryś tam schodek... Taki zestaw Ci wystarczy. Przy dwóch body problem z żonglowaniem szkłami masz rozwiązany do minimum

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Na weselu zapinasz 17-40 z lampą i jedziesz. Dasz radę.
    17-40 jest za ciemny i widać mydło na rogach pełnej klatki. Generalnie na sali nawet z lampą nie polecam chyba że na 2-3 zdjęcia

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    17-40 jest za ciemny i widać mydło na rogach pełnej klatki. Generalnie na sali nawet z lampą nie polecam chyba że na 2-3 zdjęcia
    Na to jest rada - 16-35/4 IS. 90% na weselu nim robię.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •