Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Jestem posiadaczem aparatu Canon eos 1200D, mam możliwość skorzystania z obiektywu firmy TAMRON AF 75 - 300mm 1:4-5.6 LD TELE-MACRO(1:2) (złotawy kolor obudowy - zakupiony w roku 2003). Obiektyw współpracował wcześniej z aparatem Canon eos 300 (analogowy). Moje pytanie jest następujące: Co sądzicie o takim zestawieniu, czy różnica w wieku urządzeń nie spowoduje np. błędów w oprogramowaniu aparatu?
    Z góry tylko dodam że przymierzam się do zakupu CANONA o takiej samej ogniskowej i tu znów pytanie: czy dla początkującego warto jest inwestować w USM czy zacząć od podstawowego, bo wg specyfikacji optyka jest taka sama, i zaoszczędzić kilka złotych... Albo jeżeli tamron nie będzie robić problemów to szukać innego obiektywu, tym bardziej że ma jeszcze funkcję MACRO.

  2. #2
    Coś już napisał Awatar mystical
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Najlepiej byłoby kupić Tamrona SP 70-300, C75-300 to jest takie sobie szkło. Co do "zabytkowego" Tamrona, jeśli jesteś zadowolony to pstrykaj, ale kupując obiektyw dedykowany do aparatów cyfrowych przeżyjesz szok jakościowy.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Cytat Zamieszczone przez Zaki Zobacz posta
    Jestem posiadaczem aparatu Canon eos 1200D, mam możliwość skorzystania z obiektywu firmy TAMRON AF 75 - 300mm 1:4-5.6 LD TELE-MACRO(1:2) (złotawy kolor obudowy - zakupiony w roku 2003). Obiektyw współpracował wcześniej z aparatem Canon eos 300 (analogowy). Moje pytanie jest następujące: Co sądzicie o takim zestawieniu, czy różnica w wieku urządzeń nie spowoduje np. błędów w oprogramowaniu aparatu?
    Z góry tylko dodam że przymierzam się do zakupu CANONA o takiej samej ogniskowej i tu znów pytanie: czy dla początkującego warto jest inwestować w USM czy zacząć od podstawowego, bo wg specyfikacji optyka jest taka sama, i zaoszczędzić kilka złotych... Albo jeżeli tamron nie będzie robić problemów to szukać innego obiektywu, tym bardziej że ma jeszcze funkcję MACRO.
    Jeżeli masz możliwość skorzystania to skorzystaj. Nie będzie pasować to poszukasz czegoś innego.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    oszczędzaj pieniądze, na starość jak znalazł
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    W celu uszczegółowienia pytania: nie używałem jeszcze tego obiektywu ponieważ drążąc temat spotkałem się z zupełnie rozbieżnymi informacjami (sklepy, znajomy dziennikarz) - od pełnej współpracy do pełnej niezgodności urządzeń... z tąd moja ostrożność, a nie chciałbym zniszczyć sobie aparatu. Obiektyw znam, bo używałem go właśnie z eos 300 w wersji na kliszę....

  6. #6
    Coś już napisał Awatar mystical
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Może działać, a może nie. Dopóki nie sprawdzisz, nie dowiesz się. Ale skoro stare obiektywy EF (w sensie z początku systemu EF) działają z nowymi cyfrowymi lustrzankami, to można przypuszczać, że ten również będzie działał. Co do efektów i/lub ewentualnych skutków, to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Używałem tego szkła wiele lat temu z Canonem 300D. Dawało beznadziejny obrazek w porównaniu z równocześnie posiadanym i chyba starszym Canonem 80-200 f/4.5-5.6. Przy dużo większej rozdzielczości matrycy Twojego aparatu będzie jeszcze bardziej beznadziejnie. Moim zdaniem można nim robić zdjęcia tylko z bardzo mocnym domknięciem przysłony (zwłaszcza na długim końcu).

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Cytat Zamieszczone przez Zaki Zobacz posta
    nie chciałbym zniszczyć sobie aparatu
    Aparatu nie zniszczysz, możesz spokojnie zakładać. Jak już założysz, sam ocenisz, czy taka jakość Ci wystarcza.
    Problemy są, najczęściej słyszałem o problemach ze starymi Sigmami - po drobnej zmianie protokołu komunikacji body/szkło przez Canona stare Sigmy nie potrafią zrozumieć, gdy body wysyła polecenia przymknięcia przysłony. Jeśli robimy na pełnej jasności wszystko działa ok, ale po ustawieniu jakiejkolwiek wartości wymagającej przymknięcia przysłony body wywala "error" (zarówno przy próbie zrobienia zdjęcia, jak i przy podglądzie głębi ostrości). To tylko wyświetlany błąd, nie niesie żadnego niebezpieczeństwa dla sprzętu, i można takich obiektywów używać, ale tylko z pełną jasnością. To tak na wszelki wypadek, gdyby i w tym Tamronie zdarzyło się coś podobnego (nie powinno, kiedyś krążyły pogłoski, że Tamron miał oficjalny dostęp do specyfikacji protokołu komunikacji, a Sigma musiała go samodzielnie odtworzyć).

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Cytat Zamieszczone przez Zaki Zobacz posta
    W celu uszczegółowienia pytania: nie używałem jeszcze tego obiektywu ponieważ drążąc temat spotkałem się z zupełnie rozbieżnymi informacjami (sklepy, znajomy dziennikarz) - od pełnej współpracy do pełnej niezgodności urządzeń... z tąd moja ostrożność, a nie chciałbym zniszczyć sobie aparatu. Obiektyw znam, bo używałem go właśnie z eos 300 w wersji na kliszę....
    To nie kombinuj. Kup za 300-400zł 55-250 albo 75-300, jakość będzie sporo lepsza od tego Tamrona.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Obiektyw Tamron do EOS 1200D

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    można takich obiektywów używać, ale tylko z pełną jasnością. To tak na wszelki wypadek, gdyby i w tym Tamronie zdarzyło się coś podobnego
    Coś takiego nie powinno się zdarzyć. Obiektyw przetrwał w moim posiadaniu do 2008 r., gdy kupiłem Canona 40D i nawet wtedy wszystko działało normalnie. Jednak szybko dokupiłem EF-S 55-250 i z wielką ulgą pozbyłem się zamydlonych zdjęć z tele Tamrona.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •