Strona 295 z 296 PierwszyPierwszy ... 195245285293294295296 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 941 do 2 950 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2941
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 384

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Naśmiewajcie się. Bangi pożyczył mi tego S10e, bo i tak prezes mu wysyła przedprodukcyjnego S24 Ultra. Faktycznie nie przepala nieba.

    Załącznik 14100
    Młody wygląda, jakby go wyciągnęli z dołu z wapnem

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Brak ci na tym forum reklamowania Sony???

    Reklama Samsunga:
    jan pawlak 496

    Antyreklama Samsunga
    atsf 319 postów
    Heldbaum 253
    candar 249
    tomfoot 226
    Leon007 120
    mirror 78
    karlbuk 74
    razem 1319


    (ja 79 postów, ten będzie miał nr 80)

    Chciałbym zauważyć, że przeciwnicy JP napisali wiele więcej postów (1319) niż JP (496). Ten wątek jest bardziej antyreklamą niż reklamą. Ergo zarzut uważam za niesłuszny.
    Sam kilkukrotnie pisałem że do pewnych rzeczy smartfon sie nie nadaje. Nie czytam reklam Samsunga, nie wiem czy go reklamują jako coś do focenia np ptaków.
    Tylko nie piszcie do Samsunga, że polemizowałem z tym że Samsung jest do wszystkiego, bo mi premie obetną
    Dawno sie tak nie uśmiałem

    Heldbaum, nawoływałem by nie pisać w wątku. Zmobilizuj kolegów by się w tym wątku nie udzielali! Napisaliście ponad 1300 postów!!! Ty jesteś w absolutnym czubie osób podtrzymujących wątek przy życiu. Ja ich napisałem 3 razy mniej niż Ty.
    Według Twoich kryteriów to każdy mój post, obojętnie w którym wątku, jest antyreklamą Samsunga I tego będę się trzymał
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #2942
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Heldbaum, nawoływałem by nie pisać w wątku. Zmobilizuj kolegów by się w tym wątku nie udzielali! Napisaliście ponad 1300 postów!!! Ty jesteś w absolutnym czubie osób podtrzymujących wątek przy życiu. Ja ich napisałem 3 razy mniej niż Ty.
    Ja dajmy na to przestaję czytać ten wątek i pisać w nim. Dużo większe szanse na merytoryczną konwersację mam z kaloryferem wiszącym na mojej ścianie niż z autorem tego wątku.

    HOWGH!
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #2943
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Gdy namawiam kolegów, by przestali pisać, pojawiacie się (niekoniecznie Ty @Jacek_Z ) "jak z pod ziemi" i prowokujecie dalszą dyskusję. Więc po co piszesz, żebym "namawiał"?
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #2944
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    zupełnie nie rozumiem dlaczego władza stawia mnie i moje posty w opozycji do jp. czasem jestem w opozycji do "wiedzy" foto jp.

    jp wytworzył sporo tematycznych wątków w których podaje "wiedzę" fotograficzną nie mającą pokrycia w nauce - przypomnę tylko dwa lub więcej wątków o perspektywie zależnej od ogniskowej obiektywu - perspektywie szerokokątnej czy kompresja przestrzeni w teleobiektywie, w których myli skutki z przyczynami i opisuje nieistniejące zjawiska - staram się czasem prostować tą "wiedzę" (tyle i tylko tyle) bo przy aktualnym stanie szkolnictwa jeszcze ktoś gotów w to uwierzyć, a potem po odkryciu w sobie daru nauczania nauczać kolejne generacje pasjonatow foto.
    moim zdaniem władza powinna w miarę szybko prostować tego typu odkrywcze wątki bo normalne metody (oparte na dyskusji) w tym przypadku nie zadziałają - to walka z wiatrakiem, a czasem z wiatrakami.

    w przypadku wątku smartofonowego czy AI jest trochę inaczej tutaj mamy do czynienia najczęściej nie z wiedzą lub "wiedzą" tylko z poglądami spekulatywnymi na temat przyszłości więc trudno coś takiego prostować bo to tylko poglądy - oczywiście najczęściej wspierane "wiedzą" i zdjęciami które mają potwierdzać tezy o aktualnej lepszości - ale nadal tylko poglądy.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 20-07-2023 o 08:06
    EOS 3, 5D, R5

  5. #2945
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja dajmy na to przestaję czytać ten wątek i pisać w nim. Dużo większe szanse na merytoryczną konwersację mam z kaloryferem wiszącym na mojej ścianie niż z autorem tego wątku.

    HOWGH!
    To znane zjawisko.
    Najlepiej się dyskutuje gdy obaj dyskutanci reprezentuja ten sam poziom wiedzy

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #2946
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Jestem wściekły! Tyle miesięcy pracy i wylądowałem dopiero na 4 miejscu!!! Czas zakasać rękawy i walczyć o podium! Albo nasmarować tu więcej wpisów od Anselma i przejąć wątek! I poprosić o zmianę nazwy "jak smartfonem z fotografii zrobić komedię?'.

  7. #2947
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    zupełnie nie rozumiem dlaczego władza stawia mnie i moje posty w opozycji do jp. czasem jestem w opozycji do "wiedzy" foto jp.
    Nie władza, znalazłeś się na liscie Heldbauma, on cie wskazał:

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Coś Wam powiem, Panowie "Mistrzowie". @Leon007 , @mirror , @Karlbuk , @tomfoot , @zdebik , @atsf (z tego co się zorientowałem, to wszyscy zaliczacie się do kategorii hejterów dokuczających JP. Włącznie ze mną).
    ..
    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Gdy namawiam kolegów, by przestali pisać, pojawiacie się (niekoniecznie Ty @Jacek_Z ) "jak z pod ziemi" i prowokujecie dalszą dyskusję. Więc po co piszesz, żebym "namawiał"?
    Jeszcze raz więc, w formie skondensowanej. Najwięcej by nienawidzony wątek żył robią osoby nie zgadzające sie z tym co pisze JP. Zobacz, że tylko atsf napisał więcej postów niz ty. Bardzo aktywnie działasz na rzecz tego by wątek żył, choć twierdzisz że chcesz jego wygaszenia.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #2948
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 353

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Reklama Samsunga:
    jan pawlak 496

    Antyreklama Samsunga
    atsf 319 postów
    Heldbaum 253
    candar 249
    tomfoot 226
    Leon007 120
    mirror 78
    karlbuk 74
    razem 1319


    (ja 79 postów, ten będzie miał nr 80)
    Solidny trzycyfrowy wynik i piąte miejsce! 4,4% - niezły udział w rynku. W przeciwieństwie do tomfoot'a jestem zadowolony. Nawet się nie spodziewałem, że aż tyle tego wyjdzie. Ale nie nawoływałem to zamykania wątku.
    A poważniej: myślę, że po prostu policzyłeś wszystkie posty od konkretnego hejtera. Na ogół staram się coś powiedzieć, gdy widzę szerzenie ciemnoty typu tworzenie nowej fizyki. Ostatnio kolega Jan lansuje tezę, że głębia ostrości to efekt specjalny i w oku tego nie ma - już nawet nie chce mi się nic mówić. Ale, przyznaję, że czasem jestem złośliwy.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 20-07-2023 o 11:54
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #2949
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Jacek_Z nawiązanie do #2940 (Reklama Samsunga, Antyreklama Samsunga)

    Rozumiem intencja #2940, chciałbym jednak dopisać.

    1. Reklama Samsunga

    Założyłem wątek aparat a smartfon, miał być ciekawostką ale zainteresowało mnie to na tyle że postanowiłem aktywnie wejść, wymieniłem stary smartfon na S22U i od tej pory poznaję/uczę się nowej technologii i czytam i weryfikuję to co czytam na tyle na ile moge na własnym sprzęcie (smartfon, A7R3). Samsung to tylko dlatego że mam dostęp do poprzednich wersji.

    Moje wpisy w tym wątku nie są żadną reklamą, pisze o zaletach i wadach fotografii obliczeniowej. I o swoich doświadczeniach, odczuciach, swoich opiniach, piszę o tym że nie jest łatwo przejść z bańki komfortu "w aparatach" do świata smartfonu w ten sposób by w pełni korzystać z możliwości tej technologii
    Prawdą jest że piszę tylko o swoim fotografowaniu i piszę tylko "jak to jest" w S22/23 i w A7R3 i nie będę pisał o zakresie fotografowania którego nie uprawiam i nie będę pisał "jak to jest" w innym sprzęcie.

    2. Antyreklama Samsunga

    W tych wymienionych postach jest tylko około 10 - 20 postów jakoś nawiązujących merytorycznie do zagadnienia wątku.
    Reszta to antyreklama czegoś innego

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-07-2023 o 12:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #2950
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 353

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Janku, dodaj do tego trochę humoru i dystansu i od razu będzie lepiej.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 295 z 296 PierwszyPierwszy ... 195245285293294295296 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •