Strona 15 z 27 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 264

Wątek: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

  1. #141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Co to za firma Palo? Nie znam. Kupić tanio i dobrze to kupić dwa razy, pierwszy raz tanio a drugi raz dobrze. Odnośnie wyboru aparatu podejmując decyzję o warto zrobić rozeznanie jeśli chodzi o zasilanie czyli dostępność i funkcjonalność zamienników, możliwość zainstalowania dummy battery i zasilania z zewnętrznego źródła jak power bank czy zasilanie sieciowe oraz czy jest możliwość zasilania aparatu przez USB co jest jednak mniej wygodne niż przez dummy battery ale może służyć jako backup w przypadku rozładowania baterii w slocie. Znając Canona pewne opcje będą niedostępne
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 10-12-2022 o 15:38

  2. #142
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Co to za firma Palo? Nie znam. Kupić tanio i dobrze to kupić dwa razy, pierwszy raz tanio a drugi raz dobrze. Odnośnie wyboru aparatu podejmując decyzję o warto zrobić rozeznanie jeśli chodzi o zasilanie czyli dostępność i funkcjonalność zamienników, możliwość zainstalowania dummy battery i zasilania z zewnętrznego źródła jak power bank czy zasilanie sieciowe oraz czy jest możliwość zasilania aparatu przez USB co jest jednak mniej wygodne niż przez dummy battery ale może służyć jako backup w przypadku rozładowania baterii w slocie. Znając Canona pewne opcje będą niedostępne
    Baterie bateriami, ale ładowarka mii się spodobała i działa. https://pl.aliexpress.com/item/32893...d=dSZSRaSvB2QU

    Mam jeszcze identyczne ładowarki do LP-E6 i LP-E12. Wszystkie identyczne, zwarte, lekkie, z własnym kablem USB, wejściami USB micro, USB-C i z wyjściem USB jako power bank. Nie należy trzymać baterii w niepodłączonej do zasilania ładowarce, bo się rozładują, a gdy ma służyć jako power bank, to dopiero wtedy trzeba baterię włożyć.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Odnośnie wyboru aparatu podejmując decyzję o warto zrobić rozeznanie jeśli chodzi o zasilanie czyli dostępność i funkcjonalność zamienników, możliwość zainstalowania dummy battery i zasilania z zewnętrznego źródła jak power bank czy zasilanie sieciowe oraz czy jest możliwość zasilania aparatu przez USB co jest jednak mniej wygodne niż przez dummy battery ale może służyć jako backup w przypadku rozładowania baterii w slocie. Znając Canona pewne opcje będą niedostępne
    R10 ma w gripie przy krawędzi gniazda baterii jakiś otwór z gumową zaślepką, ale to nie będzie rozwiązanie znane z M5, w którym zaślepka do wejścia wtyczki do fałszywej baterii jest w centrum drzwiczek, więc z całą pewnością rozwiązania od M5 się nie da zastosować, a na pewno nie w całości.

    Ale przynajmniej osłonę przeciwsłoneczną od EF-M 15-45 da się założyć na zapchajdziurę RF-S 18-45
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #144
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Żaden zamiennik LP-E17, nawet Patona, nie będzie pokazywał stanu naładowania, i nie będzie ładowalny w oryginalnej ładowarce Canon.
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym zdaniem. Mam zamiennik Newell Plus LP-E17 i w M3 oraz M6 normalnie pokazuje stan naładowania oraz pozwala się ładować o oryginalnej ładowarce.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  5. #145
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym zdaniem. Mam zamiennik Newell Plus LP-E17 i w M3 oraz M6 normalnie pokazuje stan naładowania oraz pozwala się ładować o oryginalnej ładowarce.
    Szukałem ostatnio na Allegro zamienników LP-E17 i przy wszystkich było zastrzeżenie, że nie pokazują stanu w aparacie i nie można ich ładować w oryginalnej ładowarce.

    Zwykły Newell:

    https://allegro.pl/oferta/akumulator...0d-11515505045

    Patona Platinium:

    https://allegro.pl/oferta/akumulator...9-99b3eb0d2d9b

    O zamienniku LP-E17 Newell Plus pierwsze słyszę, ale dobrze wiedzieć, pod warunkiem, że w nowszych aparatach mu to zaawansowanie nie przechodzi.

    Na cyfrowe.pl jest info o wycofaniu modelu z produkcji:

    https://www.cyfrowe.pl/akumulator-ne...17-plus-p.html

    a więc wygląda na to, że nasza kochana inaczej firma znowu zadbała o swoje zasrane interesy
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 10-12-2022 o 21:28
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #146
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    protecta kupiłem jeszcze godzinę temu 11:08 (11:52 potwierdzenie) - też studiowałem z uwagą ten marketingowy bełkot wyszło mi że protecty to nowsza seria (ale które sa lepsze? to niestety nie wyszło)
    Ja kupowałem 2h temu i teraz anulowali mi zamówienie
    Póki co, jedno z dwóch.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 10-12-2022 o 22:34

  7. #147
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja kupowałem 2h temu i teraz anulowali mi zamówienie
    Póki co, jedno z dwóch.
    mi za to przysłali potwierdzenie że towar jest na magazynie i wyślą zwykle na drugi dzień - zobaczymy w poniedziałek kupiłem bardziej dla sportu (w końcu jakaś promocja na miarę czarnego piątku zza wielkiej wody, a nie jakaś popierdułka typu rabat 10% na wtyczce za 30 złotych w czym celują nasi wielcy biznesmeni) dwie baterie zwykle mi starczają na jeden dzień, ale jak przypomniałem sobie cenę zamiennika newella który dokupiłem przy zakupie korpusu to stwierdziłem że przy tej cenie jeszcze jedna bateria nie zaszkodzi
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-12-2022 o 22:51
    EOS 3, 5D, R5

  8. #148

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Żaden zamiennik LP-E17, nawet Patona, nie będzie pokazywał stanu naładowania, i nie będzie ładowalny w oryginalnej ładowarce Canon.
    Wiedziałem to zamawiając nawet robiłem research w tej materii

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym zdaniem. Mam zamiennik Newell Plus LP-E17 i w M3 oraz M6 normalnie pokazuje stan naładowania oraz pozwala się ładować o oryginalnej ładowarce.
    Tu mnie kolega zaskoczył,jeśli to newell plus to chyba już zniknął z rynku

  9. #149
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Tu mnie kolega zaskoczył,jeśli to newell plus to chyba już zniknął z rynku
    Jak bum, cyk, cyk, słowo honoru!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221211_213451410.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	437,4 KB
ID:	9674

    Kupowałem w zeszłym roku w czerwcu, od tamtej chwili się nie interesowałem, ale faktycznie nie ma już ofert tego modelu, więc z tego czy innego powodu został wycofany. A kupiłem właśnie dlatego, że w opisie stało, iż daje się ładować w ładowarce Canona i pokazuje stan naładowania w aparacie.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  10. #150
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Gdy kupiłem M6 mark II to ten Newell był po 149 PLN i w rezultacie kupiłem oryginał Canona za 198 PLN. Pierwszy raz w życiu
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 15 z 27 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •