Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 123

Wątek: O wypłatach słów kilka :).

  1. #71

    Domyślnie

    Sorry, chciałem tylko pokazać, że w większości przypadków cudzej pracy się nie ceni, a swoją wywyższa się niemal pod niebiosa.

  2. #72
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Wiesz to jednak forum o fotografii i naprawdę zarejestrowałeś się po to żeby od razu pisać takie posty? Jakoś mam wątpliwości.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #73

    Domyślnie

    Racja. Niefortunny ten mój pierwszy post. Ale od tematu fotografii daleko nie odbiegłem - w końcu napisano tu, że kasjerkom nie należy się więcej niż 1300 a ja chciałbym spytać czy dlaczego fotografom ma się należeć 3000-5000 za dzień pracy? Fizycznie i psychicznie obie prace potrafią być ciężkie i męczące... A temat jest w hydepark'u. Niemniej moim celem nie jest trollowanie ani pyskówka. Jęsli ktoś to tak odebrał to sorry.

  4. #74
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Urzędnik Zobacz posta
    Racja. Niefortunny ten mój pierwszy post. Ale od tematu fotografii daleko nie odbiegłem - w końcu napisano tu, że kasjerkom nie należy się więcej niż 1300 a ja chciałbym spytać czy dlaczego fotografom ma się należeć 3000-5000 za dzień pracy? Fizycznie i psychicznie obie prace potrafią być ciężkie i męczące... A temat jest w hydepark'u. Niemniej moim celem nie jest trollowanie ani pyskówka. Jęsli ktoś to tak odebrał to sorry.

    Jak połączyć nick z postem to... wnioski nasuwają się same.

    Kasjerka nie inwestuje w sprzęt. Fotograf tak. Sprzęt musi się spłacić i trzeba zarobić na nowy. No i najważniejsze. NIC, NIKOMU się NIE NALEŻY. Każda praca najemna podlega tym samym regułom popytu i podaży co cały rynek.

    Temat kasjerka vs fotograf się wyczerpał. Dalsze kontynuowanie oznacza..... eeee. wszyscy wiedzą co oznacza. :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  5. #75

    Domyślnie

    No i nastanie cisza i spokój przyznam że nie myślałem iż ten temat wywoła takie emocje

  6. #76
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz5DmkI Zobacz posta
    No i nastanie cisza i spokój przyznam że nie myślałem iż ten temat wywoła takie emocje
    Dyskutować można. To w końcu forum dyskusyjne. Byle poglądy wyrażać w miarę spokojnie bez odnośników osobistych.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  7. #77
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz5DmkI Zobacz posta
    No i nastanie cisza i spokój przyznam że nie myślałem iż ten temat wywoła takie emocje
    A ja myślałem i dlatego wydzieliłem .

    Temat budzi emocje, bo dotyczy nas wszystkich, a niektórych w sposób bardzo osobisty. Dlatego prośba jak wyżej żeby nie stosować argumentów emocjonalnych.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #78
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A wg kogo to tak strasznie zapitalasz? Zdajesz sobie sprawę, że ktoś może powiedzieć, że to twoja praca jest mało warta, przecież ty tylko chodzisz z aparatem i wciskasz guzik.
    a skad wiesz czym ja sie zajmuje ?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Urzędnik Zobacz posta
    Zapitalasz? Dla olbrzymiej większzości społeczeństwa Ty masz luksusową pracę. Dostałeś dofinansowanie z UP, zrobisz parę zdjęć i masz kilka tysięcy z jednego dnia pracy (no może dwóch-trzech włączając obróbkę - choc patrząc na portfolio, to raczej długo ona nie trwa, chyba, że masz "wolny" komputer). Kasjerka nie dostała dofinansowania.
    Czy pracownik urzedu statystycznego czy innego ma dostawać więcej niż kasjerka? Za co? Za picie kawy, ewentualnie herbaty? Kasjerka naprawdę zasuwa i uwierz mi, pomimo braku innych kwalifikacji nie jest to praca ani łatwa, ani przyjemna. Niektórym tak się boiwiem życie układa, że nie może sobie pozwolić na dłuższe szukanie pracy i pozostawanie bez środków do życia.
    Nie chcę Cię obrażać, ale jakie Ty masz wielkie kwalifikacje, że zarabiasz tyle w jeden dzień. Oczywiście w porównaniu do kasjerki.
    Z drugiej strony to jako osoba zawodowo wykonująca zdjęcia na ślubach i weselach następnym razem jak będziesz narzekał na forum na "słaby rok dla ślubniaków", weź sobie do serca swoje słowa o zarobkach dla kasjerek i potem się zastanów a z czego Ci ludzie mają opłacić takiego fotografa. Trzy miesiące będzie pracować, żeby go opłacić, a gdzie inne ważniejsze wydatki?
    Wracaj anonimie skad przyszedles. Na takie wypociny nie mam zamiaru odpowiadac bo to juz jest wycieczka osobista. Gratuluje zalozenia specjalni konta by to napisac. Najwyrazniej brak odwagi. Zalosne.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Urzędnik Zobacz posta
    Sorry, chciałem tylko pokazać, że w większości przypadków cudzej pracy się nie ceni, a swoją wywyższa się niemal pod niebiosa.
    Gdzie ja podczas tej rozmowy chocby raz wspomnialem swojej pracy ? ANI RAZU.

    Poza tym jesli zaliczasz sie , a wszystko na to wskazuje , do grona osob ktore nie widza roznic miedzy wlasna firma ( nawet 1 os dzialalnoscia ) a praca na etacie to tym bardziej nie mamy o czym rozmawiac. Klapki na oczy.

    Wszystkim do cholery ciagle sie wydaje ze jak ktos prowadzi DG to juz krezus i panisko...

    Koncze bo bluzgac zaraz zaczne przez takie cos.
    Ostatnio edytowane przez MM-architekci ; 04-08-2011 o 20:57 Powód: Automerged Doublepost
    no comment...

  9. #79
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Gdzie ja podczas tej rozmowy chocby raz wspomnialem swojej pracy ? ANI RAZU.
    W zasadzie to tutaj:

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    I teraz co , pani kasjerka chce zyc np tak jak ja , ktory zapitala zeby miec na to wszystko ?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #80
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    ...

    Wszystkim do cholery ciagle sie wydaje ze jak ktos prowadzi DG to juz krezus i panisko...

    Koncze bo bluzgac zaraz zaczne przez takie cos.
    Wyluzuj chłopie. Tak jak ty nie wiesz jak, tak naprawdę, wygląda praca tak tu poniewieranej kasjerki w markecie, tak ludzie nie wiedzą jak od podszewki wygląda twój zarobek. Ja w życiu robiłem różne rzeczy. Zdarzyło mi się być fizolem na samym dole drabinki hierarchii, jak i organizować pracę zespołu i być z tego rozliczanym. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Ludzie, którzy nie pracowali nigdy na jakimś kierowniczym stanowisku lub nie prowadzili własnej firmy nie zdają sobie na przykład sprawy, jak to naprawdę wygląda. W pracy zwykłego fizola najbardziej podobało mi się to, że jak się kończyła dniówka, to do następnego dnia rano nie musiałem myśleć o robocie. Fizycznie byłem zmęczony, ale psychicznie młody bóg. Jak mi się trzonek od łopaty złamał na drodze, to kierownik miał problem, żeby mi nową łopatę dostarczyć, ja siedziałem jak panisko na krawężniku.
    Jak nie pracuję fizycznie i organizuję pracę innym, jestem rozliczany z efektów uzyskanych przez nich, to nie męczę się fizycznie, ale moja głowa jest często w pracy nawet kiedy, według nie znających jej specyfiki, odpoczywam. Celowo nie piszę czym się zajmuję, bo nie ma to większego znaczenia, każdy zawód (stanowisko) ma swoje lepsze i gorsze aspekty. Każda praca powinna jednak pozwalać na godziwy zarobek, jeśli jest dobrze wykonywana. Staram się nie myśleć o zarobkach innych w kategoriach, że zarabiają zbyt dużo do wkładanego wysiłku. Nie podoba mi się też kiedy robią to inni. A wszystkim, którzy zazdroszczą niektórym grupom zawodowym zawsze mówię, że powinni zająć się właśnie tą profesją, skoro to taki dobry i łatwy zarobek.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •