Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    przy ISO6400-12800 matryca RP plasuje się miedzy A7II i A7III.
    Na ISO12800 tak to wygląda "organoleptycznie", bez wykresów:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RP.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	246,9 KB
ID:	3855
    Mi się nie podoba żaden ale jak ktoś potrzebuje...
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Witam piszę jak w temacie CZY DA SIĘ wykorzystać aparat typu R do np fotografowania na ślubach lub innych imprezach?
    Z takim zapytaniem powinieneś zwrócić się do forumowicza technik8pl. Jego sygnatura wskazuje na to, iż używa on R-ek profesjonalnie https://www.canon-board.info/members...boutme#aboutme
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 06-02-2020 o 23:14

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na ISO12800 tak to wygląda "organoleptycznie", bez wykresów:
    Zapoznaj się proszę jeszcze ze znaczeniem terminu "autopsja". Podpowiem: (stwierdzenie czegoś poprzez własną (naoczną) obserwację; oględziny). Nie obraź się przypadkiem, ale kreowanie "własnych" opinii na podstawie wykresów i testów innych osób bez faktycznego sprawdzenia na posiadanym fizycznie sprzęcie (m.in. te same obiektywy podpinane przez adapter systemowy) i porównania wyników końcowych mija się mocno z realiami, które widać przy obróbce RAWów z powyższych aparatów.

    Nie wiem co chcesz udowodnić, ale mogę Tobie przyznać rację abyś spokojnie spał w nocy. Tak więc niniejszym informuję, że masz rację, EOS RP to doskonały aparat. Zadowoliłem? Było miło, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-02-2020 o 23:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #34
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Spoko. Obleć foty ślubne w ciemnym gotyckim kościele na ISO 12.000-25.000 aparatem sprzed dekady bez żadnych lamp błyskowych (bo tak się teraz działa).
    To teraz jest taka norma? Ja nie słyszałem by ktoś robił ślub na takich ISO. 6400 - OK, 12.800 tylko momentami. I wtedy nie trzeba wyciągać 5 EV.
    Kolejna ważna rzecz. Ja nie słyszałem by fotograf dobierał sprzęt pod 1% zleceń. Nie kupuje się Hasela by zrobić kilka sesji. To się nie opłaca. Nie kupię A7mk3 na max 3 śluby w roku.
    Nie dysponując odpowiednim sprzętem można nie przyjmować zlecenia. To prosta kalkulacja.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To teraz jest taka norma? Ja nie słyszałem by ktoś robił ślub na takich ISO. 6400 - OK, 12.800 tylko momentami. I wtedy nie trzeba wyciągać 5 EV.
    Kolejna ważna rzecz. Ja nie słyszałem by fotograf dobierał sprzęt pod 1% zleceń. Nie kupuje się Hasela by zrobić kilka sesji. To się nie opłaca. Nie kupię A7mk3 na max 3 śluby w roku.
    Zakładając, że fotografowie Ślubni (Ci z prawdziwego zdarzenia) dysponują szkłami o f/1.2 i f/1,4 z pewnością masz rację. Ale istnieje też druga strona medalu i zacytuję jednego fotografa ślubnego i jego przemyślenia: "Kupiłem więc dwa obiektywy które łącznie umożliwiały zrobienie zarówno szerokich ujęć i dobrych zbliżeń: szerokokątny NIKKOR 28-70 mm f/3.5-4.5 oraz teleobiektyw NIKKOR 70-300 mm f/4.5-5.6 . Jak się okazało już na pierwszym ślubie obydwa były nieużyteczne.". Później można się przewrócić czytając dalej: "W praktyce często trzeba korzystać z 1/20s. Jednak wtedy musimy wybrać moment, w którym postacie (główne) się nie poruszają (najczęściej młoda para stoi lub siedzi)."

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie dysponując odpowiednim sprzętem można nie przyjmować zlecenia. To prosta kalkulacja.
    Jacku - genialna myśl. Takie założenie powinno obowiązywać we wszystkich usługach. Ale wiesz jak to jest w praktyce ? Podpowiem - kończy się zazwyczaj pożyczaniem własnych narzędzi fachowcowi, który przyszedł coś naprawić (lub zepsuć).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-02-2020 o 08:51
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Witam piszę jak w temacie CZY DA SIĘ wykorzystać aparat typu R do np fotografowania na ślubach lub innych imprezach?

    Czy jest jakiś model odpowiadający parametrom np 1DX i czy jak ktoś już posiada czy można od tych aparatów oczekiwać solidności?

    Interesuje mnie też jak z dostępnścią i wytrzymałością obiektywów. ?

    Po prostu chce wiedzieć czy takie coś sprawdzi się w firmie czy nie są to podobnych aparatów do Canon 80d gdzie mam wrażenie że wszystko jest z plastiku.
    Według serwisu DXO to taki canon R ma wyższą ocenę niż canon 1dxII
    Na całym świecie ludzie robią zdjęcia eRkami. Ba, nawet zdobywają jakieś śmieszne tytuły fotografa roku - na podstawie jednego czy dwóch zdjęć, więc tak, sprawdzi się on przy fotografowaniu tego typu imprez. DA SIĘ !
    Ja zrobiłem przeszło 150 zleceń na R. Po roku wszytko jak nowe. Sprzęt solidny. Tylko matryca się brudzi szybko.

    Na Twoim miejscu zastanowił bym się jednak nie nad sprzętem, a nad tą "firmą", bo jeśli kwestie tak banalnie proste jak sprzęt do pracy stanowią dla Ciebie wyzwanie, to nie wiem czy dasz radę dostarczać klientowi odpowiedni produkt w dzisiejszych czasach. Konkurencja w tym temacie jest gigantyczna.

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zapoznaj się proszę jeszcze ze znaczeniem terminu "autopsja". Podpowiem: (stwierdzenie czegoś poprzez własną (naoczną) obserwację; oględziny). Nie obraź się przypadkiem, ale kreowanie "własnych" opinii na podstawie wykresów i testów innych osób bez faktycznego sprawdzenia na posiadanym fizycznie sprzęcie (m.in. te same obiektywy podpinane przez adapter systemowy) i porównania wyników końcowych mija się mocno z realiami, które widać przy obróbce RAWów z powyższych aparatów.

    Nie wiem co chcesz udowodnić, ale mogę Tobie przyznać rację abyś spokojnie spał w nocy. Tak więc niniejszym informuję, że masz rację, EOS RP to doskonały aparat. Zadowoliłem? Było miło, pozdrawiam
    sytuacja jest oczywista , a wyjasnienie natychmiastowe.
    Wszystkie pomiary wykazuja , ze matryca sony ma wyzszy zakres tonalny.

    To jest mozliwe tylko wowczas jesli matryca ma NIZSZA czulosc , ale jednoczesnie nizej polozony prog czulosci.
    ( czulosc jest definiowana jak dI/dFi - czyli szybkosc zmian natezenia pradu w zaleznosci od zmian natezenia oswietlenia - dla szerokich DR zmiany te musza zachodzic wolniej , w przeciwnym wypadku przy niewielkich zmianach natezenia oswietlenia nastapilby przepal , zakres tonalny bylby waski )

    To oznacza , ze jest w stanie zarejestrowac zmiany natezenia oswietlenia przy nizszych natezeniach niz Canon , dla takiego samego szumu.
    Dlatego polozenie granicy dolnej wyznaczone jest przez poziom szumu - w najlepszym wypadku mozna przyjac = 1 ( tzn sygnal/szum =1).

    W partiach wyzszych szumy juz moga byc porownywalne , albo i Canon moze miec nizsze ( zeby przyrownac i powiedziec co jest lepsze , nalezaloby to zrobic dla tej samej rozdzielczosci obrazowania , gdyz sa one ze soba powiazane- wyzsza rozdzielczosc - wyzszy szum ).

    Jesli nie wykorzystujemy pelnego zakresu tonalnego matrycy , wowczas ten szerszy zakres jest bez znaczenia , a tym samym nie widzimy nizszych szumow w niskich cieniach , dlatego ze wychodza one poza zakres tonalny monitora przy normalnej obrobce. Natomiast Jesli musimy wykorzystac caly zakres tonalny matrycy , wowczas widac nizszy szum wlasnie w tych niskich partiach.

    Jako, ze matryce sony i nikona Maja wyzsze DR od matryc canona , wiec rzeczywiscie rozjasniajac glebokie cienie widzimy nizszy szum ( oczywiscie tym samym poziom szumu jest mniejszy ). Calkiem normalne zjawisko. Jesli C rozszerzy w nastepnych matrycach DR , musi spasc tym samym szum w niskich partiach swiatel , gdyz to oznacza , ze obnizono prog czulosci , bedzie mozna skuteczniej " wyciagac" niedoswietlenia .

    tak to dziala i nie chce inaczej.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na ISO12800 tak to wygląda "organoleptycznie", bez wykresów:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RP.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	246,9 KB
ID:	3855
    Mi się nie podoba żaden ale jak ktoś potrzebuje...
    Szału w sony nie widzę

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Szału w sony nie widzę
    Wszystko zależy od tego, co się chce zobaczyć. Z tym, że takie testy i obrazki to sobie można wsadzić wiadomo gdzie, o czym pisałem wyżej. Osobiście to bazuję na tym co widzę w obróbce RAWa i nie wierzę w takie testy
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-02-2020 o 12:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #40
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale istnieje też druga strona medalu i zacytuję jednego fotografa ślubnego i jego przemyślenia: "Kupiłem więc dwa obiektywy które łącznie umożliwiały zrobienie zarówno szerokich ujęć i dobrych zbliżeń: szerokokątny NIKKOR 28-70 mm f/3.5-4.5 oraz teleobiektyw NIKKOR 70-300 mm f/4.5-5.6 . Jak się okazało już na pierwszym ślubie obydwa były nieużyteczne.".
    To nie fotograf, tylko patałach Tylko czy jemu trzeba proponować aparat o większym DR? Nie, z kilku powodów. Matryce w Nikonach, od Sony, maja bardzo dobry DR. Drugi powodów jest oczywisty, nie musi kupować lepszego body, powinien kupić lepsze obiektywy. Zoomy 2.8, stałki 1.8.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •