Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 87

Wątek: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

  1. #41
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Candar, ja tam nie wiem jak Canon, bo tu sie narzeka na kundelki, ale nikoniarze generalnie sa kundelkami zachwyceni. Większość osób, która używa sprzetu zawodowo uzywa D810 i D850 a one mają 36-45 Mpx. Sigmy ART tu wygrywają ostrością zdecydowanie, a zoomy Tamrona G2 są 2x tańsze od Nikkorów. Więc nie pisz, że puszki N sa nieatrakcyjne dla szkieł systemowych i pozasystemowych. To jesli mowa o lustrzankach. Co do bezluster. W sobote, przedwczoraj bawiłem się Nikonem Z7 z Sigmą ART 85/1.4, chodzi to jak na lustrzance. Kilka tygodni temu z kolei Canon R działał mi tez bezproblemowo z L-ką na przejściówce.
    Byłem przekonany, że AF będzie zdecydowanie gorszy niż w lustrzankach, a tak nie jest. Już dziś, a nie za 2 lata jest fajniejszy od lustrzankowego jak ktoś uzywa One shot, bo jest tak samo szybki jak w lustrzance, a ma pola porozmieszczane po cąłym kadrze, czyli ma przewage nad lustrzanką. Co do śledzenia sie nie wypowiem, było dobrze ale za krótko obcowałem z aparatami by móc je wychwalać czy dyskwalifikować. Ale na pewno nie ma tragedii, szczególnie jeśli sie patrzy jak słaby AF maja niższe modele Canona, szczególnie na punktach skrajnych bocznych, których nikt w lustrzankach w servo nie używa. W bezlustrze może.

  2. #42
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Doskonale wiem o czym pisałem: https://www.canon-board.info/threads...51#post1385051

    "No niestety Canon nigdy nie był chętny do udzielania informacji na temat swojego bagnetu i stąd odwieczne problemy z kompatybilnością optyki niezależnej jak Sigma, Tamron itp. Tyle tylko, że jak na razie puszki C i N nie są zbyt atrakcyjne pod względem możliwości dla użytkowników szkieł systemowych i pozasystemowych."

    Dla mnie były to i są dalej bardzo istotne sprawy. A wydaje mi się, że równie istotne dla wielu innych użytkowników każdego systemu.
    Wydaje Ci się - trafiłeś w sedno . Nie ekstrapoluj swoich frustracji na całą populację, bo to tak nie działa.
    BTW: Są ludzie dla których takie coś jak Sigma czy Tamron w ogóle nie istnieje i to są dla nich wydumane problemy. A ponieważ w systemie Canona jak sam piszesz zawsze były problemy z tymi szkłami to trzeba mieć tego świadomość. To po prostu nie jest system stworzony dla osób które chcą używać takiej optyki.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 28-01-2019 o 13:28
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Jestem zadowolonym użytkownikiem sigmy art S50A na canonie - w tym co robię działa świetnie, ale należy sobie zdawać sprawę że front focus lub back focus taki do ogarnięcia usb dockiem (dock to świetne narzędzie jakiego dramatycznie brakuje dla obiektywów systemowych canona) to zaledwie wierzchołek góry lodowej - są artykuły na lensrentals o współpracy optyki niezależnej z punktami krzyżowymi i podwójnie krzyżowymi, zwiększaniu czułości af przy świetle 2.8 - to wszystko kuleje w optyce niezależnej ludzie kupują ...... (tu wstawić nazwę optyki niezależnej) 70-200/2.8 i wypisują na forum jak im się poprawia autofocus dla optyki 2.8 - wishful thinking jak to u mnie na wsi gadają.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 28-01-2019 o 14:15

  4. #44
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Tu chyba pokutuje inna sprawa. Kundelki kiedys kupowano, bo były tańsze niż systemówki. Kupowali ci, co chcieli przyoszczędzić. Jak kupowali tanie, ciemne szkło i w dodatku przypinali je do body xxD albo xxxD to co jakie maja mieć zdanie o takiej optyce?
    Paradoksalnie z takiej Sigmy będą wiele bardziej zadowoleni ci, co mają 5Ds i Arta 135/1.8, 85/1.4. Sęk w tym, że tu chyba się udziela mało takich zawodowców.
    Nie generalizujcie w kwestii optyki niezależnej.

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tu chyba pokutuje inna sprawa. Kundelki kiedys kupowano, bo były tańsze niż systemówki. Kupowali ci, co chcieli przyoszczędzić. Jak kupowali tanie, ciemne szkło i w dodatku przypinali je do body xxD albo xxxD to co jakie maja mieć zdanie o takiej optyce?
    Paradoksalnie z takiej Sigmy będą wiele bardziej zadowoleni ci, co mają 5Ds i Arta 135/1.8, 85/1.4. Sęk w tym, że tu chyba się udziela mało takich zawodowców.
    Nie generalizujcie w kwestii optyki niezależnej.
    Z pewną dozą nieśmiałości nadmienię, że jak mi się EF 50 f1,4 rozsypał w rękach (naprawa nieopłacalna) to nie bardzo miałem alternatywę cenową i jakościową w canonie i dlatego kupiłem sigmę. Później sypnął mi się napęd USM w EF 85 1.8, przebolałem naprawę i działa do dzisiaj.

    Żyję w normalnym świecie w którym używam sprzętu fotograficznego i robię jedną puszką po 155.000 klapnięć migawką (5d III), ale nie zamierzam zamykać się wyłącznie w systemie canona, bo jest monopolistą i nie ujawnia specyfiki bagnetu niezależnym producentom szkieł co skutkuje tym, że musiałem każde szkło osobno kalibrować pod puszkę. Mówiąc szczerze - to bardzo głęboko mam to, jaki napis mam na pasku, aparacie i obiektywie. Idę, robię zdjęcia i reszta mnie zupełnie nie interesuje, poza światłem jakie zastanę na zdjęciach i to aby obiektyw trafiał tam, gdzie ja chcę.

    Acha... jeszcze jedno. Jestem amatorem i tu zapewne problem bo cała pisząca tu brać to zapewne sami zawodowcy, którzy przemielili tony sprzętu fotograficznego i używają wyłącznie L-ek canona z czerwonym paskiem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-01-2019 o 15:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #46
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Candar, z całym szacunkiem dla twojego portfolio, ale czy Ty masz płacone za każdy post, albo czujesz się zobligowany do ciągłego tu "czuwania"? Nie tak dawno, w podobny sposób, pewien Wyznawca Sony zniechęcił wielu normalnych użytkowników do odwiedzania tego forum...
    Udanych kadrów, pozdrawiam

    Maciej

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Nie tak dawno, w podobny sposób, pewien Wyznawca Sony zniechęcił wielu normalnych użytkowników do odwiedzania tego forum...
    Sztafeta?

  8. #48
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    nie zamierzam zamykać się wyłącznie w systemie canona, bo jest monopolistą i nie ujawnia specyfiki bagnetu niezależnym producentom szkieł co skutkuje tym, że musiałem każde szkło osobno kalibrować pod puszkę.
    1. Pisz troche precyzyjniej. Bagnet to połączenie mechanicne i każdy chińczyk robi manualne adaptery do systemu. Ty mówisz o protokołach komunikacyjnych, o kodzie, a nie o bagnecie.
    2. Dlaczego tak ci ten Canon doskwiera? Poza 4/3 i teraz Panasie z Sigmą kto ma tak otwarty system? To jest norma wszędzie, a tyś sie uczepił Canona. Nikon też nie udostępnia takich danych, Sony - nic na ten temat nie wiem, ale raczej też nie. Czyli duzi gracze tego nie dają.

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Przeglądając bezproduktywnie net natknąłem się na takie porównanie R vs. a7III z topowymi, natywnymi 85mm: https://www.youtube.com/watch?v=QVus...QCIIxw0QV-TyE8

    Podsumowując jeśli chodzi o kolory, bokeh, szumy i ten najważniejszy DR te aparaty dzieli przepaść. Powtarzam PRZEPAŚĆ Serio jest o czym gadać przez miliony wpisów w internecie *






    *gdyby ktoś nie wyczuł sarkazmu - w ostatecznym rozrachunku to wszystko o co tak wielu się spiera w ogóle nie ma znaczenia, bo różnice są kosmetyczne, nie wiadomo na kogo korzyść
    Miłego dnia
    moja www

  10. #50
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Pokazało się właśnie porównanie praktyczne:
    https://fstoppers.com/originals/real...n-eos-r-335726

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •