Strona 249 z 410 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251259299349 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 481 do 2 490 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2481
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Raczej sporo ciemnej powiedzmy, że zbliżone parametry ustawiam w M, ale reszta światła pochodzi od błysku.
    Na razie jeszcze testuję...
    Miłego dnia
    moja www

  2. #2482
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    @jinks co rozumiesz pisząc ciemno? Czy prawidłową ekspozycja przy 1/125 s, f/1.4 i ISO 1600 to już jest ciemno?
    Dla mnie ciemno, to jest jak nie schodzi iso 6400 dla podanych parametrów. Z tym, że na weselu 1.4 sobie można wsa.... chyba, że portret jednej osobie robisz, bo do repo się nie nadaje tak mała GO. Do tańca zresztą też.

  3. #2483
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Pytanie z innej beczki.
    Czasami używam extendera Kenko x1,4. Jak robiłem to z klasycznym lustrem, to dla przykładu exif z 6d2 i 135/2 pokazywał ogniskową 189 mm i przesłonę 2,8 (przy najbardziej otwartej ), natomiast exif z R wypluwoa ogniskową 189 mm, ale światło jest dalej 2,0? To tak ma być czy może jakiś błąd. Zawsze mnie "uczono", że extender o swoją wartość ogranicza światło, a więc chyba powinno być 2,8, a nie jest.
    Sprawdzałem też na 50/1.4 i też mm pokazuje x1,4, ale światło dalej jest 1,4.

  4. #2484
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Pytanie z innej beczki.
    Czasami używam extendera Kenko x1,4. Jak robiłem to z klasycznym lustrem, to dla przykładu exif z 6d2 i 135/2 pokazywał ogniskową 189 mm i przesłonę 2,8 (przy najbardziej otwartej ), natomiast exif z R wypluwoa ogniskową 189 mm, ale światło jest dalej 2,0? To tak ma być czy może jakiś błąd. Zawsze mnie "uczono", że extender o swoją wartość ogranicza światło, a więc chyba powinno być 2,8, a nie jest.
    Sprawdzałem też na 50/1.4 i też mm pokazuje x1,4, ale światło dalej jest 1,4.
    Sprawdź z extenderem Canona...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #2485
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Sprawdź z extenderem Canona...
    Nie mam jak, bo nie posiadam, ale co chcę podkreślić to z lustrem pokazuje jak trzeba...

  6. #2486
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie mam jak, bo nie posiadam, ale co chcę podkreślić to z lustrem pokazuje jak trzeba...
    Co Ci mogę powiedzieć? Lustro to nie ML ...., a Canon jak zapewne dobrze wiesz uwielbia się bronić przed kundlami.....
    Jedynie to pożycz skąds oryginalny konwerter Canona - jak podłączysz będziesz wiedział gdzie szukać problemu...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #2487
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ale ja nie mam z tym problemu, w niczym mi to nie przeszkadza. Ot, zwykła dociekliwość. Pomyślałem, że może tu światło nie "ucieka".

  8. #2488
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ale ja nie mam z tym problemu, w niczym mi to nie przeszkadza. Ot, zwykła dociekliwość. Pomyślałem, że może tu światło nie "ucieka".
    Takie cuda to może w Sony ......
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #2489
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Takie cuda to może w Sony ......
    Wszystko zależy od punktu widzenia.
    Ja to widzę cuda w R Canona

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #2490
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ale ja nie mam z tym problemu, w niczym mi to nie przeszkadza. Ot, zwykła dociekliwość. Pomyślałem, że może tu światło nie "ucieka".
    Niestety, "ucieka". Fizyka. Średnica otworu czynnego jest taka sama jak była, a ogniskowa dłuższa. Czyli przysłona ulega zmianie.

Strona 249 z 410 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251259299349 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •