Strona 27 z 28 PierwszyPierwszy ... 1725262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #261
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Obiektyw zaprojektowany pod bezlustro będzie lepszy niż taki co pod DSLR. Tak samo sprzedają przecież nowe ulepszone warianty szkieł. AF na skraju matrycy wymaga trochę innych parametrów, stad też przecież analogowe obiektywy działają gorzej niż te projektowane pod cyfrę. W w/w wywiadzie też wytłumaczyli jasno czemu zrobili takie cuda z AF w 4k w m50. Taki jest biznes. Już widzę jak będąc udziałowcami i widząc słupki możliwych zysków wybieracie te mniejsze...
    Canon nie da w swoim sprzęcie tylu bajerów co Sony bo Sony musi a Canon nie musi więc zapewne wykorzystają to co mają czyli całą masę dotychczasowych klientów wraz ze szkłami jakie mają. Tak czy siak czas zweryfikuje wszystko... Dodatkowo Canon utrzymuje swoje DSLR więc nie może od tak porzucić klientów bo już raz to zrobił.
    Może być tak: Canon zaproponuje jakieś rozwiązanie dla obecnych userów szklarni, jednocześnie rozwijając nowe szkła pod nowy bagnet. Korzyści wynikające z użycia tych drugich będą na tyle duże, że pomału, na drodze ewolucji, nastąpi wyparcie tych pierwszych. Oczywiście nie będzie przymusu rezygnacji z EF, dalej będą robiły piękne zdjęcia, tylko będą pozbawione nowych możliwości które dadzą bezlustra. Taka jest moja wizja. Inne rozwiązanie wydaje się samobójczym.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  2. #262
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Korzyści wynikające z użycia tych drugich będą na tyle duże, że pomału, na drodze ewolucji, nastąpi wyparcie tych pierwszych.
    I pewnie jeszcze nie wiedzą co to mogłoby być, aby jednocześnie nie było oczywiste, że to software'owe ograniczenie nie mające żadnego technicznego uzasadnianie.

  3. #263
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Może być tak: Canon zaproponuje jakieś rozwiązanie dla obecnych userów szklarni, jednocześnie rozwijając nowe szkła pod nowy bagnet. Korzyści wynikające z użycia tych drugich będą na tyle duże, że pomału, na drodze ewolucji, nastąpi wyparcie tych pierwszych. Oczywiście nie będzie przymusu rezygnacji z EF, dalej będą robiły piękne zdjęcia, tylko będą pozbawione nowych możliwości które dadzą bezlustra. Taka jest moja wizja. Inne rozwiązanie wydaje się samobójczym.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
    Na FF AF może nie być tak skuteczny bardzo daleko od środka ekranu. Jeśli wprowadza stabilizowana matryce to problemy się poteguja. To jest jednak trochę inne podejście do optyki. Wiadomo, że z czasem będą nowe wersje, nowe warianty.

  4. #264
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Problem zgodności istniejącej optyki EF z AF przyszłego bezlusterkowca Canona jest sztucznie wyolbrzymiony.

    Canon ma technologię Dual Pixel od kilku lat dostępną na rynku i wytestowaną z obiektywami. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na działanie Dual Pixel, a lista zgodnych obiektywów obejmuje ok. 100 pozycji. To jedyny taki system na rynku.

    Dodatkowo z każdą generacją bezlusterkowców Sony coraz lepiej działają one ze szklarnią Canona , co mogę potwierdzić z własnej praktyki.

  5. #265
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Obiektyw zaprojektowany pod bezlustro będzie lepszy niż taki co pod DSLR. Tak samo sprzedają przecież nowe ulepszone warianty szkieł. AF na skraju matrycy wymaga trochę innych parametrów, stad też przecież analogowe obiektywy działają gorzej niż te projektowane pod cyfrę.
    Też mi się tak wydaje. Jednak w wywiadzie z Kazuto Yamaki, dyrektorem generalnym Sigmy padają takie deklaracje:
    "But the [Sony E-mount versions of the Art-series primes] we've just released also offer some advantages for customers.For example if you own a Canon EF mount version of any of them, we can convert your lens to a Sony E-mount version, for a charge.And if that user decides to go back to Canon EF in the future, we can even re-convert the lens back again."

    Czyli deklaruje, że obiektywy serii Art Sigmy można konwertować z mocowania Canona EF na Sony E i z powrotem. Przeczyło by to temu, że pod bezlustro te obiektywy są specjalnie projektowane.

  6. #266
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Też mi się tak wydaje. Jednak w wywiadzie z Kazuto Yamaki, dyrektorem generalnym Sigmy padają takie deklaracje:
    "But the [Sony E-mount versions of the Art-series primes] we've just released also offer some advantages for customers.For example if you own a Canon EF mount version of any of them, we can convert your lens to a Sony E-mount version, for a charge.And if that user decides to go back to Canon EF in the future, we can even re-convert the lens back again."

    Czyli deklaruje, że obiektywy serii Art Sigmy można konwertować z mocowania Canona EF na Sony E i z powrotem. Przeczyło by to temu, że pod bezlustro te obiektywy są specjalnie projektowane.
    Te sigmy to wyglądają jak sigmy z przyspawanym konwerterem (dystansem) zresztą z tego co pamiętam to nimi sa. No i oczywiście elektronika z tyłu pewnie inna lub tylko nawet firmware inny. Inny też jest soft obsługujący pracę AF ale to sigma ma od dawna wbudowane jako opcję przez USB dock.
    Sigma widać kasę umie też liczyć i nie będzie jej wydawała na kosztowny R&D dla Sony
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 11-04-2018 o 17:34

  7. #267
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Problem zgodności istniejącej optyki EF z AF przyszłego bezlusterkowca Canona jest sztucznie wyolbrzymiony.

    Canon ma technologię Dual Pixel od kilku lat dostępną na rynku i wytestowaną z obiektywami. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na działanie Dual Pixel, a lista zgodnych obiektywów obejmuje ok. 100 pozycji. To jedyny taki system na rynku.

    Dodatkowo z każdą generacją bezlusterkowców Sony coraz lepiej działają one ze szklarnią Canona , co mogę potwierdzić z własnej praktyki.
    Masz gdzieś linka do obiektywów canona zgodnych z DP AF?

    Sorry już mam: https://www.canon-europe.com/support...compatibility/
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 07-06-2018 o 20:37
    Miłego dnia
    moja www

  8. #268

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    https://digitalcamerapolska.pl/stref...zulosci-pobity tu jest własnie zmierzch lustrzanek Hi Hi Hi to raczej koniec pitolenia o bezlusterkowcu dla zawodowca
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  9. #269
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Ale wiesz że mamy czerwiec 2018?

  10. #270
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Masz gdzieś linka do obiektywów canona zgodnych z DP AF?

    Sorry już mam: https://www.canon-europe.com/support...compatibility/
    To jest link do obiektywów NIEZGODNYCH z DPAF Wszystkie obiektywy są zgodne poza tymi na liście.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

Strona 27 z 28 PierwszyPierwszy ... 1725262728 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •