Strona 35 z 36 PierwszyPierwszy ... 2533343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 359

Wątek: Canon EF 35/1.4 L mkII

  1. #341
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    A to canon robi ostre zdjęcia nawet jak nie trafi :O ;-)
    Canon trafia czesciej to raz a dwa trafic na sigme ktora ostrzy jak trzeba bez potrzeby kupna docka to wyzwanie.

  2. #342
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Może coś w tym jest. Ktoś tu na forum lansował teorię, że z powodu cen docka zakup Sigm jest nieopłacalny ;-)

  3. #343
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Brawo Ty. Nie ma to jak tyle radości z fajnego szkła. Ja kupiłem sigme 35 1.4 i ... żałuję, bo 35 to kompletnie nie moja ogniskowa
    Ja mam już 2gie podejście do 35mm i też ciągle nie mogę się przyzwyczaić. Za długo fociłem 28+50mm
    Po zakupie 6dmk2 coś jednak zaczęło się zmieniać. Wbrew temu co tu piszecie ten obiektyw ma u mnie największa skuteczność jeśli chodzi o trafność AF-u. Na różnych dystansach, w trudnych warunkach oświetleniowych i całkiem nieźle na bocznych punktach. Stąd częściej zacząłem po niego sięgać i trochę się przełamuję w kierunku 35mm.
    Jakość obrazu jest bardzo wysoka. Przerosła moje oczekiwania.

    Obiektyw ma wg mnie 2 wady:
    - pierwsza bardzo subiektywna więc oczywiście nie bierzcie tego po uwagę - chyba ciągle wolę zestaw ogniskowych 24/28+50.
    - druga...
    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    W gorszych warunkach Canon poradzi sobie lepiej, chyba nie co do tego wątpliwości.
    Niestety nie mam porównania do canona 35/1.4L mk2, bo go jeszcze nie miałem przyjemności używać, ale sigma w ciemnicy troszkę zwalnia. Choć ciągle ostrość ustawia celnie. Na ślubach przy tańczących ludziach jest przez to trochę nietrafionych zdjęć.
    Choć w porównaniu z obiektywami canona w zbliżonych ogniskowych (C28/1.8, C50/1.4, C35/1.4L mkI), które w takich warunkach niby ostrzą szybciej sigma i tak ma odczuwalnie wyższą skuteczność jeśli chodzi o celność AF-u. Możliwe, że na innych puszkach sprawa wygląda inaczej. Piszę o swoich doświadczeniach.

    Osobiście mam teraz mały dylemat. Jeszcze do niedawna chciałem sprzedać ten obiektyw ze względu na ogniskową. Po zakupie nowej puszki okazał się bardzo skutecznym narzędziem z bardzo ładnym obrazkiem.

    Jeśli C35L mk2 jest jeszcze lepszy to tylko się cieszyć. Z tym, że za praktycznie nieużywaną sigmę dałem 2,5k zł i raczej ciężko byłoby mnie teraz namówić na L-kę w tej ogniskowej
    Miłego dnia
    moja www

  4. #344
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja mam już 2gie podejście do 35mm i też ciągle nie mogę się przyzwyczaić. Za długo fociłem 28+50mm
    Po zakupie 6dmk2 coś jednak zaczęło się zmieniać. Wbrew temu co tu piszecie ten obiektyw ma u mnie największa skuteczność jeśli chodzi o trafność AF-u. Na różnych dystansach, w trudnych warunkach oświetleniowych i całkiem nieźle na bocznych punktach. Stąd częściej zacząłem po niego sięgać i trochę się przełamuję w kierunku 35mm.
    Jakość obrazu jest bardzo wysoka. Przerosła moje oczekiwania.

    Obiektyw ma wg mnie 2 wady:
    - pierwsza bardzo subiektywna więc oczywiście nie bierzcie tego po uwagę - chyba ciągle wolę zestaw ogniskowych 24/28+50.
    - druga...

    Niestety nie mam porównania do canona 35/1.4L mk2, bo go jeszcze nie miałem przyjemności używać, ale sigma w ciemnicy troszkę zwalnia. Choć ciągle ostrość ustawia celnie. Na ślubach przy tańczących ludziach jest przez to trochę nietrafionych zdjęć.
    Choć w porównaniu z obiektywami canona w zbliżonych ogniskowych (C28/1.8, C50/1.4, C35/1.4L mkI), które w takich warunkach niby ostrzą szybciej sigma i tak ma odczuwalnie wyższą skuteczność jeśli chodzi o celność AF-u. Możliwe, że na innych puszkach sprawa wygląda inaczej. Piszę o swoich doświadczeniach.

    Osobiście mam teraz mały dylemat. Jeszcze do niedawna chciałem sprzedać ten obiektyw ze względu na ogniskową. Po zakupie nowej puszki okazał się bardzo skutecznym narzędziem z bardzo ładnym obrazkiem.

    Jeśli C35L mk2 jest jeszcze lepszy to tylko się cieszyć. Z tym, że za praktycznie nieużywaną sigmę dałem 2,5k zł i raczej ciężko byłoby mnie teraz namówić na L-kę w tej ogniskowej
    Jesli masz dobra sztuke to nie ma sensu zmieniac, tylko focic i cieszyc sie efektami

  5. #345
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Cześć,
    Odświeżę temat. Czy ktoś z Was się przesiadł z wersji I ?
    Interesują mnie głównie jedna rzecz:
    - czy AF jest dokładniejszy w wersji II? W wątku sporo o FF na dalszych odległościach. Podobna sprawa była w wersji I,
    - czy po zakupie musieliście kalibrować AF w aparacie? Jeżeli tak na jakie wartości?
    Od czterech lat używam wersji I i zastanawiam się czy jest sens się przesiadać.

  6. #346
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Re: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Cześć,
    Odświeżę temat. Czy ktoś z Was się przesiadł z wersji I ?
    Interesują mnie głównie jedna rzecz:
    - czy AF jest dokładniejszy w wersji II? W wątku sporo o FF na dalszych odległościach. Podobna sprawa była w wersji I,
    - czy po zakupie musieliście kalibrować AF w aparacie? Jeżeli tak na jakie wartości?
    Od czterech lat używam wersji I i zastanawiam się czy jest sens się przesiadać.
    -tak, jestem po przejsciach :-) (blisko 6 lat z mkI)
    -tak, af jest pewniejszy (w teorii miał byc minimalnie wolniejszy przez ogległosc ostrzenia) ale ja tego nie zauważam, wręcz wydaje się szybszy, brak uwag na dalszych odległościach
    -nie, ustaiwienia na 0, w mkI miałem +7
    -3xTAK warto sie przesiadac :-)(ostrosc mkII to inna bajka)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 09-03-2019 o 08:32
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #347
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    -tak, jestem po przejsciach :-) (blisko 6 lat z mkI)
    -tak, af jest pewniejszy (w teorii miał byc minimalnie wolniejszy przez ogległosc ostrzenia) ale ja tego nie zauważam, wręcz wydaje się szybszy, brak uwag na dalszych odległościach
    -nie, ustaiwienia na 0, w mkI miałem +7
    -3xTAK warto sie przesiadac :-)(ostrosc mkII to inna bajka)
    Dzięki Tombas.
    U mnie w mk I mam MFA na +6 więc podobnie.
    Mam z tą nową wersją pewien problem. Przeglądam sample i problem polega na tym, że to szkło jest aż za ostre Obrazek jest jakiś taki "cyfrowy" i sterylny. Podobnie jak w 16-35/4L. W starej wersji 35/1.4 lubię to "analogowe" obrazowanie ze wszystkimi jego wadami. No cóż, pewnie będę musiał i tak kupić nową wersję i sam się przekonać

  8. #348
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Przed wydaniem minimum prawie 7500 zł odpowiedz sobie sam na kilka pytań.

    Czy charakter rozmycia tła ma dla mnie jakieś znaczenie czy też nie?

    https://youtu.be/2eoCk5RTpdo?t=5m31s

    Czy często robię zdjęcia pod słońce?

    Czy drażnią mnie flary na zdjęciach a jeżeli tak to czy posiadam wiedzę i czas aby je usuwać ze zdjęć?

    https://youtu.be/uMniaEXNCy4?t=1m40s

    Czy jest mi dane pracować z modelkami mniej lub bardziej profesjonalnymi i liczę się z ich zdaniem?

    https://youtu.be/uMniaEXNCy4?t=5m52s

  9. #349

    Domyślnie Odp: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Czy macie wyczuwalny luz na pierścieniu ostrości w płaszczyźnie przód/tył?

  10. #350
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EF 35/1.4 L mkII

    Luz jest, minimalny.

Strona 35 z 36 PierwszyPierwszy ... 2533343536 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •