Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 182 z 183 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 811 do 1 820 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1811

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja bym się nie pchał w nic innego niż NEC lub EIZO jeśli priorytetem jest foto.
    A jak ma się na tle monitorów EIZO monitor Apple Pro Display XDR?
    Nadaje się do obróbki zdjęć?

  2. #1812
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Od zawsze używam irfaview jako przeglądarki fot, od jakichś 20+ lat. Dziś znów siedziałem nad kolorami monitora, myślałem że dobrze dostroiłem (i jest dobrze), odpalam przykładowe foty w irfanview i jak na moje dotychczasowe oko jest ok. Wchodzę do PSa żeby wyeksportować jeden pliczek w mniejszej rozdziałce (irfanview niestety produkuje tu artefakty), a tam.. wszystko bardzo stonowane. Myślę kurna o co chodzi.. odpalam tą samą fotę w zwykłej appce Win10 i tam ten sam efekt co w PS. Odpalam irfana - saturacja jakby z 10% w górę.

    Zacząłem grzebać w ustawieniach irfan, znalazłem color management, zaznaczam ptaszkiem żeby używał tego samego profilu co monitor (było odznaczone), restart appki.. i jest jak PSie, i tej appce Win10. Czyżbym cały czas żył w kolorowym matrixie irfana? dziwne że teraz zobaczyłem tą różnicę, przecież korzystam z pakietu adobe niemal codziennie
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #1813
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    a to pierwszy monitor z szerokim gamutem czy kolejny?
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-01-2024 o 14:15
    EOS 3, 5D, R5

  4. #1814
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    A jak ma się na tle monitorów EIZO monitor Apple Pro Display XDR?
    Nadaje się do obróbki zdjęć?
    Jeszcze będzie spora różnica moim zdaniem do wyżej wymienionych. Akurat lepszym wyborem jest Studio Display pod foto.

  5. #1815
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    a to pierwszy monitor z szerokim gamutem czy kolejny?
    tak, pierwszy

    jak tylko cena Maczków Air M2 spadnie to chcę zanabyć, bo mój stary laptok już nie wyrabia z niczym, ciekaw jestem jaka tam będzie matryca, podobno nie ma co narzekać
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #1816
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Nie mogłem dojść do ładu z kolorami w Benq i skusiłem się jeszcze na Asusa Proart PA329C.
    Dziś przyjechał i siedziałem znów kilka godzin, oba porównując:
    - Asus mimo gorszego interfejsu ma więcej opcji konfiguracji kolorów, jasności, saturacji itp.
    - Asus jest nieco większy przez większe ramki, i grzeje jak kaloryfer, Benq jest fajny bezramkowy i kompletnie zimny - tu plus dla Benq
    - Benq jest znacznie bardziej intuicyjny z tym fajnym pilotem, Asus ma kiepski interfejs
    - oba monitory nie mają opcji całkowitego opuszczenia go do samej podstawki
    - kontynuując, Benq ma fajną opcję, że jeśli wciąż jest za wysoko, można go ściągnąć ze stojaka i postawić na biurku, Asusa niestety trzeba o coś oprzeć.
    - ostrość obrazu, detale na tym samym poziomie
    - może jestem przeczulony, albo nie wiem, co ale Benq ma lewy dolny róg nieco niedoświetlony, a Asus ma lewą połowę panelu ciut ocieploną w porównaniu do prawej (to są serio drobiazgi, normalny user never ever nie zwróciłby uwagi)

    Ze względu na lepsze parametry odwzorowania kolorów i 100% Adobe RBG pewnie zostanę z Asusem.
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...66b6689407.jpg

    I jeszcze refleksja na koniec.
    Jako że przyjemność porównania kosztowała mnie prawie 9k, i jeden z monitorów musze zwrócić, to że straciłem ładnych parę godzin nad kompletnymi duperelami, dziś znów dotarło do mnie, że za bardzo się rozdrabniam nad hobby, a za mało skupiam nad rzeczami w życiu ważniejszymi. Tak więc możliwe, że w I poł. tego roku już nic nowego z arsenału nie wpadnie. Mam po prostu ważniejsze rzeczy na głowie, i postaram się docenić to co już mam, nie narzekając na Sigmę z małorozdzielczym R6
    Warto było? Poczytałem trochę mva i za cholerę bym nie kupił żadnego z nich. Sam, jak zauważyłeś co z tego pokrycia adobe jak kolory nie są skalibrowane, a panel nierówny. Nawet na moim monitorze widać różnicę kolorów miedzy nimi. Nie wiem po ile to monitory są ale wolałbym jednak porządnego Neca 27 cali. No chyba że warunek dla Ciebie to 32 cale. Jak tak, to kupił bym coś tańszego, bo po co przepłacać...
    + za podsumowanie
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 12-01-2024 o 21:30

  7. #1817
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    oba 4300-4500, do przeżycia, wrzucam w koszty, i tak jest lepiej niż w poprzednim

    mój pierwszy 24" był MVA fujitsu, ta technologia była świetna, teraz wszędzie IPS i widać że to nie to samo
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #1818
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    tak, pierwszy

    jak tylko cena Maczków Air M2 spadnie to chcę zanabyć, bo mój stary laptok już nie wyrabia z niczym, ciekaw jestem jaka tam będzie matryca, podobno nie ma co narzekać
    do posta robertsck7 na moim też widać

    szeroki gamut i windowsy to mz taki love and hate generalnie jest dobrze ale czasem sie klnie

    aplikacje te bardziej pro wyświetlą dobrze, trzeba sobie tylko zrobić konwersję do sRGB przy eksporcie, ja zapisuję profil do jpega, jak przesyłasz gdzieś jpega to szansa że ktoś ogarnie jpega z aRGB jest minimalna (nawet ci co powinni ograniać np. robiący wydruki), niekóre aplikacje nie obsługują CM (co zwykle widać) i sytuacja jest dynamiczna coś nie obsługuje, a po jakim upgrajdzie zaczyna obsługiwać, coś obsługuje, a po upgrajdzie może przestać , ja unikam "aplikacji wynalazków"
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-01-2024 o 22:00
    EOS 3, 5D, R5

  9. #1819
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    taaak, już o tym poczytałem i np. do edycji filmów lepiej pasuje profil Rec.709, który też mam i chyba on ultimatnie zostanie jako domyślny. Jest też jak widzę gołymi oczami najbardziej zbliżony do retiny w ajfonie. sRGB też jest, ale jak go wybieram to nic nie mogę dostosować - ani jasności, ani saturacji, itd.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #1820
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    A jak ma się na tle monitorów EIZO monitor Apple Pro Display XDR?
    Nadaje się do obróbki zdjęć?
    Mam w planach na ten rok Apple Studio Dispay. Pro Display XDR to trochę wywala budżet w kosmos, dla amatora jak ja to uważam za armatę do wróbla
    Oglądałem oba w salonie Appla. XDR robi mega wrażenie.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 13-01-2024 o 08:24
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 182 z 183 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •