Strona 12 z 149 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przede wszystkim inny kolor sukienki skutkował innym ustawieniem WB.
    Tak się nie robi testów.
    Trzeba to koniecznie przekazać tej Pani, która używała obu aparatów (R i R5/R6), obrabiała RAWy z tych puszek i wyraziła swoją opinię w tej kwestii. Inaczej będzie żyć w nieświadomości, że wszystko źle zrobiła.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #112
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Tak jak na forum jest wielu wybitnych specjalistów od sprzętu fotograficznego, tak i osoba, która zrobiła ów test jest kolejnym wyjątkowym specjalistą.

  3. #113
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Trzeba to koniecznie przekazać tej Pani, która używała obu aparatów (R i R5/R6), obrabiała RAWy z tych puszek i wyraziła swoją opinię w tej kwestii. Inaczej będzie żyć w nieświadomości, że wszystko źle zrobiła.
    Ta pani mnie nie interesuje. Całego świata nie zbawię, każdej bzdury napisanej w necie nie będę prostował. Interesuje mnie to forum, to by tutaj uświadamiać, że pewne sprawy sa bardziej skomplikowane niz myśli laik.
    Jesli ktoś chce się dzielić swoimi opiniami to powinien mieć szeroką wiedzę w temacie o jakim się wypowiada.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-07-2020 o 11:01
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #114

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Trzeba to koniecznie przekazać tej Pani, która używała obu aparatów (R i R5/R6), obrabiała RAWy z tych puszek i wyraziła swoją opinię w tej kwestii. Inaczej będzie żyć w nieświadomości, że wszystko źle zrobiła.
    Dorzucę się nieco. Wg mnie nikt nie walczy z opinią tej swoją drogą dobrej pani fotograf. Po prostu wybrała kiepski materiał dowodowy na potwierdzenie swoich obserwacji. Btw mnie jedynie trochę dziwi że osoba z takim doświadczeniem fotograficzno-obróbkowym i takim portfolio, broni średnio/słabego dowodu.
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Dorzucę się nieco. Wg mnie nikt nie walczy z opinią tej swoją drogą dobrej pani fotograf. Po prostu wybrała kiepski materiał dowodowy na potwierdzenie swoich obserwacji. Btw mnie jedynie trochę dziwi że osoba z takim doświadczeniem fotograficzno-obróbkowym i takim portfolio, broni średnio/słabego dowodu.
    Mnie natomiast nieustannie dziwi, że wszędzie pełno jest "fahofcuf" , którzy nie mając aparatu w ręce z marszu kwestionują opinie innych osób, dodatkowo zarzucając onej Pani brak wiedzy na tematy foto.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jesli ktoś chce się dzielić swoimi opiniami to powinien mieć szeroką wiedzę w temacie o jakim się wypowiada.
    Fakt. Przydałaby się taka wiedza wielu piszącym na tym forum o aparatach, których nie mieli w ręku.



    BTW - założenie, że wszyscy inni dookoła (krytyka przez Was onej Pani w powyższych postach) nie mają żadnej wiedzy fotograficznej i nie potrafią robić zdjęć oraz nie znają się na postprodukcji zdjęć wychodzących z aparatów, które mają w ręku jest dość słabe. Ale to takie polskie właśnie. Krytykując innych radzę zacząć od siebie...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-07-2020 o 12:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Ale to takie polskie właśnie.
    polskie to jest właśnie znanie się na wszystkim
    jak dla mnie dwa rożne zdjęcia nie przedstawiają żadnej wartości "testowej". można za to śmiało porównać w której kiecce jest bardziej do twarzy
    generalnie ta "jazda" na każdy produkt Canona stała się nuda i nużąca
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    polskie to jest właśnie znanie się na wszystkim
    jak dla mnie dwa rożne zdjęcia nie przedstawiają żadnej wartości "testowej". można za to śmiało porównać w której kiecce jest bardziej do twarzy
    Za to na CB są same "fahofce" , którzy doskonale potrafią zrobić testy oraz wypełnić tabelki i udowodnić innym na wydruku, że DR to ściema

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    generalnie ta "jazda" na każdy produkt Canona stała się nuda i nużąca
    Szczególnie jak ktoś mówi w pozytywach o nowych aparatach
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #118
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jeśli postprodukcja ma świadczyć o WB to ja gratuluję udanych wniosków z porównań.
    Mając sporą wiedzę można sie wypowiadać nie mając danego modelu aparatu w ręku.
    Przykład? To nawet nie wymaga dużej wiedzy, by napisać, ze z tym samym obiektywem aparat o wiele większej ilosci Mpx będzie w pliku RAW ukazywał więcej detalu niż aparat o mniejszej ilości Mpx. Też napiszesz, żeby sie nie wypowiadać, bo sie nie miało aparatu w ręku? Pewne rzeczy wynikają z zasad, teorii i nie wymagają znajomości konkretnego modelu aparatu.
    Przeprowadzanie testów wymaga zachowania wielu rygorów, z których osoby postronne nie zdają sobie sprawy. Dobrze by było gdyby youtuberzy (wielu, wielu z nich) miało wpierw sporą wiedzę, a potem mówiło tylko o tym, co wie, a nie o tym co im sie wydaje, że wie. Opisują pewną zaobserwowaną sytuację, OK, gorzej, że potem próbują wyciągać z tego ogólne wnioski. Pytanie brzmi, czy chwalić te dzielenie się swoim entuzjazmem do fotografii, czy ganić to, jakie teorie próbują snuć.
    Mam kilku znajomych prowadzących kanały na YT. I to są znane nazwiska. Wyłapuję w prawie każdym materiale coś, co mówią nie tak. To są samouki. Na podstawie praktyki opisują coś co im wychodzi. Sęk w tym, że bardzo często ich tłumaczenie jest nieprawidłowe, a to, że cos wyszło tak a nie inaczej nie wynika z tego co oni podają jako przyczynę, a z całkiem innego powodu.
    Efekt finalny jest taki sam (więc czego się czepiasz człowieku, nie?), tłumaczenie niby logiczne, wszystko gra? No nie.
    Do jednego z nich kilkukrotnie "uderzałem" proponując by przed wpuszczeniem filmu w sieć wysyłał mi go do konsultacji (gratis). Nie chce. Terminy by mu się sypały, musiałby robić dokrętki, montować od nowa. To jego usprawiedliwienia. Wie, że ma źle, ale to zostawia. Bo 95% materiału ma dobrze. Już mu nic nie mówię, nie chcę stracić kolegi. Wszyscy mu klaszczą i dziękują za filmy. Ludzie sie z tego uczą. I zapewne będą czasami powielali nieprawdę.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli postprodukcja ma świadczyć o WB to ja gratuluję udanych wniosków z porównań.
    Mając sporą wiedzę można sie wypowiadać nie mając danego modelu aparatu w ręku.
    Przykład? To nawet nie wymaga dużej wiedzy, by napisać, ze z tym samym obiektywem aparat o wiele większej ilosci Mpx będzie w pliku RAW ukazywał więcej detalu niż aparat o mniejszej ilości Mpx. Też napiszesz, żeby sie nie wypowiadać, bo sie nie miało aparatu w ręku? Pewne rzeczy wynikają z zasad, teorii i nie wymagają znajomości konkretnego modelu aparatu.
    Przeprowadzanie testów wymaga zachowania wielu rygorów, z których osoby postronne nie zdają sobie sprawy. Dobrze by było gdyby youtuberzy (wielu, wielu z nich) miało wpierw sporą wiedzę, a potem mówiło tylko o tym, co wie, a nie o tym co im sie wydaje, że wie. Opisują pewną zaobserwowaną sytuację, OK, gorzej, że potem próbują wyciągać z tego ogólne wnioski. Pytanie brzmi, czy chwalić te dzielenie się swoim entuzjazmem do fotografii, czy ganić to, jakie teorie próbują snuć.
    Mam kilku znajomych prowadzących kanały na YT. I to są znane nazwiska. Wyłapuję w prawie każdym materiale coś, co mówią nie tak. To są samouki. Na podstawie praktyki opisują coś co im wychodzi. Sęk w tym, że bardzo często ich tłumaczenie jest nieprawidłowe, a to, że cos wyszło tak a nie inaczej nie wynika z tego co oni podają jako przyczynę, a z całkiem innego powodu.
    Efekt finalny jest taki sam (więc czego się czepiasz człowieku, nie?), tłumaczenie niby logiczne, wszystko gra? No nie.
    Do jednego z nich kilkukrotnie "uderzałem" proponując by przed wpuszczeniem filmu w sieć wysyłał mi go do konsultacji (gratis). Nie chce. Terminy by mu się sypały, musiałby robić dokrętki, montować od nowa. To jego usprawiedliwienia. Wie, że ma źle, ale to zostawia. Bo 95% materiału ma dobrze. Już mu nic nie mówię, nie chcę stracić kolegi. Wszyscy mu klaszczą i dziękują za filmy. Ludzie sie z tego uczą. I zapewne będą czasami powielali nieprawdę.
    To co piszesz obecnie Jacku to wszystko prawda. Też czasami zgrzytam zębami gdy słucham yutubowych przemyśleń na temat fotografii osób , które wychowały się wyłącznie na cyfrze i niekoniecznie znają sprzęt konkurencji. Też mam znajomych z którymi omijam fotograficzne tematy, bo przecież oni się znają
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Za to na CB są same "fahofce" , którzy doskonale potrafią zrobić testy oraz wypełnić tabelki i udowodnić innym na wydruku,
    nie wiem do kogo pijesz, ale np. kolega @Cichy robi fajne i pomocne rzeczy
    moim zdaniem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 12 z 149 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •