Strona 32 z 33 PierwszyPierwszy ... 2230313233 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 328

Wątek: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

  1. #311
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Taka dygresja jak wpiszesz w allegro uszkodzony w obiektywach to głównie są to Samyangi AF. Przypadek? Zwłaszcza że są od niedawna i stanowią ułamek rynku szkieł AF.
    https://allegro.pl/kategoria/obiekty...ing=uszkodzony
    To f-ma Blak M&m Sp. z o.o., Sprzedaż wysyłkowa sprzedająca jako uszkodzone obiektywy których nie jest w stanie sprawdzić, czy działają. Ktoś w ogóle kupuje szkła w ciemno? https://allegro.pl/uzytkownik/Polank...ing=uszkodzony

    Dygresja taka, że miałem AF-ego nowego Tamrona w którym tydzień po zakupie padło sterowanie przysłoną - na gwarancji wymienili, ale gdybym miał tylko to jedno szkło na zleceniu to bym producenta powiesił za....
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-09-2023 o 08:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #312
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Na bezlustrach dobrze chodzą sigmy EF art. Jest też canonowy EF 85L 1.4. Bo EF 85L 1.2 jest dość wolny i nie jest taki sharp jak pewnie większość by chciała.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #313
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Może zdjęcie, które wybrałem nie jest idealne ale właśnie taki jest ten obiektyw o czym pisałem wyżej. Poza tym z moim monitorem jest wszystko ok, to jest fotka bez obróbki tak aby właśnie było widać jaki obrazek daje połączenie R6 i tego Samyanga. Skoro masz Sigmę 85/1.4 to po co się chcesz pchać w tego Samyanga, który jest gorszy prawie pod każdym względem od Sigmy (mam tu na myśli wersję Art) no poza wagą i gabarytami.
    Muszę przyznać, że ostatnie zdanie mnie aż rozbawiło...Zdjęć z tego obiektywu mam całkiem sporo i tych ostrych i takich jak to powyżej ale po tym co napisałeś nie warto mi więcej czasu poświęcać dla takich ludzi jak Ty.
    Fota leci w żółcie dramatycznie, ale jak napisałeś, że to z matrycy czysto to przepraszam, widać balans bieli źle zabanglał. Pisząc Sm miałem na myśli samyanga nie sigmę, dokładnie tego o którego pytam RF 85/1.4, i pracuję na nim z R61 od prawie 3 lat więc wiem co to szkło potrafi dość dokładnie. Co do bycia miłym staruszkiem (szejming ze względu na wiek? serio?, to do totamten uwaga) to fakt, mam już powyżej 50, dlatego pewnie, jako starej daty użytkownik internetów, zrobiłem w miarę głęboki reaserch w tym temacie, zanim zadałem tu pytanie, znalazłszy oczywiście wszystko to co potem cytowaliście (w wątku R62 głównie) i nie znalazłszy tego czego nie zacytowaliście czyli konkretnej opinii osoby, która by dokładnie z tym szkłem miała problem, albo problemu nie miała. Są 35, są 85/1.2 manualne i one nie działają, stąd moje obawy że 85/1.4 też działać nie będzie. Stąd też moja, być może trochę na wyrost, irytacja na kompletnie niepotrzebne informacje i prawdopodobnie mocno błędne z nich wnioski ("nie widzę powodu aby z markiem II coś nie działało.)" Przepraszam, ale zawsze zanim zadam gdzieś pytanie staram się samodzielnie zgłębić temat, tak jak zrobiłem tu, a potem dostaję nic nie wnoszącą informację z obrazkiem, który w moim odczuciu przeczy tezom jakoby był to dobry obiektyw (a wiem że świetny jest bo sam go uwielbiam), to mi place za szybko na klawiaturze poleciały. Co do samego tematu to jutro odbieram R62 i rozwieję wątpliwości, czym chętnie się podzielę tutaj. Miłego
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 06-09-2023 o 15:38

  4. #314
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    Fota leci w żółcie dramatycznie, ale jak napisałeś, że to z matrycy czysto to przepraszam, widać balans bieli źle zabanglał. Pisząc Sm miałem na myśli samyanga nie sigmę, dokładnie tego o którego pytam RF 85/1.4, i pracuję na nim z R61 od prawie 3 lat więc wiem co to szkło potrafi dość dokładnie. Co do bycia miłym staruszkiem (szejming ze względu na wiek? serio?, to do totamten uwaga) to fakt, mam już powyżej 50, dlatego pewnie, jako starej daty użytkownik internetów, zrobiłem w miarę głęboki reaserch w tym temacie, zanim zadałem tu pytanie, znalazłszy oczywiście wszystko to co potem cytowaliście (w wątku R62 głównie) i nie znalazłszy tego czego nie zacytowaliście czyli konkretnej opinii osoby, która by dokładnie z tym szkłem miała problem, albo problemu nie miała. Są 35, są 85/1.2 manualne i one nie działają, stąd moje obawy że 85/1.4 też działać nie będzie. Stąd też moja, być może trochę na wyrost, irytacja na kompletnie niepotrzebne informacje i prawdopodobnie mocno błędne z nich wnioski ("nie widzę powodu aby z markiem II coś nie działało.)" Przepraszam, ale zawsze zanim zadam gdzieś pytanie staram się samodzielnie zgłębić temat, tak jak zrobiłem tu, a potem dostaję nic nie wnoszącą informację z obrazkiem, który w moim odczuciu przeczy tezom jakoby był to dobry obiektyw (a wiem że świetny jest bo sam go uwielbiam), to mi place za szybko na klawiaturze poleciały. Co do samego tematu to jutro odbieram R62 i rozwieję wątpliwości, czym chętnie się podzielę tutaj. Miłego
    Cieszę się, że jednak odpisałeś i tym razem już w nieco lepszym tonie i tak to fota bez obróbki aby właśnie pokazać i nic nie upiększać obrazu z R6 i Samyanga RF (co do balansu bieli to teraz mam porównanie z Sony i uważam, że jest lepiej niż u Canona). Ja źle odczytałem "Sm" jako Sigma. Skoro masz Samyanga 85/1.4 z bagnetem RF to może był jakiś rozrzut jakościowy bo ja generalnie nie byłem zadowolony z tego obiektywu i osoba, której go sprzedałem również po kilku dniach się go pozbyła. Masz może porównanie do czegoś innego jak chociażby wspomniana Sigma ART? Strasznie mnie wkurza taka polityka Canona, że w danym momencie kupujesz szkło, które jest zgodne z bagnetem RF ale za jakiś czas już nie jest zgodne bo komuś coś nie podpasowało...
    Jak możesz to wrzuć tutaj jakieś zdjęcia z Twojego Samyanga, może był rozrzut jakościowy

  5. #315
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Na insta się odezwałem...

  6. #316
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Strasznie mnie wkurza taka polityka Canona, że w danym momencie kupujesz szkło, które jest zgodne z bagnetem RF ale za jakiś czas już nie jest zgodne bo komuś coś nie podpasowało...
    Panowie, sami zauważacie pewne sprawy, ale czy rozpatrujecie je logicznie i kontekstowo? Samo pytanie o to, czy jakiś obiektyw będzie pracował poprawnie na jakimś nowym korpusie, wskazuje na to, że MUSI istnieć w komunikacji pomiędzy body a tym obiektywem protokół identyfikacji swój-obcy, no bo przecież obiektyw się nie zmienia, to tylko nowsze body może mieć fochy względem tego obiektywu.


    Ja do kupna swojej pierwszej lustrzanki cyfrowej podchodziłem 3 razy sprawdzając swoje obiektywy Sigmy i Vivitara, czy działają. Na 400D i 450D nie działała albo przesłona, albo AF, albo nic nie działało, a dopiero EOS 550D nie miał zastrzeżeń do tych obiektywów, a przecież one się nie zmieniły, nic w nich nie uległo poprawie, i nagle ta mityczna "inżynieria wsteczna" okazała się całkiem udana. Od modelu 550D (a może 500D?) wszystkie korpusy jakoś działają z tymi obiektywami, a wcześniejsze nie chciały, chociaż protokół EF wprowadzono w 1987 roku, i już wtedy zaimplementowano identyfikację swój-obcy, gdy jeszcze nie było cyfrowych lustrzanek, i nikt nie wiedział, co to jest EXIF. Dowód na to mam w domu, więc pytania w stylu tego, które zadał @rojo są jak najbardziej zasadne, i nie chodzi tu o żadną kiepską inżynierię wsteczną.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #317
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Przestaje sie dziwić, że w Canonie mieliście taką rezerwę w stosunku do innych producentów. Macie problemy prawie nie znane w innych systemach.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #318
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    261

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Coz za pretekcjonalny ton

    W Nikonie to chyba od dawna trzeba bylo pisać instrukcje co w którym body działa..o ftz z litosci już lepiej nie wspominać,bo też kolorowo nie jest
    ))) falszywe chyba to wspolczucie.. )

  9. #319
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    No tak, bo to ciężko pojąć że są stare obiektywy z napędem typu śrubokręt. Ciekawe, że nie ma problemu ze zrozumieniem ograniczenia dla podpięcia obiektywów EF-S.
    Pominę informacje, że w Canonie ilość fps zależy od użytego obiektywu (EF na bezlustrach) a to już jest paranoja. Duże różnice w lustrzankach czułościach pól AF i dane szkło może pracować na centralnym, ale na bocznych to już nie, bo ma za małą jasność. No bo każdy amator to powinien wiedzieć jakie ma parametry jego aparat?
    To wątek o Samyangu i tym samym o obiektywie "cudzej" firmy. O kundelkach się tu pisało pogardliwie, nie rozumiałem dlaczego, bo np ARTy są lepsze od szkieł systemowych (do lustrzanek) i to zarówno od Canonowskich L jak i od Nikkorów. Widzę, że nadal panuje strach przed kundelkami i zapewne gdyby nie niska cena takiego Samyanga to by nikt nie ryzykował.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #320
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    bo np ARTy są lepsze od szkieł systemowych (do lustrzanek) i to zarówno od Canonowskich L jak i od Nikkorów. Widzę, że nadal panuje strach przed kundelkami i zapewne gdyby nie niska cena takiego Samyanga to by nikt nie ryzykował.
    A cóż to za prawda objawiona? Może w Nikonie Sigma jakoś się utrzyma, w Canonie Arty to kundelki niskiego szczebla.

Strona 32 z 33 PierwszyPierwszy ... 2230313233 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •