Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [50d] Porysowana szybka na wyświetlacz LCD

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Canoniak
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Poland, Zielona Góra
    Wiek
    30
    Posty
    54

    Domyślnie [50d] Porysowana szybka na wyświetlacz LCD

    Witam, z niespełna 2 dni temu dałem mojej młodszej kuzynce aparat, aby go potrzymała. Założyła go naszyję; nie sądziłem, że bd 'aż' tak zwisał.. i niestety zaczął szorować po szybce LCD. Porobiły się drobne rysy od środka, do prawej strony. Co prawda nie są aż tak mocne, jednakże szpeci i czasem przeszkadza w przeglądzie zdjęć. Czy macie może jakiś sprawdzony sposób, aby w jakiś sposób usunąć, lub zmniejszyć owe ryski? Troszkę mi się nie widzi, wysyłanie aparatu na Żytnią do Waw-y. Jestem z Zielonej Góry i to spory kawał. Muszę się z orientować; może na miejscu jest jakiś serwis. Bo z tego co znalazłem na forum, to koszt takiej wymiany, to około 180 zł. +/-
    Co byście radzili?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Michał.
    |Canon EOS 50d | C 50mm f/1.8 | 70-300mm f/4-5.6 | C 18-55mm f/3.5-5.6 IS |

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canoniak Zobacz posta
    Witam, z niespełna 2 dni temu dałem mojej młodszej kuzynce aparat, aby go potrzymała. Założyła go naszyję; nie sądziłem, że bd 'aż' tak zwisał.. i niestety zaczął szorować po szybce LCD. Porobiły się drobne rysy od środka, do prawej strony. Co prawda nie są aż tak mocne, jednakże szpeci i czasem przeszkadza w przeglądzie zdjęć. Czy macie może jakiś sprawdzony sposób, aby w jakiś sposób usunąć, lub zmniejszyć owe ryski? Troszkę mi się nie widzi, wysyłanie aparatu na Żytnią do Waw-y. Jestem z Zielonej Góry i to spory kawał. Muszę się z orientować; może na miejscu jest jakiś serwis. Bo z tego co znalazłem na forum, to koszt takiej wymiany, to około 180 zł. +/-
    Co byście radzili?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Michał.
    Olać i robić zdjęcia...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    tnts
    Guest

    Domyślnie

    1) pasta do zębów lub pasta polerska, ściera i szorowanie całymi godzinami To nie żart - pasta do zębów jest lekko ścierna. Tak samo "naprawiam" płyty CD jak któraś padnie od rys i chce ostatni raz ją odczytać żeby skopiować. Praca na dłuuugie wieczory
    2) dostępne są środki polerskie które delikatnie rozpuszczają tworzywo i pozwalają usunąć rysy - poszukaj na aukcjach
    3) jeżeli to rysy jak od gwoździa - zalać klejem epoksydowym

    Wszystkie 3 metody są ryzykowne i mogą spowodować więcej zniszczeń niż naprawić tak że ja bym zwyczajnie te rysy olał. Przynajmniej widać że używasz aparatu

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Szybka w 50D ma pewną fioletową powłokę która przy jakiejkolwiek próbie polerowania ściera się i efekt jest gorzej niż tragiczny (sprawdzone na własnej skórze) Jedyna opcja to wymiana szybki na nową (na Żytniej 171,90 zł) bądź przyzwyczajenie się do rys. Na ładne spolerowanie nie ma szans.
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  5. #5
    Początki nałogu Awatar WiatruMistrz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    402

    Domyślnie

    Skoro stać Cię na taki sprzęt jak masz w stopce to i stać Cię na taką naprawę, oczywiście rozumiem że chodzienie z tak oszpeconym aparatem powoduje wstyd u posiadacza bo odrazu są mu przypisywene nawet podświadomie "negatywne" cechy charakteru. Jak naprawisz zakup na allegro płytkę ze szkła hartowanego GGS ok. 40zł , doskonale chroni wyświetlacz, mój ocaliła od głębokiej rysy 3cm
    pozdr.
    Panasonic FZ1000 *** Canon G3X *** Canon 500D
    Było:C350D|C20D|C50D/C5D/CPro1/G1X m2
    http://rafalfoto.y0.pl

  6. #6

    Domyślnie

    [QUOTE=WiatruMistrz;839814]Skoro stać Cię na taki sprzęt jak masz w stopce to i stać Cię na taką naprawę, oczywiście rozumiem że chodzienie z tak oszpeconym aparatem powoduje wstyd u posiadacza bo odrazu są mu przypisywene nawet podświadomie "negatywne" cechy charakteru./QUOTE]


  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli to są mniejsze ryski to po prostu zignoruj je.
    Trzeba było kupić osłonę (np z hartowanego szkła jak to są ostatnio popularne) koszt osłony 20-30zł, koszt nowej szybki w aparacie 200-300zł...
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam za wczasu kupić osłonę na LCD np z hartowanego szkła: http://allegro.pl/item1124956245_osl...0d_5d_mk2.html

  10. #10
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Ja nie mam jeszcze tego problemu, ale zastanawiam się nad kupnem takiej osłony, dlaczego? Ponieważ szczególnie odkręcania obiektywów zostawiam ślady na wyświetlacza... w związku z powyższym potem trzeba przetrzeć wyświetlacz, o zarysowanie i przetarcia nie trudno.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •