Strona 360 z 362 PierwszyPierwszy ... 260310350358359360361362 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 591 do 3 600 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

Mieszany widok

  1. #1
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    565

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    Ok, jakoś poszło. Nie wiem czy coś nachrzanione w sofcie i logice, czy ja coś namotałem ale jakoś tak pod górę to zrobili. Niestety u mnie by cokolowiek zrobić oprócz połączenia BT krzyczało że potrzebuje komunikacji Wi-Fi, nawet do wyzwolenia migawki. Na początku przy próbie polaczenia BT, problemy jak wcześniej pisałem. Zrobiłem potem po Wi-Fi ale łączyło z kompem, a nie telefonem. Potem znowu kilkukrotna próba BT z rozłączaniemi załączaniem Wi-Fi w tle no i poszło. Teraz łączy się za każdym razem najpierw BT potem Wi-Fi i wszystko działa.
    Walne klasykiem, wystarczyło przeczytać instrukcje :P
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #2
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Walne klasykiem, wystarczyło przeczytać instrukcje :P
    Robiłem wg instrukcji Canon CC i wskazówek na ekranie aparatu. Czy w instrukcji aparatu jest inaczej? Właśnie jestem w trakcie jej czytania od dechy do dechy, jestem na stronie 412 i BT i telefon.

    Na wi-fi działa wszystko za wyjątkiem lokalizacji. BT potrzebne do dodania lokalizacji. Pytanie co komu potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez zbirr ; 28-10-2023 o 11:23

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 407

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    BlueTooth to jest w ogóle powalony protokół i nie ma co kierować się jego zachowaniem przy ocenie sprzętu. Mam w domu głośnik - taki duży, imprezowy, renomowanej firmy - i jaka jest zabawa, gdy ktoś się do niego chce podłączyć swoim telefonem, a przed chwilą był tam tablet. "Procedura" wyłączenia BT w tablecie, wyłączenia i włączenia głośnika, ponowne połączenie - tym razem z telefonem. Uciecha po pachy, już nawet muzyka nie jest potrzebna.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    BMam w domu głośnik - taki duży, imprezowy, renomowanej firmy - i jaka jest zabawa, gdy ktoś się do niego chce podłączyć swoim telefonem, a przed chwilą był tam tablet. "Procedura" wyłączenia BT w tablecie, wyłączenia i włączenia głośnika, ponowne połączenie - tym razem z telefonem. Uciecha po pachy, już nawet muzyka nie jest potrzebna.
    A to nie Mackie może? Bo jeśli tak to to jest ciężki przypadek ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 407

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A to nie Mackie może? Bo jeśli tak to to jest ciężki przypadek ...
    Tak, tablet to Mak.
    Kiedyś zastanawiałem się czy przejść na maki w ogóle, ale po krótkich analizach dałem spokój właśnie ze względu na te różne "ulepszenia". Mam w domu wifi z dwoma punktami dostępu i zdefinowaną tablicą dopuszczonych adresów MAC. Nawet tutaj tablet apla ma swoje domyślne hocki-klocki.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Macie kurła problemy z GPS, Wi-Fi, BT, NAS, itp., bo się wam zachciało się tego używać i już żyć bez tego nie umiecie. Ja tam nic z tego nie używam, więc nie mam problemów. Z R7 też bym nie miał, gdybym go nie kupił

    P.S.

    Używam BT 5.0 na zewnętrznych nadajniko-odbiornikach do wabika na ptaki i nie mam z tym problemów. Problemy stwarzają implementacje BT w urządzeniach końcowych. A jedyny kabel, jaki wtykam do aparatu, to wężyk spustowy.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    U konkurencji BT, NFC czy skanowanie kodu QR jest potrzebne wyłącznie do przesłania informacji o nazwie hotspotu wifi i hasła do niego tworzonego przez aparat i zapisania ich w aplikacji sterującej aparatem. Można te parametry również wpisać ręcznie w aplikacji. Sama transmisja odbywa się po wifi i dopóki nie zmieni się ręcznie ustawień wifi w aparacie nie potrzebne jest BT, NFC czy skanowanie kodu QR. Podejrzewam, że w Canonie jest tak samo.

  8. #8
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    U konkurencji BT, NFC czy skanowanie kodu QR jest potrzebne wyłącznie do przesłania informacji o nazwie hotspotu wifi i hasła do niego tworzonego przez aparat i zapisania ich w aplikacji sterującej aparatem. Można te parametry również wpisać ręcznie w aplikacji. Sama transmisja odbywa się po wifi i dopóki nie zmieni się ręcznie ustawień wifi w aparacie nie potrzebne jest BT, NFC czy skanowanie kodu QR. Podejrzewam, że w Canonie jest tak samo.
    No nie do końca jednak.
    Jeśli mam połączone po wi-fi to wszystkie okna są aktywne za wyjątkiem lokalizacji. W instrukcji (wklejone ze strony 426 i 427):
    Funkcje Bluetooth®
    Parując aparat ze smartfonem kompatybilnym z technologią Bluetooth o niskim poborze mocy (dalej „Bluetooth”), można:
    ●samoczynnie nawiązać połączenie Wi-Fi za pomocą aparatu lub smartfona (str. 448, 511);
    ●nawiązać połączenie Wi-Fi z aparatem, nawet gdy jest wyłączony(str. 437);
    ●dodawać do obrazów informacje GPS pobrane przez smartfon(str. 412).
    Aparat można także połączyć z pilotem zdalnego sterowania BR-E1(sprzedawanym osobno) za pośrednictwem łączności Bluetooth w celu fotografowania ze zdalnym wyzwalaniem

    Nawiązywanie połączenia ze smartfonem za pośrednictwem sieci Wi-Fi
    W tej części objaśniono sposób nawiązywania połączenia między aparatem a smartfonem za pomocą sieci Wi-Fi.
    Połączenie ze smartfonem przez Wi-Fi umożliwia wykonywanie poniższych czynności:
    ●Wyświetlanie obrazów przechowywanych w pamięci aparatu na smartfonie i zapisywanie ich w pamięci smartfona.
    ●Obsługa aparatu w celu wykonywania zdjęć oraz modyfikacja jego ustawień za pomocą smartfona.
    ●Wysyłanie obrazów z aparatu do smartfona.

    Czyli tylko BT do lokalizacji niestety.

    jeszcze takie coś ze strony 415 instrukcji: Smartfon może uzyskiwać informacje o lokalizacji tylko wtedy, gdy jest sparowany z aparatem za pomocą połączenia Bluetooth
    Ostatnio edytowane przez zbirr ; 28-10-2023 o 16:11

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Pytanie było o sterowanie aparatem i o tym pisalem. Dokładnie tak samo jest u konkurencji, że do lokalizacji wykorzystuje się BT.

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Pytanie było o sterowanie aparatem i o tym pisalem. Dokładnie tak samo jest u konkurencji, że do lokalizacji wykorzystuje się BT.
    Swoją drogą, ciekawe dlaczego tylko BT

Strona 360 z 362 PierwszyPierwszy ... 260310350358359360361362 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •