Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: 5D Mark III - zielone zdjęcia

  1. #11

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - zielone zdjęcia

    Przepraszam ale czasowy brak internetu nie pozwolił na odpowiedź. Zaobserwowałem, że "zielonkowatość" występuje tylko w LR (5) czasami jak wybieram kolejne zdjęcie do obróbki widze jak nakłada się jakaś zielona warstwa. Porównałem też RAWA czystego bez obróbki jak wygląda w LR i Fast Stonie - zupełnie inne kolory. Stwierdzam, że LR dodaje coś od siebie czy ktoś potrafi ogarnąć jak tego uniknąć?

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - zielone zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez McKiller Zobacz posta
    ...Stwierdzam, że LR dodaje coś od siebie czy ktoś potrafi ogarnąć jak tego uniknąć?
    Oczywiście że dodaje np. profil barwny. Spróbuj zmienić na inny profil lub zrobić własny http://www.canon-board.info/software...-barwne-99623/
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - zielone zdjęcia

    Zamieść zdjecia.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 256

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - zielone zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez McKiller Zobacz posta
    Przepraszam ale czasowy brak internetu nie pozwolił na odpowiedź. Zaobserwowałem, że "zielonkowatość" występuje tylko w LR (5) czasami jak wybieram kolejne zdjęcie do obróbki widze jak nakłada się jakaś zielona warstwa. Porównałem też RAWA czystego bez obróbki jak wygląda w LR i Fast Stonie - zupełnie inne kolory. Stwierdzam, że LR dodaje coś od siebie czy ktoś potrafi ogarnąć jak tego uniknąć?
    Podobno to nie ma nic wspólnego z LR a raczej z uszkodzonym profilem kolorystycznym monitora:

    https://forums.adobe.com/message/4964143

    Profile kolorystyczne do pobrania:

    sRGB profiles

    Inne pliki do pobrania

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •